Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek Pál...

Hogyan értelmezitek Pál apostol alábbi mondatát?

Figyelt kérdés

Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 10. fejezet


"Nem ihatjátok az Úr poharát és az ördögök poharát; nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának részesei."



2013. júl. 2. 22:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Itt olvasható egyik válaszom, ha esetleg valakit érdekel a téma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Úgy gondolom, hogy ez az egyik bizonyíték, hogy az Úrvacsora lényege nem a fizikai vacsora és nem változik át semmi sem Krisztus testévé és vérévé. Tehát keresztényként kell élni, ami nem külsőségekről szól.


A lelki táplálék nem az ostya, hanem Jézus, aki nem egy okkult démon, hanem tartalma van (és nem üres). Mindenki az amit tanít, cselekszik, gondol stb... Nekünk ebben kell követni Jézust. A szelleme szerint kell élnünk.


Nem pedig kárhoztatni azt, aki nem eszik, vagy iszik. Ahelyett, hogy adnánk enni és inni testvéreinknek.

2013. júl. 2. 22:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


A szöveg környezetből kiderül:


1Kor 10:21: „nem lehettek részesei »Jehova asztalának« is, és a démonok asztalának is.” (Aki szeretné elnyerni Jehova barátságát és oltalmát, annak fel kell hagynia mindenféle spiritiszta összejövetelen való részvétellel. A Cselekedetek 19:19-ben említett példával összhangban az is fontos, hogy a spiritizmussal kapcsolatos összes tárgyunkat eltávolítsuk vagy megsemmisítsük.)


„Nem részesedhettek az Úr asztaláról is és démonok asztaláról is” (1KORINTHUS 10:21, Vida fordítás).


PÁL apostol ezen ihletett szavai rámutatnak, hogy két képletes asztal áll az emberiség előtt. Mindkét asztalt a rajta található jelképes táplálék milyensége azonosítja, és mi mindannyian vagy az egyikről, vagy a másikról táplálkozunk. Ha azonban tetszeni akarunk Istennek, nem tehetjük meg, hogy az ő asztaláról eszünk, és ezzel egy időben a démonok asztaláról csipegetünk.


Úgy mondják, azzá leszünk, amit megeszünk. Aki szeretné megőrizni jó fizikai és szellemi egészségét, annak ügyelnie kell az étrendjére.

Pál apostol előre megmondta, hogy az utolsó napokban „démonok tanításai” vezetik majd félre az embereket (1Timótheus 4:1, Vi). Az ilyen démoni tanítások nemcsak a hamis vallásos hitnézetek formájában élnek, hanem más módokon is széles körben elterjedtek.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szolgálhatunk két úrnak. Ezt jelenti.
2013. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért ne poharazhatnék a démonokkal, ők is Isten teremtményei. Ez diszkrimináció.
2013. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyikőtök sem felsőbbrendű...Értsétek meg:)

Bár én is szoktam úgy poénkodni, hogy nem ti vagytok alsóbbrendűek, hanem én felsőbb, de természetesen nem gondolom komolyan....

Viszont még mindig jobb gondolkodás, minthogy mindenki alsóbbrendű.


Testvérek vagyunk. Krisztus testének tagjai.



Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 12. fejezet

12

Mert amiképpen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképpen a Krisztus is.

13

Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.

14

Mert a test sem egy tag, hanem sok.

15

Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?

16

És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?

17

Ha az egész test szem, hol a hallás? ha az egész hallás, hol a szaglás?

18

Most pedig az Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindeniket, amint akarta.

19

Ha pedig az egész egy tag volna hol volna a test?

20

Így azonban sok tag van ugyan, de egy test.

21

Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.

22

Sőt sokkal inkább, amelyek a test legerőtelenebb tagjainak látszanak, azok igen szükségesek:

23

És amelyeket a test tisztességtelenebb tagjainak tartunk, azoknak nagyobb tisztességet tulajdonítunk; és amelyek éktelenek bennünk, azok nagyobb ékességben részesülnek;

24

Amelyek pedig ékesek bennünk, azoknak nincs erre szükségök. De az Isten szerkeszté egybe a testet, az alábbvalónak nagyobb tisztességet adván,

25

Hogy ne legyen hasonlás a testben, hanem ugyanarról gondoskodjanak egymásért a tagok.

