Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus pap temethet reformá...

Katolikus pap temethet református személyt illetve fordítva? Ilyenkor hogy van a szertartás?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy katolikus pap temethet református személyt, mivel ez nem kizáró ok. A temetés nem szentség, csak egy szentelmény, úgy mint a Balázs-áldás. Balázs-áldást is felvehet református, sőt bárki, keresztség sem kell hozzá. A temetésben is részesülhet, nyilván a szertartás ugyanaz. De fordítva nem tudom, hogy lehet-e.
2013. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
66%
Azt tudom, hogy református és evangélikus is temethet katolikust. Mivel nálunk a katolikus pap nem volt hajlandó eltemetni a katolikus halottat!
2013. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A a halott még életében nem rendelkezett másként, vagy a hozzátartozók nem ellenkeznek, akkor lehetséges. A szertartást ilyenkor a pap vallása szerinti felekezetnek megfelelően vezetik (értelem szerűen).

Probléma a temetővel lehet. Bár manapság már köztulajdonban vannak a temetők, és általában bármilyen vallású személy temethető bennük, tudtommal még előfordulhatnak olyan egyházi temetők, ahová csak meghatározott vallású emberek temethetőek. De ez tulajdonképpen már nem tartozik a kérdéshez. :)

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is lehet, a halottnak meg már olymindegy...
2013. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szertartás pap esetében katolikus, lelkész esetében református. Mivel pl. a református temetés nem az "elhunytért", hanem a hátramaradottak vigasztalásáért van, simán temethetnek katolikust református szertartás szerint. Fordítva nem tudom.
2013. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!