Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a Bibliában az...

Pelgrim kérdése:

Mit jelent a Bibliában az "Ember Fia" kifejezés?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy az embernek a fia
2013. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Bár engem a te elképzelésed érdekelne kedves pelgrim:)

2013. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Az Ember Fia kifejezés egy prófétikus név, mely Dániel próféta könyve 7. fejezet 13-14-ben jelenik meg. Erre hivatkozik Jézus önmagát azonosítva vele az evangéliumokban.


Üdv. Péter

2013. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2:6 – Miért szólítja Jehova ismételten úgy Ezékielt, hogy „embernek fia”? Azért, hogy emlékeztesse hús-vér mivoltára, ezáltal még nagyobb hangsúlyt fektetve arra, hogy mekkora különbség van az emberi hírvivő és az üzenet Forrása, Isten között. Az evangéliumok körülbelül 80-szor Jézus Krisztust is ugyanígy nevezik, ami vitathatatlanul azt jelenti, hogy Isten Fia emberként élt a földön, nem testet öltött szellemként.


A kifejezés közel 80-szor fordul elő az evangéliumokban, és arra utal, hogy Jézus hús-vér ember volt, nem pedig Istennek a megtestesülése. Hogyan születhetett meg emberként Isten egyszülött Fia? Jehova a szent szellemével áthelyezte a Fia életét Máriának, a zsidó szűznek a méhébe, és előidézte, hogy Mária megfoganjon. Így Jézus bűn nélküli és tökéletes gyermekként született meg (Máté 1:18; Lukács 1:35; János 8:46).


Bár Jézus nem sokszor utalt magára Isten Fiaként, elismerte, hogy az (Márk 14:61, 62; János 3:18; 5:25, 26; 11:4). Ellenben majdnem mindig ’az Emberfiának’ nevezte magát. Azzal, hogy így azonosította magát, kiemelte, hogy emberi teremtményként született, igazi hús-vér férfi volt. Ezzel azt is elárulta, hogy ő Dániel látomásában az ’emberfia’, aki megjelenik a Mindenható Isten — ’az Öregkorú’ — színe előtt (Máté 20:28; Dániel 7:13).


Katy Weaver

2013. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 2/ tegnap 13:42


"Bár engem a te elképzelésed érdekelne kedves pelgrim:)"


Ez szerintem azt jelenti, hogy egy közülünk. Jézus aki az „Emberfia” -nak nevezte magát mikor saját személyére célzott, semmivel, egy sejttel, egy atommal se volt másképp teremtve, mint közülünk bárki más. Mikor Jézus az Isteni kilétéről a Krisztusról beszélt, akkor az „Én vagyok ...” kifejezést alkalmazta.


Jézus használhatta volna a nevét is mondhatta volna, hogy „Jézusnak Jeruzsálembe kell menni, hogy ott majd halálra ítéljék és keresztre feszítsék”. Ő azonban az „Emberfia” kifejezéssel egyrészt a bibliai jövendölés beteljesülésére célzott, másrészt pedig hangsúlyozta, hogy ő is ugyanolyan ember mint mi. Az „Én vagyok ...” kifejezéssel pedig az ember isteni kilétét képviselte, nem saját személyét. Az „Emberfia” kifejezés tehát főképp arra szolgált hogy tanítványaival kellőképpen éreztesse a különbséget az ember személyisége és isteni kiléte közt.

2013. júl. 7. 11:07
 6/6 budaidavid777 válasza:

Az 'Ember Fia' alatt Jézus magát értette.

Például mikor Jézus azt mondta:Az Ember Fiának szenvednie kell,nyilvánvaló,hogy magára utalt.

2013. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!