Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Drága Jehova tanúi! Mennybe...

Drága Jehova tanúi! Mennybe fogtok jutni szerintetek? Bele fogtok kerülni abba a 144 000-be amit maga a hatalmas Úristen szeretetének tudhatunk be?

Figyelt kérdés

N#s, figyelembe véve, hogy ez a szám kb. a jelenlévő Jehova tanúknak, mindössze 4-5%-a lehet e-nagyvilágban.


N#s, továbbá ez egy eldöntendő kérdés, IGEN vagy NEM?


N#s, aki ennél többet ír a tanúk közül azt lepontozom/jelentem.


N#s, aki pedig nem Jehova tanúja, az megmondaná nekem, hogy Isten tényleg ennyire szereti az embereket? Hogy csak 144 000 kerülhet be az Ő országába?


N#s, a válaszokat előre is köszönöm!



2013. máj. 12. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Isten nem szereti vagy utálja az embereket. Istennek nincsenek emberi érzelmei. Isten egy felsőbb hatalom, nincsenek ilyen lökött kis esendő dolgai. Nem fog senki az ő országba masírozni, sehányan. Élünk és meghalunk, Isten hitével, vagy Isten hite nélkül, teljesen mindegy Istennek. Ő akkor is van, ha hisszük, meg akkor is, ha nem. Egyébként halálunk után semmi szüksége nincs ránk Istennek. Legfeljebb a testünket alkotó anyagra.
2013. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Olyanok írjanak kérem akik már fogtak Bibliát a kezükbe és ha lehet, nem csak olyan Bibliát aminek a szöveteit kifilézték több érből is (Új [!%!N#s???] Világ Fordítása).

Köszönöm!

2013. máj. 12. 23:30
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

A 144000 csak az első zsenge (mai szóval az elsők, akik bekerülnek, de bekerülnek majd többen is) és a 12 zsidó törzs közül. 12 x 12 = 144000

A 12 a teljesség száma a Bibliában.

Tehát a többi nemzet nincs benne. Persze lehet úgy gondolkozni, hogy a keresztények is beletartoznak a nagy Izráelbe, mint Isten népébe, de itt inkább a valós zsidó törzsekről van szó.


Láthatóan nem vagy tisztában a Bibliai dolgokkal, nem ártana kicsit tanulmányozni, mielőtt ilyen kérdéseket teszel fel.

2013. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Én voltam az első hozzászóló és igen, elég sokat forgattam a Bibliát.
2013. máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok kedves testvérem, csak tudod a Jehova tanúi hiszik azt, hogy az egész világon mindössze 144 000 ember fog csak a mennybe jutni, mivel az én és a te értelmezésed is rossz! -ezzel a 12 törzzsel kapcsolatban.
2013. máj. 12. 23:33
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, mekkora egy pötsch vagy!
2013. máj. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező.


Ha megengeded akkor a Károli fordítású Bibliából idéznék, talán azt jobban elfogadod, bár az újvilág fordítású bibliában ugyan az van, csak Modern szavakkal.

Rövidebben pedig nem lehet ezt leírni, a saját Bibliádban megnézheted, hoy ezek oda vannak -e írva vagy sem.


Nézzük mit ír a Károli biblia


4. És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve. Ha ez szó szerint a Test szerinti Zsidókra lenne érvényes, akkor egy részt Jézust hazugnak nyilváníthatnánk, mert Ő maga mondta, Hogy elveszik tőlük Isten országát, és olyan nemzetnek adják akik megtermik ennek az országnak, vagy királyságnak gyümölcseit, amiért Jézus imádkozni tanította a követőit.


Ők felrúgták a Jehovával kötött szövetséget, ezért Jehova levette róluk, mint Nemzetről a kezét.

Más részt ha megnézed a felsorolást két érdekességet lehet felfedezni abban:

Vonatkozhat-e ez az utalás a szó szerinti, testi Izraelre? Nem, mert a Jelenések 7:4–8 eltér a szokásos törzsi felsorolástól (4Mózes 1:17, 47). Nyilvánvaló, hogy az itt található felsorolás nem azt a célt szolgálja, hogy a test szerinti zsidókat azonosítsa törzsenként, hanem hogy rámutasson a szellemi Izrael hasonló szervezeti felépítésére, amely egyensúlyban van. Ennek az új nemzetnek pontosan 144 000 tagból kell állnia, a 12 törzs mindegyikében 12 000 tag. Az Isten Izraelében egyetlen törzs sincs, amely kizárólagosan csak királyi vagy csak papi törzs lenne. A nemzet minden tagjának királyként kell uralkodnia, és a nemzet minden tagjának papként kell szolgálnia (Galácia 6:16; Jelenések 20:4, 6).


Helyénvaló tehát, hogy a 24 vén ezt énekeli a Bárány előtt: „véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett” (Jelenések 5:9, 10).


Ha viszont minden "jó" ember az égbe megy akkor hogyan teljesedik, hogy ez a királyi papság a föld felett fog uralkodni Jézussal, és kik felett?

Másrészt:

„És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve: Júda . . . Rúben . . . Gád . . . Áser . . . Naftali . . . Manassé . . . Simeon . . . Lévi . . . Issakár . . . Zebulon . . . József . . . Benjámin törzséből.” (Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael törzsei, mivel József törzse sohasem létezett, Efraim és Dán törzsét pedig nem tartalmazza a felsorolás, továbbá a léviták a templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. Lásd: 4Mózes 1:4–16.)


