Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem képesek egyesek...

Miért nem képesek egyesek normálisan, röviden, kereken megfogalmazni az álláspontjukat? Miért kell több oldalas Biblia idézettel válaszolni mindenre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, nem azt kérdeztem, mit ír a Biblia. Akkor is , mindig erre jutunk, aztán jön egy ellen-magyarázat, az is egy oldalas, pedig csak a SAJÁT véleményüket kérdeztem.
2013. júl. 3. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a.) szebben van megfogalmazva

b.) bizonyítani akarják, hogy benne van a Bibliában


Mi a kérdésed?

2013. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Volt több is, csak most kiakadtam. Saját gondolata nem lehet senkinek, valaki mindig kioktat, félreért, elmondja, ő mekkora hívő.
2013. júl. 3. 19:41
 3/15 anonim ***** válasza:

Vagy csak félreérted.

Ha egyszer valami már meg van fogalmazva a Bibliában és nekem is az a véleményem, akkor miért ne támaszthatnám alá egy bibliai idézettel?

2013. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bölcs Salamonnak példabeszédei » 25. fejezet

"11. Mint az arany alma ezüst tányéron: olyan a helyén mondott ige!"


Péter Apostolnak közönséges második levele » 1. fejezet

"19. És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, amelyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;"


xD Nyugodtan kérdezhetsz...

2013. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy én értem félre.
2013. júl. 3. 20:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Mert minden megmagyarázható a Bibliával és annak a fordítottja is. Ha azt mondom valakinek, hogy hallgasson a szívére, rögtön jön valaki, aki ezt megcáfolja a Bibliával. Úgy forgatjátok ide-oda a szavakat, hogy ezt is, azt is jelentse, tiszta jogászkodás.
2013. júl. 3. 20:07
 7/15 anonim ***** válasza:

Az számít, hogy a "sízved" milyen. Tehát rossz útra is vihet, ha nem gondolkodsz.

Nem azt mondom, hogy mondj le az önzetlenségről, hanem azt, hogy fogd vissza a pusztító indulatot.

Legyetek eszesek és legyen önkontrollotok.

A szeretet nem csak egy (öröm)érzés...

2013. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De a kontextusból érthető, miért mondtam ezt. Miért kell egymás hozzászólásait állandóan kijavítgatni? Megfogadtam, hogy nem fogok senkit sem szidni, de nem bírom már, egyszerűen kiakadok tőlük. A JT-iról beszélek.
2013. júl. 3. 20:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Nem gondoltuk, hogy téged Isten szavának tartalma ennyire bosszant.

sokszor azért szoktam magam is Biblia verset írni, mert nem az a lényeg, hogy mit gondolok, hanem az hogy az összhangban legyen Isten gondolataival


Persze van többször is mikor biblia idézetek nélkül válaszolok,

azért kíváncsi lennék, mit szólsz Jézus hozzá állásához?

Ő mindig azt mondogatta amit az apukája, és az addig elkészült írásokból idézgetett:

"Meg van írva"....-szokta mondani.

ezek szerint Jézusnak sem volt saját álláspontja...

micsoda tragédia.


Katy Weaver

2013. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Katy, engem ti bosszantotok, nem Jézus "apukájának" szavai.
2013. júl. 3. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!