Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten annak...

Szerintetek Isten annak örülne jobban ha eladnám a drága fegyverem és a vételár teljes egészét jótékony célokra fordítanám vagy ha a kukába dobnám amiből nem származna se nekem se másnak haszna?

Figyelt kérdés

Minden tárgyamtól megszabadultam már, hogy teljesen új életet tudjak kezdeni Istennel. Ez az egy van hátra. Ezt is dobjam a kukába mint a többit vagy ezt inkább adjam el?


1. Ha eladom, akkor más tulajdonába kerül egy bűnös eszköz.


2. Ha kidobom is megtalálhatja valaki.


Megsemmisíteni sajnos nem tudom mivel ez nem egy fizikai eszköz. Csak a fenti két opció lehetséges. A bűnt elkövettem azzal, hogy megvettem. Most vállalnom kell érte a felelősséget, de mit tegyek? Eladjam vagy eldobjam?



2013. jún. 30. 14:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2013. jún. 30. 14:32
 2/18 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Felesleges eladnod vagy kidobnod, ugyanis a tárgyak önmaguktól nem kelnek életre. Mondhatnám azt is, hogy a gyilkos előbb van, mint a fegyver. Egyébként a rendrakást belül kell kezdeni, nem kívül.

2013. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha nem fizikai eszköz, akkor micsoda?
2013. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
hu mi mindent kidobálhattál, szerintem butaság! valóban szívében kell tisztának lenni, egy hívőnek. Fura hogy azt mondod Bűnös eszköz! Az eszköz a tárgy nem válik bűnösé, mondjuk akkor ennyiből a konyhakéseidet is add már el :)
2013. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Olyan nem fizikai eszközről van szó amit csak rosszra lehet felhasználni. Tehát vagy nem használjuk és zavar a jelenléte (mint most engem) vagy használjuk rossz célokra. Természetesen ezt is lehet jó célokra is felhasználni mint egy puskát, de a puska akkor is lőfegyver marad. Fegyver ami nem lehet jó, benne van a nevében.
2013. jún. 30. 14:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Húha, most már nagyon érdekel a dolog :P

Biztos nem áruld el, hogy mi az?

Legalább annyit, hogy melyik parancsolatot lehet megsérteni vele? És miért jó megsérteni...

2013. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6. (15:05): Paráznaság, mértéktelenség, félre vezetés, de még lehetne folytatni a sort.
2013. jún. 30. 15:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Add le valamelyik rendőrségen!
2013. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8. (15:32): A törvény nem tiltja. Legális.
2013. jún. 30. 17:29
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem létezik:) szóval nyugodtan tarsd meg,mert a sok cigánytól semmi nem véd meg.
2013. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!