Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Juhok-más...

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Juhok-más juhok, ezt jól értelmezitek?

Figyelt kérdés

János 10:14-16


"Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát: és én életemet adom a juhokért.

Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor."


Ismerem a 144 000-nagy sokaság értelmezést erre az idézetre, nem kell, hogy felhozzatok egy rakat verset, amivel bizonyítani szeretnétek az igazatokat, ehelyett koncentráljatok erre az idézetre és magyarázzátok meg, hogy itt Jézus véleményetek szerint miért a 144 000-re gondolt amikor a juhokról beszélt, és miért a nagy sokaságra gondolt, amikor a más juhokról tett említést?


Szerintem itt egyáltalán nem erről beszélt Jézus, ha megfigyelitek rengeteg helyen utalt saját népére ill. tanítványaira úgy, hogy juhok.

Pl:

Máté 10:5-6


"Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be, inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz."


Máté 15:24


"..."Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz.""


Máté 10:16


""Íme, én elküldelek titeket, mint juhokat a farkasok közé: legyetek tehát okosak, mint a kígyók, és szelídek, mint a galambok...""


Máté 26:31


"..."Mindnyájan megbotránkoztok bennem ezen az éjszakán, mert meg van írva: Megverem a pásztort, és elszélednek a nyáj juhai...""


János 21:16-17


"..."Őrizd az én juhaimat!"..." "Legeltesd az én juhaimat!"..."


Úgy is mondhatnám, hogy Jézus a juhok alatt azokat a honfitársait értette, akik nyomorogtak akkoriban, akiket igyekezett elérni tanításaival, és amikor a más juhokra tért át, egyértelmű, hogy azalatt a nem zsidókra gondolt, más szóval a pogányokra. Ezért lesznek egy nyájjá, azaz az ő követőivé. Sehol nem látok itt utalást az égi reménységűekre, illetve a földiekre.



2013. márc. 29. 02:26
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező.

A kérdésed nagyon jó.


Ám amikor Jézus ezeket mondta még nem kötött szövetséget a királyságra, azt az az Úr vacsorán kötötte meg a felkent keresztények első tagjaival.

ezért ebben az időben a juhok kifejezés azokra az emberekre vonatkozik akik majd hallani fogják a hangját és követik. S az bárki lehet.


Az Úr vacsorán amikor megkötötte királyságra a szövetséget, onnantól két akol létezik:

A kicsiny nyáj akla, aminek meghatározott száma van és a föld felett uralkodnak majd Jézussal a földön maradó más Juhok nagy sokaságán akiknek nincs meghatározott száma akár több millióan is lehetnek.

Jézusnak, a többi követője vajon miért nem vett részt ezen az ünnepen amikor a bort és a kenyeret jelképesen magukhoz vették? hiszen akkor sem 11 ember követte már, hanem legalább 70-80, akiket ki is küldött prédikálni a tanítványaival együtt.

A válasz logikusan egyszerű, nem mindenki tartozik a felkent keresztényekhez, így csak a 11 tanítvány fogyasztott a pászkából, és a borból.

Így a 144.000 első 11 tagját láthatjuk, ők égi reménységűek.

Jézus halála után pedig már maga Jehova és Jézus választja ki ezeket az embereket, ezt nem mi egyének döntjük el, hogy földi, vagy égi reménységűek vagyunk.

S bocsánat de itt van egy érdekes vers ehhez, amit Pál is mondott.


(1Korintusz 11:27-29) 27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet. . .

Köszönöm a megtiszteltetést.

Katy Weaver

2013. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Molnár Sándorné ***** válasza:
12%

T.Kérdező!

Az 1-es válaszadó már megadta a választ, csak szeretnék én is hozzátenni egy keveset.

A fesorolt idézetek, amiket itt emlitettél arról szólnak, hogy valóban, Jézus a zsidókhoz küldetett. Nekik prédikált kimondottan. Velük kötötte meg az Uj szövetséget az utolsó vacsorán. De mivel a zsidó nép nem fogadta el, hanem megölették, igy megnyilt az ut a "pogányok" felé. Ahogy ismered, az első ilyen megtért pogány Kornélius római százados és háznépevolt.

Tehát a szövetséget a tanitványaival kötötte meg, és ezek után akik csatlakoztak Jézus tanitásához - legyen az zsidó vagy megtért pogány -, azok mind ehhez a csoporthoz tartoztak, akikkel megkötetett az uj szövetség. Ezekre mondta Jézus, hogy a "juhai".

