Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek lehet büntetése 1...

Istennek lehet büntetése 1 viszonzatlan szerelem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
akkor engem megbüntetett :(
2009. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Isten nem szokott szerelmes lenni
2009. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten azzal jutalmaz és egyben azzal büntet (ha így akarod kifejezni), hogy szabad akaratot adott az embernek. Minden belőled indul ki, ha büntetésnek érzed, gondolj arra, hogy magadat bünteted, de vajon miért? Minden élethelyzetbe azért kerülünk, hogy tanuljunk belőle és jobbá váljunk általa. Keresd meg a fájdalmas tapasztalatokban azt, hogy mi jót tanulhatsz belőle. Ha már nincs mit tanulnod belőle, el fog múlni.
2009. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A viszonzatlan (vagy látszólag viszonzatlan) szerelem egy komoly próbatétele annak, hogy te mennyire tudod a szeretetet gyakorolni.


Ha nem érted, olvasd el a Bibliából Szent Pál apostol 1. korintusi levelének az ide vonatkozó részét, a Szeretethimnuszt. Aki megkapja Istentől, hogy így tud szeretni, az nem csak vidámság, és tele van fájdalommal, de aki teljes mélységében és magasságban megkapja, a fájdalmak ellenére azt mondja, hogy csak így érdemes szeretni, mert ez a fajta szeretet felszabadít a szívedben és a lelkedben valami olyan különleges érzést, amit nem tudsz igazán megmagyarázni, csak azt érzed, hogy jó, és csak addig szokatlanul fájdalmas és addig ellenkezel csak, míg nem jutsz el a teljességig. Én végigéltem, és én azt mondom, megérte. Én kértem, hogy így tudjak szeretni, és volt bizonytalanság, hogy biztos akarom-e, ha akkor tudom, mi mindennel fog járni eljutni a kiteljesedéséig, lehet, hogy megfutamodok, és azt mondom, hogy inkább ne.

2009. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért pont isten bűntetése lenne.

Lehet hogy a sátán akar rávenni valamire, azzal hogy vághyat adott vlami iránt amit sosem érhetsz el. nem?

2009. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek fényében gondolkodj el az érzéseiden:


Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,

Ha szeretet nincs bennem,

Csak zeng érc vagyok o vagy pengő cimbalom.

Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.

Osszam el bár egész vagyonomat a szegényeknek,

S vessem oda testemet, hogy elégessenek,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik.

A prófétálás megszűnik,

A nyelvek elhallgatnak,

A tudomány elenyészik.

Tudásunk csak töredékes,

Töredékes prófétálásunk is.

Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Véget ér az, ami töredékes.

Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek.

De amikor felnőttem, elhagytam a gyermek szokásait.

Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.

Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük legnagyobb a szeretet.

Törekedjetek a szeretetre!

2009. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Honnan tudjàtok, hogy isten nem csak a sàtàn egy fortélya?
2009. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de én nem értem,h jön ide a szeretet...volt 1 olyan viszonzatlan szerelemben részem,amit irántam éreztek és most meg van 1 illető,akibe én lettem szerelmes(igaz,nemtom ő h vélekedik rólam,mert barátok vunk) és imádkozom azért,h ne szenvedjek és felejtsem el, de lehet Isten ezzel büntet vmiért:( és a barátomnak sem akarom előhozni ezt a témát,mert én 1 fiútól várom el,h kezdeményezzen.úgy gondolom,h ha Isten is úgy akarja majd,h 1ütt l1ünk,akkor ad neki bátorságot,h "mondjon végre vmit":)
2009. okt. 16. 14:20
 9/13 anonim ***** válasza:
te magadat bünteted szerintem, el kell fogadni a másikat, te szeretheted attól még, így végülis nem vette el tőled senki, a szeretet önzetlen és akkor is ott van ha mást szánt nektek a Jóisten.
2009. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szerinted követtél el bármit is ami miatt büntetést érdemelnél? Nem hinném.

Szerinted Jézus azt tanította, hogy az emberek féljenek, mert Isten egy büntetgetős fajta?


Változtass a gondolataidon. Először is, mikor azt mondod, hogy a szerelem viszonzatlan, tedd hozzá, hogy "még".

Tégy meg mindent, ami normális kerektek között megtehető, de előre állapíts meg egy határt, amit elérve továbblépsz. Nem egyszerű, de valamennyire reálisnak kell lenned.


Nyilván nehéz ebben a helyzetben pozitívan gondolkodni, de ha végképp reménytelennek látod a helyzeted, akkor gondolj arra, hogy a nagy számok törvénye alapján lesz még több tucat, a mostani imádotttnál akár érdekesebb, értékesebb, szebb, stb-ibb ember, mint akit után most vágyakozol.


Ha másban nem is, de annyiban biztosan jobb lesz, hogy ő is viszont fog szeretni téged.

Végtére is ez a célod, nem? Hogy szeress, és szeressenek. Kölcsönösség nélkül fabatkát sem ér az egész.

2010. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!