Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell a vallásalapításhoz?

Mi kell a vallásalapításhoz?

Figyelt kérdés
Úgymint: hány ember, mennyi pénz, engedélyek, stb... Egyelőre nem komoly a dolog, csak néha agyalok ilyen... dolgokon ;)
2009. okt. 14. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a pénz annyira nem számít.

Persze, nem egy olcsó mulatság, de ha jó az ideológiád, akkor anélkül is meg lehet oldani.

Kell egy hely, ahol összegyűlhetnek az emberek. Ez lehet egy nyaraló, egy családi ház, vagy akármi.

Aztán ha már megy a "bolt", akkor lehet adományokat gyűjteni, amiből aztán lehet nagyobb (és akár állandó) gyülekezőhelyet venni, ahova többen férnek be. Ha már azt is kinövi a "gyülekezet", akkor ismét lehet adományokat gyűjteni (mivel több az ember, több lesz a pénz is) és még nagyobb gyülekezőhelyet venni. És így tovább.

Szerintem ezt egy jómódú középosztálybeli egyén fizetéséből meg lehet oldani, ha a magánéletében lemond a luxusról, amíg be nem indul a biznisz :)

Szerintem csak az emberek száma számít. Azt nem tudom, hogy mennyi kell ahhoz, hogy bejegyeztethesd külön vallásként, de pár száznál nem hiszem, hogy több.

2009. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Hát vallást nem tudom, hogy lehetne alapítani, de egyházat lehet! :D Az egyház alapításának szabályai:

"Milyen feltételekkel lehet egyházat alapítani?


A Magyar Köztársaság Alkotmánya szerint mindenkinek joga van a gondolat, a lelkiismereti és vallásszabadságra, amely szabadságjogok alapján kerülhet sor egyházak, vallási közösségek alapítására, létrehozására. Magyarországon az egyház és az állam egymástól elválasztva működik.


Az egyházak alapításának jogi feltételeiről a lelkiismereti és vallásszabadságról, valamint az egyházakról szóló 1990. évi IV. törvény 9-10. §-a rendelkezik.


Egyházat, vallási felekezetet, egyház-közösséget az azonos hitelvet követő személyek hoznak létre azzal a céllal, hogy vallásukat közösen gyakorolhassák, ezért tehát saját önkormányzattal rendelkező közösséget (vallásfelekezetet), egyházat hoznak létre.


Az egyházakat az állam önálló jogi személyiségű intézménynek ismeri el, melyek a saját maguk alkotta szabályok szerint működnek. Egyházat, az annak székhelye szerinti megyei bíróság, illetőleg a Fővárosi Bíróság akkor veszi nyilvántartásba, ha:


* az egyházat legalább száz természetes személy megalapította,

* az egyház az alapszabályát elfogadta,

* az egyház ügyei intézésére ügyintézőt, és képviseleti szerveit megválasztotta,

* az egyházat alapítók nyilatkoztak már arról, hogy az általuk létrehozott egyházat, vallásuk gyakorlása céljából alapítják, továbbá nem folytatnak olyan tevékenységet, amely ellentétes az Alkotmánnyal és más törvénybe sem ütközik.


Az egyház nyilvántartásba-vételének fontos kelléke az alapszabály, vagy olyan belső törvény (alapszabály), amelynek tartalmaznia kell az alábbiakat:


* a nyilvántartásba veendő egyház nevét, annak székhelyét és szervezeti felépítését,

* ha a nyilvántartásba veendő egyház egyik szervezeti egysége jogi személy, akkor ez utóbbi megnevezését is rögzíteni kell,

* az alapszabályban szereplő, nyilvántartásba veendő egyház neve (elnevezése) nem lehet azonos, vagy összetéveszthető a már nyilvántartásba vett egyház elnevezésével.


Az egyház nyilvántartásba-vételére vonatkozó bejelentést az egyház képviseletére jogosult személy nyújthatja be az illetékes bíróság elé."


forrás: [link]

2009. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
én
2010. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csinálj egy filozófiát, aztán hogy vallást tegél belőle szükség lesz erre a három dologra:

Bizonyosság

Hit

Térítés

Aztán kész.

2010. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!