Muszáj vagyok két idézetet itt megemliteni, ha akarod, olvasd el. Az egyik a Máté 19:28, a másik a Róma 8:17 verse. Itt beszél arról, hogy ezek a kiválasztott személyek majd beülnek a királyi székbe, és Jézussal fognak uralkodni 1000 esztendeig. DE vajon kik felett fognak uralkodni?

Nyilván ismered a 144000-ről szóló leirást a Jelenések könyvében, hiszen irod is hogy ismered.

TEhát itt egy meghatározott számot jelent ki. Viszont ir egy "megszámlálhaatlan nagy sokaságról", azaz "más juhokról" is. Akik kijönnek minden népből,nyelvből, nemzetből...stb., és csatlakoznak a felkentekhez az "imádatban".

Ezek fognak a földön egy örök életet élni, mint élhetett volna az első emberpár ha nem bukik el.

Istennek az volt a szándéka, hogy az első emberpár benépesitse a földet. Ahogy irja az Ésaiás könyvében: "Isten a földet örök lakhelyül adta az embernek".

Tehát ha Jézus és a "társörökösök - 144000 -" uralkodni fog 1000 esztendeig, akkor vajon kin fognak uralkodni?

Hiszen uralkodni csak alattvalók felett lehet.

Ezek pedig a "nagy sokaság, azaz más juhok".

Hogy Isten miért döntött ugy, hogy egy meghatározott számu egyént kiválaszt arra, hogy Jézussal uralkodjanak,annak az volt az oka, hogy ezek az emberek mivel itt éltek a földön, nyilván megtapasztaltak minden dolgot, ami az emberekkel történt. Ugyan ugy mint Jézus is a földönlétekor megismerte az emberek gondolkodásmódját, megismerte a problémáikat, mivel küzdenek a mindennapjaikban. TEhát ezek az egyének valóban "jó királyok" lesznek, hiszen átérzik az emberek minden problémáját.

Ezért is emlit a Biblia "kétféle juhot". Mert az egyik ilyen juh-csoport az elhivott, a másik pedig a földi örök élet várományosa. És ezért lesz "egy akol, és egy pásztor", mivel ez a két "juh csoport" egyesül az imádatban, és egy pásztor, azaz "Jézus vezetése" alatt állnak.

Mivel kimondottan irtad, hogy ne emlitsünk Bibliaverseket, nehéz annélkül magyarázatot adni. Hiszen Isten szava ad választ mindenre. Anélkül a magyarázatunk nem tünik hitelesnek. De elnézést ha a két idézetet mégis megemlitettem.

Különben a Jelenések könyvében bőven találsz idézetet a 144000-re kapcsolatban.

Sokan azt mondják, hogy az csak egy "jelképes" szám. De ha igy lenne, akkor semmi értelme nem lenne annak, hogy a másik csoportról ugy beszél mint "megszámlálhatatlan nagy sokaság". Itt kimondottan kiemeli a meghatározott számu csoportot, mig a másikra nem ir számot, mivel az bármennyi lehet.

Remélem nem nagyon értelmetlenül fogalmaztam. Üdvözlettel: Judit!

Ha kérdésed van, szivesen válaszolok , csak akkor irj privátba!

2013. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező.

Az első világháború előtt a felkentek megértették, hogy sokkal többen fognak megmentésben részesülni, nem csupán azok, akiknek az a reménységük, hogy Jézussal együtt uralkodnak majd az égben — őket ismerjük ma úgy, mint az Isten Izraelét. A Bibliakutatók tisztában voltak Jézusnak a János 10:16-ban feljegyzett szavaival: „más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral.” Ezekről a „más juhokról” azt gondolták, hogy ők egy földi osztályt alkotnak. De a legtöbb Bibliakutató úgy hitte, hogy a más juhok Jézus Krisztus millenniumi uralma alatt fognak megjelenni.

Jézus körülbelül négy hónappal a halála előtt úgy beszélt önmagáról, mint aki „a jó pásztor”, követői pedig a „juhok”, akikért letette életét. Külön említést tesz azokról a juhokról, akiket ő talált meg a jelképes juhakolban és akiket később különös gonddal vesz körül (János 10:1–18). Jézus szerető módon lelkét adta juhaiért, gondoskodva a váltságáldozatról, amelyre szükségük volt ahhoz, hogy megszabaduljanak a bűn és a halál fogságából.

