Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a kereszeténységben...

Van a kereszeténységben valami ami megkönnyíti eléri Istent? Kissé érthetőbben lejjebb.

Figyelt kérdés

Valami ami segít Jézust követni?

Hasonlóan más valllásokhoz


Úgy értem a különbözö valllásokban vannak ilye-olyan gyakorlatok amik segítheti az elémlyülést,azt az rzést,hogy közeebb kerültél Istenedehez.

Van valamilyen iráynmutatsát,életú amin érdemes végigmenni,mert az segít.

Ajánlott meditálni,a hinduknál ott van az,hogy meg kell élni a testi tanulni kell elöször,aztán munka-ki kell elégíteni az aanygi vágyakat is,majd atesti és idős körben meg Isten kereseni és a szellemi világ felé fordulni.( ha jól emlékszem).Egyesek szerint e jóga,főleg a szellemi ismét csak segít közeledni az Istenükhöz vagy iSteneikhez.

A dervisek kerengene és így teremtenek kapcsolatot.

A keresztényeknem mi van.

Nem tudom igazán jól megogalamazni a kérdésem,bocsánat.

Nekem kissá hiányérzetem van.

Mi segítheti elő nálunk a hitben való előmenetlet.

Vannak gyakorlatok melyek segítségével közelebb kerülhetünk Istenhez?

Van egy olyan fajta ajánlott életút mint a hinduknál amit érdemes bejárni?

Hogy törekedni kell ennek meg ennek a megélésére és beteljesítésére?

Vagy egyszerűen csak dobj el magadtól mindet,tagadd meg önmagad és marad a "vak" hit.

Kaphatunk bizonyosságot afelől,hogy jól,helyesen hiszünk?

Vissza jelzést?

Mert,hogy próbára tehetjük Őt aki nem kér vak hitet. Igaz?

Na de hit nélkül,hogy tehetnénk próbára?

Nem tudom érthető-e mire gondolok.

Valamiféle gyakorlat vagy egyéb cselekvés.

Kicsit puritánnak érzem és ezáltal nehéznek is.

Úgy gondolom,ha egy hindu megtett ezt-azt akkor tudja,hogy közelebb került.

Na de egy kereszténynek,keresztyénnek mi ilyemije van?



2013. júl. 3. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg ha van Isten,akkor nagyívben szarik rá,hogy mi van itt a földön...Én se úgy élek ahogy szeretnék,kellaz önkontroll...Istent nem fogod elérni,semmilyen értelemben...Gondolj bele.Nagyon leegyszerűsítem,hogy értsd.Ha Isten lennél,téged érdekelne,hogy mennyi retek szar ember kínozza,szopatja,öli egymást ezen a bolgyón.Ez csak egy faj.Kb. mint a patkányok vagy a siklók.Ők se akarnak Istennel találkozni.Egy kicsit gondolkozz racionálisan...Üdv.!
2013. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Függetlenül az igazságtól soha nem egy alsóbbrendű vegyületként nézzél magadra, hanem lásd meg a másikban is az értéket, mint önmagadban.
2013. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Létezik keresztény misztika is, ahogy a szúfi mozgalom a muszlimoknál ("kerengő dervisek") az iszlám misztikus ága. Ezekben a mozgalmakban az Istennel való misztikus találkozás áll a középpontban, nem a Biblia olvasás, ezért értelemszerűen a Biblia-fetisiszta neoprotestánsoknál nyoma sincs ennek.

Különösen az ortodox keresztényeknél van nagy hagyománya a misztikus megközelítéseknek, akik számtalan általad keresett módszert használtak. Például rövid imaformulák végtelen ismételgetése, vagy ilyen a vég nélküli vándorlás (ami az istenkeresés szimbólumaként egy misztikus cselekedet).

2013. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem, katolikusként a lelkigyakorlatok segítenek. Valamint a Rózsafűzér imádkozása alatt (ami egyfajta transz-állapot) Jézusról lehet elmélkedni, a titkok mondásakor.
2013. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Isten, sátán nem létezik. Ezen a földön nincs "szuperlény". Az hogy jó vagy rossz tulajdonságod van, az attól függ, hogy melyik csoporthoz, sátánisták, vagy hívőkhöz tartozol. De még egyszer: semmilyen szuperlény nem létezik as földön, csak mi, emberek, állatok és növények léteznek.
2013. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, hogy van és végtelenül egyszerű, mert valójában aki Istent keresi az a szeretetet keresi. Keresd a szeretetet a többit meg pucold le és dobd ki.

2013. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

A szeretet csak egy érzelem,biokémiai folyamatok...

Kb. mint az utálat.

2013. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

„Mi segítheti elő nálunk a hitben való előmenetlet.”?

A Biblia, elsősorban az Újszövetség olvasása. Az önismeret, hogy miben kell változtatnod.

A kereszténység egyedisége, hogy Jézus tanítása szerint Istennel, mint Személlyel kapcsolatot lehet teremteni, imádság útján. E kapcsolatteremtés egyetlen módja a Jézus Krisztusban való hit. „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Jn 14,6 De nemcsak az imádság idején kell Istenre gondolni, hanem a mindennapjaidat is úgy élni, hogy jelen van életedben.

Ha kérdésed támad valamit nem értesz, utána olvasol egy-egy dolognak.

A kereszténység nem miszticizmus. 4-es hozzászólóval nagyon nem értek egyet ezért. Jézus nem tanított miszticizmust, mantrázást, meditációt. Az újabban keresztény körökben is terjedő kontemplatív ima, mantrázás nem visz közelebb Istenhez, sőt. Wiccások, médiumok, hinduk is a mantrázást használják a szellemekkel való kapcsolatfelvételhez. Lényege, hogy egy szót kell ismételgetni, s a spontánul fellépő gondolataidat elűzni, teljesen üressé tenni az agyadat.

Ilyen módosult tudatállapotban az ember fokozottan érzékennyé válik idegen szellemi hatásokra s akár démonokkal is kapcsolatba léphet. A keresztényt ez megtévesztheti, azt hiszi valami angyallal, vagy Jézussal került kapcsolatba!!

Ajánlott olvasmány: Erdélyi Judit: Lelki immunológia

[link]


A mantrázás technikájáról nagyon jó ismertetőt ad egy egykori médium, megtért keresztény:

The transformation of a new age medium

http://www.youtube.com/watch?v=dlqZBkY9Pk8

2013. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

A hit az ismeret által alakul Ki kedves kérdező.

Minél többet forgatod a szent írást annál inkább ismered meg a Teremtőt,szándékát érzéseit gondolatait, és válik szorosabbá a kapcsolatod vele


ezt ima útján fűzheted szorosabbra, legyen naponta kapcsolatod vele akár egész nap elmélkedhetsz munkásságán, mit tett és mit fog még tenni az emberekért.

így valóságosabbá is válik a személye.


Ám ahogy említetted a hit halott cselekedetek nélkül.

Az egyik vers ezt így fejti ki:

(Róma 10:10) 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre


Persze egy kereszténynek az élete nem csak ebből áll, hanem sok rétű.


ezek a tettek töltik ki egy keresztény életét.


Katy Weaver

2013. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 yuda ***** válasza:

4 dolog, legalábbis 4-ig jutottam.


1. Imádkozás

2. Igeolvasás

3. Istentiszteletre járás

4. Gondolkodás az igén


Ha ezeket egy keresztény megteszi, akkor beépül az életébe.

2013. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!