Jézus beszélt egy más juhok nagy sokaságáról, akik nem Égi reménységűek, és a Jelenések könyvében szintén beszél a nagy sokaságról akik túl élik a "nagy nyomorúságot, amiről Jézus beszélt:

(Máté 24:20, 21) 20 Kitartóan imádkozzatok, hogy menekülésetek ne télidőben legyen, se ne sabbatnapon; 21 mert akkor nagy nyomorúság lesz, olyan, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig; nem, és nem is lesz többé.

Károli:

9. Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;

3. Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?

14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból,...

Jézus kicsiny nyájnak nevezte ezt a 144.000 földről megvásárolt embereket a nagy sokasághoz képest akik több millióan is lehetnek, hiszen valóban kevesebb.


Nos Én nem értem miért rossz az, ha az Ádámi tökéletességet akarja nekünk a többségnek vissza adni a Teremtő, és csak kevesebb embert jutalmaz égi élettel.

Amitől nem érzik ezek az emberek magukat nagyobbnak, és mi sem kisebbnek.

Ha pedig mindenki az égbe megy akkor a bibliának a Paradicsomi földre vonatkozó helyreállítás Istentől jövő hazugság lenne, De tudjuk hogy Ő nem hazudik.

Az égeb nem fog Házakat építeni senki, mert ott nem kell, és szőlőt sem ültetnek,Ezek a földre vonatkoznak.


Károli:Ézsiás 65:

21. Házakat építnek és bennök lakoznak, és szőlőket plántálnak és eszik azok gyümölcsét.

22. Nem úgy építnek, hogy más lakjék benne; nem úgy plántálnak, hogy más egye a gyümölcsöt, mert mint a fáké, oly hosszú lesz népem élete, és kezeik munkáját elhasználják választottaim.

23. Nem fáradnak hiába, nem nemzenek a korai halálnak, mivel az Úr áldottainak magva ők, és ivadékaik velök megmaradnak.

24. És mielőtt kiáltanának, én felelek, ők még beszélnek, és én már meghallgattam.

25. A farkas és bárány együtt legelnek, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik, és a kígyónak por lesz az ő kenyere. Nem ártanak és nem pusztítnak sehol szentségemnek hegyén; így szól az Úr.


Katy Weaver

2013. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ozmium42 ***** válasza:
64%

Üdv!


A 144 000 afféle égi társuralkodó lesz Jézus mellett a Jehova tanúi szerint. Ennél jóval többen fognak feltámadni, akik paradicsomi körülmények között fognak élni a Földön (!). Pénteken azt mondták, hogy ez 1000 évig fog tartani, és fogalmuk sincs, hogy mi lesz utána.

2013. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Ozmium.


Köszönöm a kiegészítésedet, De ezt a biblia írja, és mi pedig azt mondjuk, ami le van írva.

Mi lesz ezer év után,?

Érdekes, hogy azt mondod nem tudjuk.

De igen tudjuk, mert az is a Bibliában van leírva, így bár ki tudhatja:

(Jelenések 20:1-3) 20 Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. 2 És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre.


Egy utolsó próba vár azokra a földön ezer év leteltével.

Mivel ezek az emberek akik ott lehetnek eljutnak az Ádámi tökéletességre, és akkor arra is megkapják a választ, hogyan lehetett Sátánnak egy Tökéletes embert "elszédítenie", és bűnbe vinnie, ha nem volt hiba a teremtésben?


(Jelenések 20:7, 8) 7 Mikor pedig véget ér az ezer év, eloldozzák majd Sátánt a börtönéből, 8 és kimegy, hogy félrevezesse a föld négy sarkán levő nemzeteket, Gógot és Magógot, hogy egybegyűjtse őket a háborúra. Ezek száma annyi, mint a tenger homokja.


ezen vers szerint Sátán nagyon sok embert fog tudni újra eltéríteni, hiszen azt írja, hogy annyian lázadnak fel, mint a "Tenger homokja"

Ez nekik az örök pusztulás lesz a büntetésük, Sátánnal együtt, Több lehetősége senkinek nem lesz rosszat tenni, akik pedig megmaradnak azok fognak örökké élni.

A vers alapján

(Jelenések 22:1, 2) 22 És megmutatta nekem az élet vizének folyóját: tiszta, mint a kristály, és az Isten és a Bárány trónjától folyik alá 2 a város széles útjának közepén. A folyó innenső és túlsó partján pedig az élet fái voltak, melyek tizenkétszer hoznak termést; minden hónapban megtermik gyümölcsüket. És a fák levelei a nemzetek gyógyítására valók voltak.


A "nemzetek gyógyítására valók", vagy is minden ember nemzettől függetlenül, akik ott életben maradnak örökké élhetnek Isten eredeti szándéka szerint, amit Ádám eljátszott.

Hogy utána mi lesz, az írás szerint: Új könyvek nyittatnak, és akkor már nem a bibliát fogják az ott levők forgatni, hanem más oktatást kapnak, ami az élethez szükséges, még kutatást is végezhetnek azok akik ezt szeretnék csinálni, De ott már tökéletességben.


Katy Weaver

2013. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
(Én például az egyes válaszban kifejezetten a kérdésre válaszoltam. Erre az erre járó bolondok lepontoztak nullára. Hát válaszoljon nektek a továbbiakban a Jehova.)
2013. máj. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!