Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különböző vallások tagjai...

A különböző vallások tagjai hogyan értékelik azt, ha akad érdeklődő, de konkrét dolgokra kérdez rá?

Figyelt kérdés

A történet a következő:én egy nagyon érdeklődő ember vagyok,minden vallás vagy vallásnak mondott eszme érdekel.Egyikbe se lépek be,mert engem megkereszteltek és kényszerítettek arra,hogy bérmálkozzak le a katolikus templomban,és ezért egy kicsit megutáltam a vallási vezetőket(papokat) na meg a miséket,amin álszent emberek százai vettek részt gyakorlatilag 8 éven keresztül(addig jártam misékre).

Na most ugye ezen az oldalon egy szcientológiai kérdéssel találtam szembe magam,utána kutattam,hogy mi ez az egyház,és elég sok infót találtam róla,meg is van a véleményem..de ezt hagyjuk,mert nem ezaz érdekes,hanem ennek ellenére mégis érdekelnek dolgok.

FŐLEG A SZABÁLYAIK!MEG AZ,HOGY A GYEREKEKET HOGYAN OKTATJÁK!?

És rámertem írni egy szcientológus válaszadóra,elég konkrét kérdésekkel,hogy mi lesz,ha teljesen clear lesz,hogy elmondják neki majd,hogy Xenuval mi van,meg ilyenek..persze,szépen-finoman írtam le neki,nem támadtam,nem ez volt a célom.

A célom a kíváncsiságom kielégítése anélkül,hogy be kelljen lépnem.A dianetika az nem érdekel,meg a szcientológia elvek sem,ugyanis ilyeneket én is tudnék fogalmazni,azonban mégis egyetértek azzal a kijelentéssel,hogy a képességeinket teljesen ki kell használnunk,meg hogy emberi jogok..stb.


Aki tud többet,az leírhatja.Ne azt írjátok le,hogy mit gondoltok,mert ezt már ismerem.Engem az érdekel,hogy mik a szabályaik,hogyan élnek,hova járnak a gyerekeik és mi van,ha a kisgyerekek(5-10 éves gyerekek) ellenkeznek és semmiképp sem akarnak szcientológusok lenni?

Ja meg az auditorok tisztában lehetnek azzal,hogy ez az egész csalás?És ők teljesen clearek úgymond?


2013. júl. 13. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod többek között mit tanítanak a szcientológusok.

Az élet egy nagy harc, csak a legerősebb maradhat életben. Így legyél te a legerősebb a legjobb, a leggszebb, a legügyesebb, mint ahogy írtad is, a képességeket ki kell használni.

Ezzel tudod mi a baj? Biblia mást tanít. Élet nem harc, sőt inkább segíts az elesettegnek, az elnyomotaknak... ha ezeket teszed már is nem te leszel a legerősebb aki életben maradhat, mert gyengének fogsz tűni.

Másik a versenyhelyzet, ami a világ is nagyon diktál. Csak hogy ha te leszel a legjobb, az odavezető úron a másikat bizony durván félre kell löknöd, hogy ne legyen konkurenciád. Képesség kibontakozásával egyetértek, az elvvel nem mert egy gátlástalan önimádot faragnak az emberekből, hogy Én legyel a legjobb, hogy ÉN, ÉN, ÉN,

és máris eljutottunk odáig, hogy már nem is kell hinni Istenben, hiszen majd ÉN irányítom a sorsomat erős, legjobb leszek, és ezt az elvett nevelik bele a gyerekekbe.

Az együtérzés, gyengébbek segítsége, másikat magam elé engeni szeretetből, szóval az emberi értékek teljesen kimaradnak a tanításukból.

2013. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez igaz,mondjuk én nem így értem a képességek kihasználását,mint ők.Én nem taposnék el másokat a saját érdekemben,de a szeretetszolgálat sem én vagyok.
2013. júl. 13. 23:17
 3/3 Prókátor ***** válasza:

Szerintem ez leginkább emere válogatja. Nekem volt itt olyan esetem, hogy válaszoltam egy kérdésre, a kérdezővel privátban folytattuk, majd g-talkon máig tartjuk a kapcsolatot.

Amiben tudok, segítem, legjobb tidásom szerint.

2013. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!