Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám hívők tudtátok, hogy a...

Iszlám hívők tudtátok, hogy a vallásotok kialakulását a katolikusoknak köszönhetitek? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Erről szóló téma a videóban 26 perc-nél és 10 másodperc-nél:

http://www.youtube.com/watch?v=jnaBScCBfpA



2013. júl. 4. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
És te tudtad, hogy a kereszténység kialakulása egyiptomi és sumér mítoszoknak köszönhető?
2013. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező és az első válaszoló is olvassa el a legjelentősebb vallástörténeti műveket inkább, a baromságok szajkózása helyett.
2013. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudják mert nem így van. Ugyan nem néztem meg a videót mert nincs kedvem 3 órát végignézni egy 5 perces szövegért ami erről szól, de ha leírod mivel tudod ezt alátámasztani azt szívesen elolvasom.
2013. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Áh javítom, nem láttam hogy odaírtad melyik rész az.
2013. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na jó elég volt ezt egy percet hallgatni.

"Végigveszi az egész muzulmán egyház történetét..."

Nincs olyan hogy muzulmán egyház. Az Iszlámnak nincs kialakult papsága sem.

"Az iszlámot katolikusok hozták létre, hogy visszaszerezzék a szent földet a katolikusok számára."

Mohamed kb 40 évesen kapta az első kinyilatkoztatás, ez időszámításunk szerint 610-ben volt. Az volt a nagy történelmi helyzet, hogy a Római birodalom már felbomlott, A pápai állam még ténylegesen nem létezett (majd 756-tól), a pápa a kelet-római császár ellenőrzése alatt volt, és még az egyházszakadás sem történt meg (1054), tehát teljességgel irreális, hogy a katolikus egyház pénzelte Mohamedet hogy visszaszerezze a szent földet, mert a szent föld a Kelet-római birodalom részét képezte. Mohamed felesége Khadidzsa nem visszavonult apáca, hanem egy gazdag kereskedő család sarja volt, és nemhogy katolikus de még csak monoteista sem volt.

Mohamed nem azért próféta mert anyajegy volt a hátán(jó ég...:D), hanem amikor az első jelenése megtörtént, akkor Gábriel arkangyal jött el hozzá (Dzsibril) aki közölte Isten akaratát, miszerint neki prófétai feladatot kell ellátnia. Röviden erről ennyit, szerintem többet nem is kell tudni, hogy lásd ez kész őrület ami a videóban van. Nem tudom ki ez a férfi, de vagy lefizették (valószínűbb) vagy nem járta ki az általános iskolát sem.

2013. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az iszlám IS Ábrahámtól ered. Ábrahám hanif volt, aki sem muszlim nem volt, sem keresztény. Nézd az utódait, járj utána. Ebből vissza tudod vezetni?.... Ha ennyire tudod, vezesd le a nagy vallási családfát- érdekes dolgok vannak itt.
2013. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egész amiről beszél tele van ferdítésekkel, Mohamed (saw) nrm az anyajegye miatt volt prógéta, a szúrák amiket mond hibásan vannak fordítva, az egész csak sarkítás, aminek semmi alapja. Azt meg nem tudom, hogy honnan vette, hogy a katolikusok bérelték volna fel, mert bizonyíték nincs rá. Igazán szánalmas egy agymenés az a férfi a videói nagy részében csak másokat támad, az neki miért fáj, hogy a pápa megcsólolta a Korámt, és, hogy vannak akik nem gyűlölködnek, hanem inkább békülni próbálnának, tehát akkor hol is van az igazi keresztény értékrend?
2013. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!