Jézus azonban mielőtt ezt megtette volna, Jó Pásztorként személyesen gyűjtött össze tanítványokat. Jézus szemléltetése szerint az „ajtónálló”, Keresztelő János mutatta be neki az első tanítványokat. Jézus olyan emberek után kutatott, akik válaszolnak arra a lehetőségre, hogy Ábrahám összetett magvának a részévé válhatnak (1Mózes 22:18; Galátzia 3:16, 29). Értékelést fejlesztett ki szívükben az egek Királysága iránt, és biztosította őket arról, hogy helyet készít nekik égi Atyja házában (Máté 13:44–46; János 14:2, 3). Találóan ezt mondta: „Keresztelő János napjaitól mostanáig az egek királysága a cél, amelyre az emberek törekednek, és akik törekednek arra, meg is ragadják” (Máté 11:12, NW). Ezekről, akik követték őt, hogy elérjék ezt a célt, bebizonyosodott, hogy a juhok aklában vannak, amelyről Jézus beszélt.

A Jelenések 7:3–8 „a mi Istenünk szolgáiként” is utal azokra, akik sikeresen törekszenek az égi cél elérésére. (Lásd: 1Péter 2:9, 16.) Vajon a Jelenések könyvében említett 144 000 mind született zsidó? Vajon a Jézus szemléltetésében szereplő jelképes juhakolban csak zsidók vannak? Minden bizonnyal nem; ők Isten szellemi Izraelének tagjai, mindannyian társai Krisztusnak Ábrahám szellemi magvában (Galátzia 3:28, 29; 6:16; Jelenések 14:1, 3). Természetesen végül elérkezik az idő, amikor a meghatározott szám betelik. Mi történik ekkor? Amint a Biblia megjövendölte, másokból álló nagy sokaság csatlakozik ezekhez a szellemi izraelitákhoz Jehova imádatában (Zakariás 8:23).

Már 1884-ben az Őr Torony úgy határozta meg a más juhokat, mint akik olyan emberek, akiknek lehetőségükben áll majd, hogy olyan körülmények között éljenek a földön, amelyek megfelelnek Isten eredeti szándékának. Ezek a korai Bibliakutatók felismerték, hogy a más juhok közül néhányan olyan emberek lesznek, akik Jézus földi szolgálata előtt éltek és haltak meg. Volt azonban néhány részlet, amelyet nem értettek pontosan. Azt gondolták például, hogy a más juhok begyűjtése akkor zajlik le, miután minden egyes felkent megkapta égi jutalmát. Mégis világosan megértették, hogy a más juhok nem csupán a nem zsidó keresztényekből tevődnek össze. Minden nemzetből és fajból való embernek, zsidóknak és nem zsidóknak egyaránt lehetőségében áll, hogy a más juhokhoz tartozzon. (Vö. Cselekedetek 10:34, 35.)

Ahhoz, hogy megfeleljenek Jézus leírásának, a más juhoknak olyan embereknek kell lenniük, akik — függetlenül faji vagy etnikai hovatartozásuktól — Jó Pásztorként ismerik el Jézus Krisztust. Mit foglal ez magában? Szelídséget és arra irányuló készséget kell kimutatniuk, hogy vezethetők, amely tulajdonságok a juhokra jellemzőek (Zsoltárok 37:11). Akárcsak a kicsiny nyájnak, nekik is ’ismerniük kell a jó pásztor hangját’, és nem szabad engedniük, hogy félrevezessék őket mások, akik szeretnének hatni rájuk (János 10:4; 2János 9, 10). Értékelniük kell, mennyire fontos, hogy Jézus életét adta juhaiért, s teljes hitet kell gyakorolniuk ebben a gondoskodásban (Cselekedetek 4:12). ’Hallgatniuk’ kell a Jó Pásztor hangjára, midőn arra figyelmezteti őket, hogy csak Jehovának végezzenek szent szolgálatot, továbbra is először a Királyságot keressék, maradjanak elkülönülve a világtól, és hogy önfeláldozó szeretetet mutassanak ki egymás iránt (Máté 4:10; 6:31–33; János 15:12, 13, 19).

2013. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!