Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk ha imádkoznak Isten...

A tanúk ha imádkoznak Isten Jehovának szólítják?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 12:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem, Kovács Lajosnak.
2013. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Így van kedves Kérdező


Mivel az ima egy tisztelet teljes beszélgetés a teremtővel, ezért úgy mint ha egy jó barátot a nevükön szólítunk, a teremtőt is megszólítjuk amikor beszélgetünk vele.

Ekkor mint ahogy a barátunkat is megtiszteljük, hogy használjuk a nevét, a Teremtőnek is tiszteletet adunk, ahogy Jézus az imájában kifejtette, megszenteljük a nevét Teremtőnknek.


De azt nem szabad elfelejtenünk, hogy Jézus a közben járó, ezért az imát mindig Jézus nevében mondjuk el, és kérjük, hogy Ő általa hallgasson meg.


Katy Weaver

2013. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

Szegény Jehova a lelki szemetesládánk...

Egyébként ha kiejted a nevét, olyan mintha fújna a szél.

2013. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi Jehova Istenhez imádkoznak, mert egyedül Ő az ima meghallgatója. Igen gyakran kiejtjük a nevét, de ima közben is mondhatjuk, hogy "Égi Atyánk", vagy hasonló címeket is... :)
2013. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Na igen.

Ez olyan lenne, mintha egy Török származású ember aki Allahot tartja Istennek, Buddhához imádkozna, vagy Jézushoz.:)


Katy Weaver

2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem is tehetnek másat. Ezeknél az okoknál fogva:

"Mert minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké. Mikeás 4:5


"Ti tehát így imádkozzatok:

»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. " Máté 6:9


"Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének... hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket" Cselekedetek 15:14,17


»Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára." Ezékiel 36:23


Üdvözlettel:Zita

2013. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es

Mi az,hogy ő egyedül az ima meghallgatója?

Gondolom ha Allahoz imádkozol akkor azt nem hallgatja meg.

2013. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mind1 hogy szólítod persze van határ.A lényeg,hogy legyen tisztelet teljes és neki szóljon (ha létezik). pl. a cég vezetője előtt állsz és Sándornak Hívják.Most ha azt mondot,hogy:- "Sándor végeztem a rám bízott feladattal" akkor ez így néha furán is hangozhat,de még tisztelet teljes. ha azt mondod: -"Uram végeztem a munkával" bár nem mondtat ki a nevét de ugyanazt érted el.


Nem tudom mennyire jó a példa de szerintem a lényeget mindenki érti :)

2013. júl. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%

Milyen tanúk? Isten nem létezik! Szuper lények nincsenek ezen a földön! Csak ezt senki sem érti meg! Mindenkit az orránál fogva vezetnek, mióta megszületett! Már a kisgyerekebe születésüknél fogva beleoltják a vakcinát, és egész életük végéig gyógyszereken élnek!


És ez nem isten meg a sátán műve! Minket félre vezetnek! Hol a bizonyíték a létezésükre? A lepel? Valódi, vagy csak emberek készítették?

2013. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Drága Jehova testvéreim, mondá az Úr: Ne vitatkozz felebarátoddal. Szeresd őt!
2013. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!