26

És akár szenved egy tag, vele együtt szenvednek a tagok mind; akár tisztességgel illettetik egy tag, vele együtt örülnek a tagok mind.

27

Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint.

2013. júl. 2. 23:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves Katy, meg is válaszoltad, hogy mi az Úrvacsora és mit akart Jézus.
2013. júl. 2. 23:21
 7/12 A kérdező kommentje:

Bemásol a másik oldal kedvenc idézetét is:


Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 11. fejezet

"

17

Ezt pedig tudtotokra adván, nem dícsérlek, hogy nem haszonnal, hanem kárral gyűltök egybe.

18

Mert először is, mikor egybegyűltök a gyülekezetben, hallom, hogy szakadások vannak köztetek; és valami részben hiszem is.

19

Mert szükség, hogy szakadások is legyenek köztetek, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek ti köztetek.

20

Mikor tehát egybegyűltök egyazon helyre, nincs úrvacsorájával való élés:

21

Mert kiki az ő saját vacsoráját veszi elő az evésnél; és némely éhezik, némely pedig dőzsöl.

"


Nem az a baj, hogy nincs úrvacsora, hanem némely éhezik.


"

22

Hát nincsenek-é házaitok az evésre és ivásra? Avagy az Isten gyülekezetét vetitek-é meg, és azokat szégyenítitek-é meg, akiknek nincsen? Mit mondjak néktek? Dícsérjelek-é titeket ebben? Nem dícsérlek.

23

Mert én az Úrtól vettem, amit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

24

És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

"


Legyetek testvérek!


"

25

Hasonlatosképpen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

26

Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljövend.

27

Azért aki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28

Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29

Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30

Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.

31

Mert ha mi ítélnők magunkat, nem ítéltetnénk el.

32

De mikor ítéltetünk, az Úrtól taníttatunk, hogy a világgal együtt el ne kárhoztassunk.

33

Azért atyámfiai, mikor egybegyűltök az evésre, egymást megvárjátok.

34

Ha pedig valaki éhezik, otthon egyék, hogy ítéletre ne gyűljetek egybe. A többire nézve, majd ha hozzátok megyek, rendelkezem."


Semmit nem ér a kenyér és a bor, ha nem veszitek magatokhoz Jézust.


Nekem úgy tűnik, hogy az a baj, hogy szakadások vannak, veszekedés és nem testvérként viselkednek a "keresztények", hanem kezdenek már névlegesen azzá lenni és irigyek is...

2013. júl. 2. 23:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Megtörte a kenyeret, beazonosítva a testével, és azt parancsolta, hogy éppen így tegyünk mi is, tehát törjük meg a testünket másokért, ahogy ő is tette.


Azt mondta, hogy senkiben nincs nagyobb szeretet annál, minthogy az életét adja a testvéréért.


Azt mondta, hogy úgy szeressük egymást, ahogy ő szeretett minket.


Szerintem ezek összekapcsolva elég egyértelmű jelentéssel bírnak.


Azért annyit hozzátennék, hogy az úrvacsora nem felesleges dolog. Minden nap bele kellene vésni a szívünkbe Jézus szavait, hogy tudatosodjon bennünk, hogy amikor eljön az idő, meg is cselekedhessük. Persze, ha valaki azt képzeli, hogy jelképesen "átváltozik" az ostya a testévé, akkor nem sok tartalommal telik meg a "szeánsz". Ha meg azt hiszi, hogy megtesszük egy évben egyszer, és ezzel le van tudva, akkor szintén nem sok értelmét látom, bár az Úr tudja, hogy kinek mivel nyitja meg a szívét.

2013. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van!
2013. júl. 3. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is volt ott Korintusban?Egyesek lerészegedtek ,lakmároztak,mások éheztek .Az Úr vacsora ,szószereint egy vacsora volt,és sokan ott képmutatóskodtak ,hogy menyi sok j kajájuk van ,míg a szegény gyülekezeti tag csak ,épenhogy evett valamit,amit magával vitt,Nagyon rendetlenül fojtaz Úr vacsora mezért kellet Pálnak elmagyarázni ,hogy jobban tiszteljék a dolgot és értsék meg mi is a lényege.

Nem az evés és ivás ,hanem a Szent Szellem általi öröm.

2013. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!