Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az unokatesóm református,...

Az unokatesóm református, hozzáment egy katolikus férfihez, katolikus szertartás is volt, azóta született 3 gyerekük, ők is katolikusok. Fizetik az adót a katolikusoknak, de a reformátusoknak is kell fizetni?

Figyelt kérdés
Illetve akkor ő még református, vagy ezzel átvette a férje vallását?
2009. febr. 18. 11:49
 1/3 anonim válasza:
62%
Szia! Én is református vagyok, a férjem pedig katolikus, katolikus templomban volt az esküvö,de gyerekünk még nincs. Miért kell fizetni adót a katolikusoknak? Mi nem fizetünk semmit. Amugy én maradtam református.
2009. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem adó az hanem egyházfenntartói járulék minden egyház szedi és önkéntes. Tehát ha te nem akarsz nem adsz. Ebből a járulékból fedezik a lelkész fizetésének egy részét, és a templom és a hozzá tartozó imaház egyéb rezsijét.


A másik kérdésre válaszolva: általában ha különböző felekezetűek házasodnak akkor az apa felekezetének megfelelően keresztelik a gyerekeket. Ez egy fajta szokásjog amihez a katolikusok jobban ragaszkodnak. Attól, hogy a férje és a gyerekei katolikusok unokatestvéred még maradt református. Ha akarna nyugodtan járhatnak ref. közösségbe.

2009. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk a férjem református,én katolikus,és a 2 gyermekünk is katolikus szertartás szerint lett keresztelve,nem is volt kérdés köztünk,hogy a katolikus vallás szertartásait követjük,oda adózunk stb.De a férjem sem tért át....
2011. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!