Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan néz ki egy párkapcsolat...

Hogyan néz ki egy párkapcsolat olyan keresztényeknél akik házasság előtt nem akarnak szexuális életet élni? Összeköltözés egy ágyban alvás bele fér vagy csak találkozgatások teljesen a házasságig? Mi fér bele, mi nem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem vallási, hanem szokásbéli, mentalitáson alapuló kérdés. Éppen ezért irányadó válasz nincs is, lesznek akik összeköltöznek, lesznek akik nem, a semmitől a mindenig bármely változatra van példa bőven. A kérdésben a döntést magadnak kell meghoznod, ezt nevezik önálló, felelősségteljes viselkedésnek.
2013. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szeressük egymást ***** válasza:
76%

Szerintem az az egy ágyban alvás túl nagy kísértés lenne. Meg az összeköltözés is.:-)

Amúgy az érettségtől, az életkortól és egyéb körülményektől (pl a nagy szerelemtől) függően lehet a jegyesség egész rövid, akár néhány hónapos is. Nincsenek kőbe vésett szabályok erre... Vannak a környezetemben fiatalok akik 1 vagy két évet is járnak jegyben, de láttam harmincon túliakat 3 hónapos jegyesség után házasodni.:-) A nagyon szerelmeseket nem érdemes visszatartani. Mi fér bele? Dereck Prince megcsókolta első feleségét a házasság előtt. :-) Nem írta le részletesen, de gondolom hogy nem órákon keresztül csókolóztak meg simogatták egymást, hanem csak spontán megtörtént egy csók. Ezt nem tiltja az Ige. :-D

1Pét 5:14 Köszöntsétek egymást szeretet csókjával. Békesség mindnyájatoknak, akik Krisztusban vagytok.

2013. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves Szeressük egymást! Tetszik a neved. :) Évekig jegyben járni!? Addig max. csók és közös programok!? Hát nem lehet egyszerű.
2013. jún. 26. 11:44
 4/16 Szeressük egymást ***** válasza:
50%

Nem akartam propagálni a csókolózást nehogy valaki félre értse. :-)

Erőtlen keresztényeknek az is túl nagy kísértés. Mi keresztények is csak szellemben csókolhatjuk a Fiút, majd a mennyegzőn ez a halandó testünk is úszkálni fog az Életben.:-)

2013. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szeressük egymást ***** válasza:
81%
Azok akik évekig járnak jegyben, biztos hogy külső kényszer miatt kénytelenek. Nem kérdeztem meg még senkit sem hogy mi az oka. Valószínű hogy tanulmányok meg anyagi okok lehetnek. De ha minden klappol akkor lehet a jegyesség néhány hónap is. :-)
2013. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves Szeressük egymást! Vannak olyan párok akik a csókkal házasságig is várnak? Ritka vagy gyakori eset ez? Találkoztál már ilyennel?
2013. jún. 26. 12:15
 7/16 Szeressük egymást ***** válasza:
69%
Ez biztos felekezet és egyénfüggő, hogy mennyire liberálisan állnak hozzá ehhez. De a Biblia nem propagál sehol a szövetségkötés előtt semmilyen szexuális tartalmú közeledést. Izsák felesége elfátylolozta magát az esküvőig. Azt nem tudjuk hogy milyen hosszú volt a jegyességük. A csók szerintem már a szexualitáshoz tartozó szent cselekedet.:-) És amíg a házasság nem, addíg a jegyesség az felbontható. Én pl nem örülnék annak ha a leendő feleségemet más/ok csókolgatná(k) félresikerült jegyesség(ek)ben ami nem Istentől volt. Ha mindkét félnek van erős meggyőződése egymás felöl, és szerelmesek, akkor (szerintem) nem olyan nagy ügy egy csók.:-D De nem olyan nagy ügy várni a házasságig sem. Nem végeztem felmérést hogy a környezetemben ki meddig ment el a jegyesség alatt. Viszont ismerek olyan hívőt akinek rövid időn belül volt három jegyessége. Ha engedjük a jegyességben a csókot, vagy még többet, akkor ez majdnem olyan szintű kiskapu lenne a keresztényeknél a paráznasághoz, mint a farizeusoknál a válólevéllel való látogatásuk a prostituáltaknál. :-)
2013. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mennyire igazad van... viszont ha csók se akkor tényleg nem tudom elképzelni a keresztény párkapcsolatot. Egy keresztény ismerősöm sincs és még nem járok közösségbe. Egy fiú meg egy lány beszélgetnek egymással. Megbeszélik, hogy járni fognak, aztán megbeszélik, hogy jegyben járnak, de eddig semmi ölelkezés? Semmi kézenfogva sétálás semmi nem fér bele? Csak mintha egy barátommal beszélgetnék? Őt se csókolgatom, nem fogom a kezét az utcán meg máshol se, vele se élek együtt, illetve nincs szexuális kapcsolatunk. Szóval egy keresztény házasság házasság előtt olyan mint egy barátság vagy azért kezét meg lehet fogni esetleg megölelni?
2013. jún. 26. 13:04
 9/16 Szeressük egymást ***** válasza:
33%
Ezt inkább privátban írom.:-)
2013. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező,


szerintem sokmindenre választ kapsz ezen a blogon: [link]


Az én jegyességem... kb. egy év lesz, február óta tart, és nincsenek külső kényszereink, csak szeretnénk egymás viselkedését látni és megtanulni nehéz esetekben is elviselni legalább egy télen és nyáron keresztül. Előtte csak 2 hónapig jártunk. Nem költözünk egybe, de aludtunk már több alkalommal egy légtérben, sőt, előfordult, hogy egy ágyon is. És csak aludtunk tényleg. Mondjuk ritkán fordult elő. Csók? Olyan igazi még nem volt, nem tudom, mikor lesz, és nem tudom, ki mit számít csóknak. Szájra puszi volt a max., de az is csak egészen meghitt pillanatokban. Hát nálunk valami ilyesmi...

2013. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!