Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus milyen keresztény...

KZitus kérdése:

Krisztus milyen keresztény vallást hozott létre?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik keresztény irányzatot támogatná Krisztus, ha itt lenne most a földön?

Mi lenne a véleménye a kereszténység sokféleségéről?

Ma vajon kik ölnék meg őt?



2013. júl. 10. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én az első kérdésre Jehova tanúit tippelem.
2013. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Hát ige, a kérdező is valószínűleg arra gondolt! ;-)


Ahogyan annak idején sem pártoskodott Jézus (lásd farizeusok ill. szadduceusok...stb), úgy ma sem tenné. Meggyőződésem, hogy azért nem mert nincs tökéletes keresztény irányzat.


Ugyanakkor ma is szól hozzánk a levelei által melyek Jelenések könyve 2. és 3. fejezeteiben találhatók. Ezekben közli, hogy "tudom a te dolgaidat", elmondja a pozitívumokat (kivéve az utolsó levél), majd felhívja a figyelmet a problémákra, végül ígéretet tesz. Ebből látható, hogy azért nem vagyunk reménytelenek...


Nézd Zitus, annak ellenére, hogy sok mindenben nem értünk egyet én azt gondolom, hogy Krisztusnak minden felekezetben vannak vannak őszinte követői, így nálatok is. Krisztus ezeket támogatná felekezettől függetlenül.


Üdv. Péter

2013. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy keresztény irányzat, tanú! Olyan van, hogy valaki tényleg követi Jézusnak, Istenünknek a tanítását, vagy csak szövegel róla és hülyeséget tanít.
2013. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hitem szerint Krisztus egy Egyházat alapított. De ettől függetlenül Ő nem azt nézi, hogy ki hová tartozónak vallja magát, hanem hogy mi van a lelkében.
2013. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

JÉZUS KRISZTUS csak egy vallást, egy gyülekezetet alapított. Ez a gyülekezet egy szellemi testet, vagy szellemi családot alkotott. Olyan emberek egybegyűlését értjük ezalatt, akiket Isten választott ki a szent szelleme által, s akiket mind a ’gyermekeinek’ tekint (Róma 8:16, 17; Galácia 3:26).

Jézus azt tanította, hogy Isten egyetlen módon vezeti az embereket az igazsághoz és az élethez. Ennek a fontos ténynek a szemléltetésére Jézus egy úthoz hasonlította azt az életpályát, mely örök élethez visz. Ezt mondta: „Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be; ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják” (Máté 7:13, 14; János 14:6; Cselekedetek 4:11, 12).

Amiről fel lehet ismerni az igaz vallást

1. Az igaz vallásban az egyedüli igaz Istent, Jehovát imádják (5Mózes 6:4, 5; Zsoltárok 146:5–10; Máté 22:37, 38).

2. Az igaz vallás Jézus Krisztus által nyit utat Istenhez (János 17:3, 6–8; 1Timótheus 2:5, 6; 1János 4:15).

3. Az igaz vallás önzetlen szeretetet tanít és gyakorol (János 13:34, 35; 1Korinthus 13:1–8; 1János 3:10–12).

4. Az igaz vallás távol tartja magát a világi politikától és konfliktusoktól. Háborúk idején semleges (János 18:36; Jakab 1:27).

5. Az igaz vallás Istent igaznak tekinti, és elfogadja a Bibliát mint Isten Szavát (Róma 3:3, 4; 2Timótheus 3:16, 17; 1Thessalonika 2:13).

6. Az igaz vallás nem helyesli sem a háborút, sem a személyes erőszakot (Mikeás 4:2–4; Róma 12:17–21; Kolossé 3:12–14).

7. Az igaz vallás sikerrel gyűjti egybe a különböző fajú, nyelvű, és a különböző törzsbe tartozó embereket. Nem a nacionalizmust vagy a gyűlöletet, hanem a szeretetet prédikálja (Ésaiás 2:2–4; Kolossé 3:10, 11; Jelenések 7:9, 10).

