Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van lehetőség elsőáldozni 20...

Van lehetőség elsőáldozni 20 évesen?

Figyelt kérdés
Mármint elkezdeni a hittant, hogy elsőáldozhassak. Meg vagyok keresztelve, de most, 20 évesen szeretnék megtérni.
2013. júl. 8. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még megkeresztelkedni is van lehetőség akárhány évesen; elsőáldozni is.
2013. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Béla7 ***** válasza:
100%
Persze... édesanyám is most volt elsőáldozó + bérmálkozó, pedig ő már nem 20 éves :) beszélj a helyi plébánossal.
2013. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 8. 14:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. Nálunk minden évben 4-5 felnőtt keresztelkedik, elsőáldozik és bérmálkozik húsvétkor (nálunk ekkor szokás). Nem ciki egyáltalán. Azért van mind a három, mert felnőttként egyszerre veszik már fel ezeket a szentségeket. Illetve a Kérdező esetében elsőáldozó és bérmálkozó is lesz egyaránt.
2013. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 csincsilla000 ***** válasza:
Igen.Édesapám 47 évesen elsőáldozott.Nem kellet neki hittanra járni csak kapott egy könyvet,azt kellett elolvasnia,és utána beszélgetett a pappal.Egy mise közben csak csatlakoznia kellett az áldozókhoz és két szín alatt áldozott.
2013. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Gondolom, nem csak egy templomba járó vallásos emberré szeretnél válni, hanem szeretnéd Istent valóságosan megismerni. Jézus azt mondta, hogy aki be szeretne jutni Isten Királyságába, és meg akarja azt látni, szükséges, hogy újjászülessen. Nézd meg ezt a videót:


http://www.youtube.com/watch?v=mxXyZYFoOPM


Isten áldjon!

2013. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én 42 évesen voltam elsőáldozó.
2013. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Miért egy holt, történelmi szeméthalmot, hullahegyeket termelő bálványimádó vallást akarsz felvenni? miért tolod el az életedet?

Olvasd el a bibliát, és na azt, amiből kicsalták a bálványimádás parancsolatát a tízparancsolatból.

Persze, ha Isten helyett elég a liturgia, meg épek, szobrok, menj áldozgassál.

De tudd meg, hogy: Zsidó levél:10:14

Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.

Nem kell áldozni többé, sem eljátszadozni újra. ezek magaválasztotta, Isten előtt utálatos istentiszteletek, köze sincs a bibliához.

olvasd azt, Nézd meg a Luther c. filmet, és rájössz, hogy miért is menekültek ki rengetegen abból a pénzéhes, csaló, hazug maffiából

2013. júl. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

én 22 évesen voltam elsőáldozó, utána kb. fél évvel pedig bérmálkozó. Keress egy csoportot, ahol felkészülhetsz, vagy egy atyát, aki egyéniben felkészít. Ha nincs sok fogalmad a vallásról, akkor jobban jársz egy csoporttal, érdeklődj a plébániádon vagy a környező templomokban (ha van több).


Isten áldja meg döntésedet! :)

2013. júl. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Mindenképp szeretnék tanulni!
2013. júl. 9. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!