Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a keresztény dal,...

Mi az a keresztény dal, amiben a "halleluja" előtt valami idegen szó vagy kifejezés áll?

Figyelt kérdés
Csak erre emlékszem, ez a refrénje, de nem jut eszembe pontosan... Egyszer régen hallottam és nagyon tetszett, csak nem ismertem azt a szót, vagy azokat a szavakat, és ezért nem is tudtam sajnos megjegyezni... Valaki tudja esetleg, hogy melyik dal lehet ez?

#kereszténydal
2013. júl. 11. 18:17
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A dalt nem ismerem, de meg tudom mondani mit jelent a "halleluja"

Ez egy olyan héber kifejezés átírása, amelynek a jelentése: ’dicsérjétek Jahot’. A Zsoltárok 135:1–3-ban például ezt a meleg hangú, de határozott felszólítást találhatjuk: „Dicsérjétek Jahot! Dicsérjétek Jehova nevét, zengjetek dicséretet, ó, Jehova szolgái, ti, akik Jehova házában álltok, Istenünk házának udvaraiban. Dicsérjétek Jahot, mert jó Jehova. Zengjetek éneket a nevének, mert kedves az.”

2013. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Talán az előtte álló szó is héber nyelven lehetett
2013. júl. 13. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!