Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza volt Pálnak?

Igaza volt Pálnak?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 20. 17:17
 1/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mármint miben, vagyis te mit olvastál ki a soraiból?

2013. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, jó kérdés:)


Egyébként elég sok infó van leírva és arra is kíváncsi lettem volna, hogy ti mit vesztek ki belőle, ha nem mondom.


Én elsődlegesen azt emelném ki, hogy nem kell senkit sem kárhoztatni a hite vagy más véleménye miatt.

Hanem próbáljuk meg elfogadni és megérteni egymást, a provokáció és erőszakoskodás helyett.


Ezek a sorok pedig kifejezetten tetszenek:


17

Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.

18

Mert aki ezekben szolgál a Krisztusnak, kedves Istennek, és az emberek előtt megpróbált.

19

Azért tehát törekedjünk azokra, amik a békességre és az egymás épülésére valók.

20

Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, aki botránkozással eszi.


13

Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.

14

Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, aki tisztátalannak tartja.

15

De ha a te atyádfia az ételért megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ételeddel, akiért Krisztus meghalt.


Még az jutott eszembe, hogy egyáltalán nem az számít, ami kívül van, vagy beléd megy. Hanem ami belül van és belülről jön.

2013. júl. 20. 18:22
 3/6 Pietrosol ***** válasza:
41%

Értem!


Az evangéliumok is a belső világunk kitakarításáról szólnak. Jézus abban volt óriási, hogy megértette, hogy a világ nem kettő, hanem egy, vagyis nincs külön belső és külső valóság, hanem a kettő azonos. Analógiákban gondolkodott. De ez megjelent már Hermész Triszmegisztosznál is: "Ami lent van, az megfelel annak, ami fent van, és ami fent van, az megfelel annak, ami lent van..."


De a legjobb próba a valóság megismerése!

2013. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Amit leírt Pál, arra Isten ihlette.

Szerinted Isten hazudik?

2013. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Amikor Pál ezt írta, akkor nem volt ennyi elferdült, elmeháborodott szekta. Istentagadókat is szeretgetni kell? Abajgatni őket, és hagyni, hogy okádják magukból a sok hazug tanítást?
2013. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felhivnam a figyelmet az "atyatokfia" szora, ami keresztenyeket jeloli. Raadasul ha egy kereszteny vetkezik, azt pl. inteni kell (szeretetben!!! Tehat nem leszedni a fejet...) Azt pedig plane nem irja, hogy nem kell mondjuk iget hirdetni (tegyetek tanitvanyokka minden nepeket..., stb. )
2013. júl. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!