Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten testet öltött Jézusban?

Isten testet öltött Jézusban?

Figyelt kérdés

Ekkor vivé õt az ördög a szent városba, és odahelyezé a templom tetejére.


És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az õ angyalainak parancsol felõled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kõbe.


Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet.


Ezt a bibliai részt ugye nem lehet másképpen értelmezni ,csak ahogy Jézus is fogalmaz:Ne kisértsd az Urat a te Istenedet.

Jézus a te Istened ,és mindenki Istene.


2013. júl. 15. 08:10
1 2
 1/15 yuda ***** válasza:
37%

De, lehet máshogy értelmezni.

Az Istenség 3 személy. Atya, Fiú, Szentlélek.

Mindhármukra isteni személyként kell tekintenünk. Erre sok ige van külön mindegyikőjükre. Ha érdekelnek melyek ezek, írd ki új kérdésben, de most nem az a fő téma.

Visszatérve tehát, a Fiú emberré lett, mert önként vállalt küldetése, hogy meghaljon a nép bűneiért. Magára vegye Ádám leszármazottjainak minden bűnét, betegségét, átkát, szegénységét...stb.

Ehhez emberré kellett lennie.

Az Atya és Szentlélek maradtak a helyükön. Folyamatosan segítették földi szolgálatánál, kivéve, mikor a bűneinket magára vette. Akkor még az Atya is elhagyta.

Szeretett fiú, az rendben van, de Isten a bűnt gyűlöli. Jézus akkor (kereszten) azonosult a bűneinkkel, hogy mi élhessünk és a bűnök el legyenek törölve.

Helyettünk/értünk halt meg és támadt fel a mi megigazulásunkra. :)

Jézus egyébként azt tanította, hogy az Atyához imádkozzunk az Ő(Jézus) nevében.

Úgy hiszem, emiatt ez a helyes imaforma. Nem a szentekhez, nem Máriához, se meghalt személyekhez, mert nincs más közbenjárónk az ember és Isten között, csak Jézus a Messiás.

Ez egy kizárólagos jog.


Néhány ige tanulmányozásra:


János Evangéliuma:14:6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


János Evangéliuma:14:28 .... Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.


János Evangéliuma:16:16 Egy kevés idő, és nem láttok engem; és ismét egy kevés idő, és megláttok majd engem: mert én az Atyához megyek.


Efézusi levél:2:18 Mert Ő (Jézus)általa van menetelünk mindkettőnknek (Izrael és a nemzetek) egy Lélekben az Atyához.

2013. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen. Isten ember lett, és az ember átistenülhet - mondták az egyházatyák. Ez a megváltás.

[link]

2013. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Jézus Krisztus kétségkívül Isten, azonban ez a történet nem erről szól. Krisztus ugyanis azzal, hogy vállalta a testtélételt, teljesen ember lett, és letette mindazt ami Isteni: "nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig."


Ez a mondat, hogy ne kisértsd az Urat a te Istenedet, nem róla szólt, hanem az Atyáról. Jézus ezzel azt bizonyítja számunkra, hogy bűnre való hajlmmal élő emberként is van lehetőség győzni a kísértés felett. De jönnek majd a tanúk, részben igazat adnak, részben pedig cáfolni fognak. Nem vagyok próféta egyszerűen csak tudom... ;-)


Üdv. Péter

2013. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"azonban ez a történet nem erről szól."

Szia, Péter! Az egész "történet erről szól" - a Logosz testté válása - és azon belül igaz, amit írtál, szerintem.

-aa-(2)

2013. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor még akár Isten én is lehetek Isten!... max nem tudok róla!

Eljöttem értetek azért, hogy az örök világosságba vigyelek titeket! hihi X)

Én vagyok a második messiás! Röviden M&M.

2013. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

azért csak óvatosan,ötöske, messiáska.02

Az első mondatod viszont érdekes.

Most már tudsz róla: Isten gyermeke vagy :)

" Isten gyermekei vagyunk, de még nem nyilvánvaló, hogy mik leszünk."

Mit is jelent ez? Jézus Krisztus óta, a döntés teljesen a mi szabadságunkban áll, mivé leszünk.


Neked is írja, János evangélista, Jézus szeretett tanítványa (1Jn1-3):


Nézzétek, mekkora szeretettel van irántunk az Atya: Isten gyermekeinek hívnak minket, és azok is vagyunk. Azért nem ismer minket a világ, mert őt sem ismeri.


Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, de még nem nyilvánvaló, hogy mik leszünk.


Azt tudjuk, hogy ha megjelenik, hozzá leszünk hasonlók, mert látni fogjuk, amint van. És mindenki, aki így remél benne, megszentelődik, ahogyan szent ő is.

2013. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szega! Isten nem öltött testet Jézusban, mert akkor korlátozná magát! Csá
2013. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Tyúhhúr válasza:Szega! Isten nem öltött testet Jézusban, mert akkor korlátozná magát! Csá"


Kedves Tyúhhúr, Isten annyira szabad, hogy szeretetből, tanításból "korlátozhatja" önmagát, amennyiben ezt jónak látja. Annyira szabad ugyanakkor, hogy őfelsége I.nagy Tyúhhúr sem korlátozhatja ezzel a kijelentéssel, miszerint, juj mit csinál má', korlátozza önmagát. csá

2013. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Miért kellene istennek korlátoznia magát, akkor megszűnik istennek lenni. Vagy isten ismérve nem a mindenható, mindenhol jelen lévő, mindentudó? Szerintem igen. Jézus isteni volt, de nem isten.
2013. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem "kell" lehet potenciálisan mindent lehet -


"Vagy isten ismérve nem a mindenható, mindenhol jelen lévő, mindentudó?"

-de, igen.. ez még nem zárja ki, hogy inkarnálódjon (ha akar) és úgy tetszett neki, hogy egyszerre teljesen ember és teljesen Isten képében tanítson.

Az omniscientia et omnipotentia állapota - hiszen mi korlátozná? Mi nem korlátozhatjuk, de az nem jelenti hogy Ő nem korlátozhatja önmagát. Egyébként mi szabadok vagyunk, és még mi is gyakorta korlátozzuk önmagunkat - valamilyen oknál fogva. (egyszerű példája, amikor valaki "nem akar valamit megérteni", és hülyének tetteti magát)


De ma már nagyon rossz Isten helyzete a világban, az emberi tudatokban, ahogy a költő is mondja:


Én is világot hódítani jöttem

s magamat meg nem hódíthatom,


csak ostromolhatom nehéz kövekkel,

vagy ámíthatom és becsaphatom.


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!


De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.


(Weöres Sándor)

2013. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!