8. Az igaz vallás támogatja Isten szolgálatát, de nem az önző nyereségvágyból vagy fizetségért, hanem a szeretetből végzett szolgálatát. Nem embereket dicsőít. Istent dicsőíti (1Péter 5:1–4; 1Korinthus 9:18; Máté 23:5–12).

9. Az igaz vallás nem valamilyen politikai vagy társadalmi filozófiát, hanem Isten Királyságát hirdeti mint az ember biztos reménységét (Márk 13:10; Cselekedetek 8:12; 28:23, 30, 31).

10. Az igaz vallás az igazságot tanítja Istennek az emberre és a földre vonatkozó szándékáról. Nem tanítja a halhatatlan lélek és a pokolbeli örök gyötrelem vallási hazugságait. Azt tanítja, hogy az Isten szeretet (Bírák 16:30; Ésaiás 45:12, 18; Máté 5:5; 1János 4:7–11; Jelenések 20:13, 14).

2013. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.


Részben értek egyet Péterrel.

Péter azt írod: "Ahogyan annak idején sem pártoskodott Jézus (lásd farizeusok ill. szadduceusok...stb), úgy ma sem tenné. Meggyőződésem, hogy azért nem mert nincs tökéletes keresztény irányzat."


Valóban, Jézus nem pártoskodott. De nem értett egyet, egyetlen olyan vallással sem, amely nem egyezett az Ő tanításaival. Ezt azért tette, mert ahogyan elmondta, amit tanít nem az övé, hanem az atyáé, aki elküldte őt. Sőt azt is mondta, semmit sem tesz a maga akaratából. Ehhez a meggyőződéséhez ragaszkodott szilárdan, ami végül a halálához vezetett.

Volt véleménye azokról, akik nem az igazságot tanították.

Ha csak egyféle törvénygyűjtemény volt, amelyet a zsidók felhigítottak minden féle hamis tanítással (erről sokat beszélt Jézus nekik), ezért az egész zsidó népet elvetette mint nemzetet, akkor most mi a helyzet a kereszténységgel?


Hiszen maga Jézus két útról beszélt: keskeny és széles útról. Nincsen harmadik út.


Még mindig szeretnék válasz a kérdésre.

De ha valakit zavar a kérdés, kérem ne írjon. Lépje át.

2013. júl. 10. 17:59
 7/9 A kérdező kommentje:

bocs ez lemaradt: Péter kérlek ne legyél sem elfogult, sem ne legyen benned előítélet, mert ezek nem keresztényi vonások. Ugyanis te egyáltalán nem tudhatod, én mire gondolok.


Ebben az esetben- véleményemtől függetlenül- érdekel mások véleménye, illetve hozzáállása.

Köszönöm előre is.

2013. júl. 10. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hozott létre vallást a klasszikus értelemben.Voltak követői,aztán ebből fejlődött ki a kereszténység,halála után.Nem hiszem,hogy nagy örömmel támogatna egy olyan vallást,ami félreértések miatt torzítva adja át az üzenetét.Értem ezt az összes keresztény irányzatra.Persze ettől még nem gyűlölködne,csak nem értene egyet mindenben.Tehát magát a vallást nem,a keresztény szeretetet valószínűleg támogatná,mert ha nem is teljesen olyan,mint az övé,de legalább igyekvés-mondjuk ez sem minden önmagát kereszténynek nevezőre vonatkozik,gyanítom,hogy a keresztény vallási fanatikusok vernének szöget a csuklójába elsőként.Ha Jézus közölné velük,hogy miben tévednek,akkor hiába lenne ő valóban Jézus,csak egy bajkeverő sátánfajzatot látnának benne.A történelem ismétli önmagát,ahogy szól a mondás ugye.
2013. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban Jézus követői hozták létre a köré épült vallás(oka)t. Én Istenhívő vagyok, és elismerem azt hogy Jézus élt, alkotott, tanított.

De. Szerintem alábbi dolgok mind szókiforgatások és félremagyarázások: "Isten egyszülött fia", "ez az én vérem", "ül a mindenható jobbján a mennyországban", "szűztől fogantatott". Na ezek és társai egy nagy bullshit. Hogy ki milyen csodát tett, és mikor-hogyan, még az is a vitatható kategória.

2013. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!