Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valaki aki betartotta,...

Van valaki aki betartotta, hogy házasság elött nincs szex?

Figyelt kérdés
Csak ezért kérdem mert ma már egy fiú sincsen aki a házasságig várna, ha nem fekszel le vele akkor faképnél hagy :)én betaranám de ezek szerint nem fogom...
2013. júl. 13. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azért nem várnék vele házasságig, mert semmi értelme nincs annak a ceremóniának. Régebben, amíg hittem benne, betartottam volna. De a házasság két emberen múlik.
2013. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez a szokás azokból az időkből származik, amikor az emberek többsége 20 éves korára már házas volt. A mai világban a Biblia tanításait, amik a szexuális életre vonatkoznak, már nagyon nehéz lenne betartani, mint pl. a házasság előtt nincs szex, vagy a házasságon belüli, csak házasságon gyereknemzés céljából létesített szexuális kapcsolat.

Én azt tanácsolom neked, hogyha addig vársz, amíg testileg, lelkileg érettnek érzed magad rá, és egy olyan emberrel történik, akivel kölcsönösen szeretitek és tisztelitek egymást, akkor az ellen szerintem Istennek sem lenne kifogása.

2013. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Ezt nem igazán lehet betartani, hiszen nem 18 éves korban házasodnak manapság az emberek. A szexualitás elfojtása pedig nem tanácsos, és nem is vezet jóra.

Ráadásul, mi van, ha házasság után derül ki, hogy az ágyban teljesen mások az igényeitek, elvárásaitok.

2013. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

"ha nem fekszel le vele akkor faképnél hagy "

- ha pedig igen, akkor is lehet hogy faképnél hagy, és akkor sokkal nagyobb baj.

2013. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az igazán vallásos férfiak biztos betartják. Honnan veszed, hogy egy ilyen fiú sincsen?
2013. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pietrosol ***** válasza:
16%

Szia!


Állítólag van, de szerintem ez legenda és Mel Gibson filmre viszi!


Egyébként ahogy K. írta, a házasság nem papi és önkormányzati ceremónia, hanem két lélek egybeolvadása. Viszont azért arra figyelj, ha egy fiúnak csak ezért van rád szüksége, mert hajlandó vagy lefeküdni vele, akkor valójában nem szeret, csak "résen van".

2013. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, arra ügyelj, hogy ugyan a szex a párkapcsolatba beletartozik, de ne hagyd, hogy ezzel zsaroljon. Lehet, hogy megkap, és utána kipipálva, és otthagy. Ezt érezned kell, hogy milyen a kapcsolatotok. Ha valóban szeret, akkor nem ultimátumot nyújt be, hanem megbeszéli veled. Szerintem ezt a fiút felejtsd el.
2013. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Amikor ez a dolog még betartandó volt, a lányok akkor házasodtak, amikor először megjött nekik. Mire elérték azt a kort, amennyi idősen mostanában házasodnak, már tíz gyerekük volt.
2013. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Öhmm... egymással, vagy mással? :D
2013. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van, igen. Csak jo helyen kell keresni :)
2013. júl. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!