Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért akarják...

A keresztények miért akarják ráerőszakolni mindenkire a vallásukat?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Azt hiszem, félreértésen alapul a kérdésed. Én még egyetlen katolikussal, reformátussal vagy evangélikussal sem találkoztam, aki hittérítést folytatott volna. Ez a jehováknál és egyéb "nem történelmi" egyházaknál szokás. Feltételezem - de nem tudom biztosan - a hívek számának növelése a céljuk. Az igazi keresztény ember nem foglalkozik hittérítéssel, ő legfeljebb felajánlja neked, hogy imádkozik érted.
2013. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Például?
2013. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
14:00 azért mert valaki nem szalad utánad és üti a fejed Bibliával még nem jelenti azt, hogy normális és nem csinál semmit. Én még nem hallottam olyan keresztányt (még a legnormálisabbat sem) aki ne lenne meggyőződve arról, hogy csak az a jó amiben ő hisz. És sosem felejti el egyik sem beszúrni minden mondatába, hogy habár ő elfogad téged, azért csak az lehet a jó aki keresztény. Ezt mindenféle apró módon beszúrják mindenhova, ahová csak lehet. Mint ahogy a példádban is. Ha valaki elfogad valakit, és elfogadja, hogy bolog és jó, akkor nincs szükség arra, hogy imátkozzon érte. Ez lesajnáló és lenéző.
2013. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mivel egy keresztény ember elsősorban a belső világát rendezi, világítja át és tisztítja meg, így kizárt, hogy erőszakkal és térítéssel próbálkozzék másnál. Te olyan emberekkel találkozhattál, akik azt hiszik, hogy keresztények, de valójában, valami egész mással foglalkoznak.

2013. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Amikor én felteszem ezt a kérdést, amit most Te kiírtál, általában erre hivatkoznak:


Máté 28.19-20


19.

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20.

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2013. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és előzőek!

Minden felekezet folytat térítést, többé-kevésbé, ki itt, ki máshol. Miért?

"Tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében."

Tehát kötelességünk az evangélium terjesztése. nem erőszakosan, meg fenyegetőzve, mert azzal nem lehet valódi hitet elérni. Azt szeretnénk, ha eloszlanának a tévhitek a kereszténységről, a buta hiedelmek, és megismernék az emberek azt, amit igazából tanít. Ha ez kész, akkor el kell kezdeni a szíveddel keresni istent, pontosabban az ő keresésére válaszolni. Szívből kérni őt, hogy adjon hitet. Így lehet őt megtalálni, így lehet igazán boldog életet élni és így lehet a legkönnyebben üdvözülni. Ezért is terjesztjük az Igét.

Fontos, hogy erőszakossággal, ami ráadásul bűn, ellentétes hatást lehet kiváltani, így semmiképpen nem szabad így "evangelizálni".

Amúgy ez inkább a valláskritikába mehetett volna.

töftöftöf

2013. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mit "parancsolt" Jézus?
2013. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hitet csakis Isten adhat, ezzel minden kereszténynek tisztában kell lennie. Akiknek nincs ellenére, azzal ismertethetik Isten tanításait és imádkozhatnak értük, de ez a legtöbb, amit tehetnek mások lelki üdvéért. Vannak aki nem így cselekednek, ők nem jó keresztények, úgyhogy kérnék mindenkit, hogy ne egy ilyen ember alapján alkosson véleményt, a keresztényekről. Én még sose találkoztam olyan Jehova tanújával, aki azután hogy azt mondtam volna neki, nem, köszönöm, utánam jött volna. Pedig itt a belvárosban sokszor összefutottam már velük.
2013. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2013. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Tehát kötelességünk az evangélium terjesztése. nem erőszakosan, meg fenyegetőzve, mert azzal nem lehet valódi hitet elérni. "


Nos ezzel tudnék vitatkozni.

Például, mikor Amerikába mentek még anno keresztények.

Felajánlották az ott élő "őslakosoknak" a keresztény hitet.

Aki megtagadta máglyán elégették...

2013. júl. 21. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!