Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a Hit Gyülekezetét...

Mi a baj a Hit Gyülekezetét követő emberekkel?

Figyelt kérdés

Párszor láttam kérdéseknél, hogy a hívők (keresztény/katolikus/református/stb) olyan negatívan és valamelyest lekezelő módon bántak velük.

Én keresztény vagyok, de ezt nem értem, mi a baj velük?



2013. máj. 19. 19:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Amíg nem akarja rám erőszakolni a saját nézeteit addig semmi.
2013. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség.


Sajnos egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2013. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Péter!

Mik ezek a kérdések?

2013. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 yuda ***** válasza:
60%

3-as válaszoló!

Péter robot üzemmódra váltott. Nehezen tudna válaszolni, ugyanis amit kevesen tudnak Péterről:

Péter önálló ötletek hiján még olyan saját gondolatra sem képes, hogy újrafogalmazzon valamit. Ha elolvasod az ezt megelőző hozzászólásait a hitgyülivel kapcsolatban, szóról szóra ugyanezt írta. Hogyan lehetséges?

Elárulom: -nem újra írta, hanem csak önmagát másolta. :D

Érted már?


Komolyan mondom. Vegyél erőt, időt és lapozz vissza és meglátod, szóról szóra ugyanezt írta...és nem csak ide. Más témákhoz való hozzászólásainál is előszeretettel idéz másoktól. Saját gondolat hiján úgyhiszem jobb is.

Egy sikertelen, másokra féltékeny, irigy ember görcsöl. Semmi több.


Tipikusan vannak olyan emberek, akik nem képesek eredeti ötletekre, emiatt soha nem lesznek elismertek, viszont attól remélnek figyelmet, ha másokat sározhatnak.

Tényleg vannak, akiknek szilárd meggyőződésük, hogy mások szutykozása a felemelkedés útja.

Ezzel is azt bizonyítják, hogy soha nem fognak kitörni a tizedrangú jellemtelen ember szerepéből.


Hit Gyülekezetével kiknek van problémájuk?

Kétféle tipusú ember mond rosszat:


1. akiknek nem jött be. Mindenhol vannak ilyenek. pl.másra számítottak, vagy lecsúszott keresztények.


2. akik hallottak valamit egy tizedik ismerősüktől, aki hallottt valamit valakitől...

Mindenki hozzákölt deformált lelkéből valamit és a végére egy egészen abszurd mese születik, aminek a valósághoz már semmi köze.

2013. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Szeressük egymást ***** válasza:
40%

Nekem az a legnagyobb bajom velük, hogy a Hit Gyülekezetét követik és nem Jézust.:-D

Rossz a kérdés.:-)

2013. máj. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
Nekem elég volt látni az őrjöngős videókat,ahogyan Sándor atya szórakozva gyakorolja rajtuk az okkult hatalmát,és találkoztam már agy mosott,erőszakos térítővel is.Nyilván nem mind ilyen,de magának a szervezetnek a működését nem látom követendőnek.
2013. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%
En nem itelem el oket, hisz nem az en dolgom az itelkezes, bisztos naluk is vannak igazi Krisztus koveto emberek,vannak dolgok amikben en sem ertek veluk egyett, de az udvosseg kerdeseben nincs elteres es ez a lenyeg, az ilyen orjongeseket en sem ertem, de nincs jogom itelkezni felettuk.
2013. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Zsidóimádó magyarellenesek. Csak ennyi.
2013. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Nekem két ismerősömet is beszippantotta.

Az egyik legjobb barátom katolikus, jár minden vasárnap a templomba, ministráns volt sokáig, a másik srác református, nem jár rendszeresen templomba, csak ünnepeken és konfirmált. Én meg ateista vagyok. Tudjuk egymásról a világnézetünket, nem hozzuk szóba legfeljebb néha nagyritkán vitázunk-akkor sem vérremenően.


Aki két hitgyülist ismerek, annál jobban már csak a jehovásoktól intek óva mindenkit...

Az egyik srác normális volt, picit visszahúzódó, de nem volt vele baj. Beszélgettünk, elmentünk ide-oda, aztán a szülei után elment a Hitgyülekezetbe. Végignéztem, ahogy fokozatosan elhülyül. Eleinte csak finomabban célozgatott, ha valami vicc bántotta a lelkét (amin korábban ő is nevetett volna), aztán kifordult magából, próbált minket megtéríteni, a végén pedig abszolút elfordult tőlünk és mindenkitől, a munkájának és a gyülekezetnek él.

Régebben érdeklődött a természettudományok iránt, már azt sem teszi, mondván, "Ami igazság az úgyis benne van a Bibliában". Szórakozni sem jár, neki "Elég öröm az Úr szeretete", ő mondta. Továbbá reméli, hogy "Mi is meghalljuk majd az Úr szavát".

Régebben nemigen politizált, ha igen, inkább enyhén jobboldali-fideszes volt, de határozott véleménye volt, mindkét oldalról, nem volt pártkatona, ha valamivel egyetértett felvállalta, ha hülyeségnek tartotta, azt is.

Ahogy elkezdett oda járni, pár hónap alatt eljutott arra a szintre, hogy Gyurcsány és Bajnai az Isten, amit ők mondanak az úgy van. Ennyit az apolitikus egyházról...


A másik emberkét nem ismerem olyan jól, futólag ismertem korábban, csak néha látom a városban, kurtán biccent olyankor.

Annyit tudok róla, hogy mióta belépett a Hit Gyülekezetbe első dolga volt eladni a megkímélt Opel Astráját és a teljes árát odaadni a Gyülekezetnek, azóta busszal jár.

Továbbá ő sem él már semmilyen társasági életet, Hitgyülekezet-Munkahely, ebből áll az élete...


Sem a katolikusoknál, sem a refiknél nem láttam ilyen iszonyatos önmagukból való kifordulást és társadalomtól való elvadulást.

Én félelmetes brigádnak tartom őket...

2013. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Szeressük egymást ***** válasza:
55%
Előző ha olvastál volna már Bibliát akkor nem lenne félelmetes számodra amit leírtál mert Jézus hívására is elhagyták a régi életmódjukat az apostolok és a tanítványok, és mindenüket otthagyva követték őt. Ettől nem váltak veszélyessé senkire, sőt ellenkezőleg, akit esetleg korábban megkárosítottak azokkal jót tettek, stb. Bár a Biblia is megjegyzi hogy más egyéb kívülállók nem mertek közéjük elegyedni. Az egyház az az Isten által kihívottak közössége. Ha világias egy egyház akkor nincs nagy elkülönülés a világ szokásaitól és értékítéletétől, és nem láthatók olyan drámai változások sem emberek életútjában, amelyek benned vagy más Istent nem ismerőkben iszonyatot vagy félelmeket keltenének. Viszont ahol élő cselekvő hit van, ott gyökeres változás van, amelyeknek idővel jó gyümölcsei lesznek. Nem a társadalmat vagy a családokat vagy munkahelyeket romboló emberekké válnak a keresztények, hanem fordítva, az a dolguk hogy visszatartsák a romlást a világban.
2013. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!