Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előre el van rendelve, hogy...

Előre el van rendelve, hogy ki mikor és hova fog születni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Előre elrendelni két esetben van értelme...


Az egyik lehetőség, hogy az élet amit kapsz valaminek a következménye. Tehát valami alapján kapod az életed. (pl. ezt érdemled)


A másik variáció lehet, hogy van egy adott cél, amihez te szükséges vagy. (pl. a megmentésedhez le kell élned az adott életet)


Mindkettőben lényegében robot vagy, ezért én nem is hiszek ebben.... Persze lehet, hogy megvádoltuk Istent és az élet egy bizonyíték számunkra, hogy lássuk kik vagyunk és elbukunk vagy sem.


De az is lehet, hogy te választottad, hogy ilyen legyen az életed.

Azért mert meg akartál menteni valakit, vagy bizonyítani valakinek.


Ezek csak találgatások. Én a szabad akaratban hiszek. Van választási lehetőséged és felelősségre vagy vonható.

2013. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen. El van rendelve. Meg meg van irva. Csak hova is tettem azt a könyvet, most éppen nem találom.
2013. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mármint azt nem tudom, hogy megválaszthatod, hogy hová akartál születni vagy sem. De abban biztos vagyok, hogy nem robotként élsz itt.
2013. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdekse kérdés. Előre elrendelés nincs szerintem. De érdeks ezzel kapcsloatban a buddhista filozófiák elképzelései. Hosszú, nem megyek mélyen bele,csak pár szót: Nincs reinkarnáció szerintük, van viszont karma, karmikus kötelék. Az a cselekedeteinktől függ. (a szó maga is,a szanszkrit kr =cselekedni,teremteni gyökből) amit szabadon cselekszünk, de következménye MINDIG van, minden tettünkek. Ez egy láncolat (Buddha tanítása szól arról hogy lehet a karmikus láncolattól megszabadulni)

Tehát nem véletlen, hova, mikor, hogyan születünk.

2013. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

*jav.: érdekes 2x :)

tehát nem véletlen.. ugyanakkor szabadon tehetünk életünkben a jó karmáért (ill. az attól való megszabadulásért)

-aa-

2013. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem előre el van rendelve, mert Isten pontosan tudja mit bírunk és mit nem, tehát olyan életet ad, amiből ki tudjuk hozni a maximumot.
2013. júl. 7. 18:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha mint filozófiai problémát közelíted, akkor kérdésed feltételezi, hogy van, aki előre elrendel. Akkor viszont nincs probléma. Ha meg nincs aki előre elrendel, akkor hogyan menne végbe egy cselekvés, aminek nincs alanya.

Ebből világosan látszik, hogy te döntöd el, el van e rendelve. Mindegy, mit választasz, van-e alany, vagy se.

2013. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy létezne véletlen, Isten nem dobálja csak úgy le a lelkeket mindenféle családba és élethelyzetbe.
2013. júl. 7. 18:24
 9/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A tibeti halottaskönyv, a bardó azt írja, hogy a lélek maga választ.

2013. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!