Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a 62 éves nagyim hisz a...

Ha a 62 éves nagyim hisz a jézuskában, miért ciki ha én hiszek a télapóban 15 évesen? Egyszerüen sztem létezik, csak nagyon kevés gyerekhez megy, akik igazán rászorúlnak.

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni szocprobléma, engem nem zavar, hogy te hiszel benne.
2013. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát azért a jézuska valamilyen kontextusban létezett valóban :D csak majdnem 2000 éve hogy megölték
2013. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
No és mi a helyzet a húsvéti nyuszival vagy a fogtündérrel? Őket se felejtsd ki.
2013. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ha te nem érzed annak, maximum ne reklámozd, mert az emberek ezért már kiröhögnek 15 évesen.

A két dolog között nem igazán van összefüggés. Istenben meg Jézusban nem csak a mamád hisz, hanem több millióan hisznek benne.

A Mikulás meg egy szokás, amit Miklós püspök miatt tartanak ma is az emberek. Tehát a Télapó egyszer létezett és aztán meg is halt, tehát ma nem létezik.


De ahogy elnézem az írásodat majd kinövöd ezt az ügyet, még nagyon gyerek vagy.

2013. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jézus egy létező történelmi személy volt, aki kb 2000 éve meghalt.


A Télapó meg tulajdonképpen Szent Miklós, aki szintén meghalt.


Emiatt viszont butaság hinned abban ,amit leírtál.Halott emberek nem szoktak ajándékot osztogatni.

2013. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ájj ájj ájj, de lehet hogy mégis létezik, és nem az a szentmiklós, hanem más áll a háttérben, azért húsvéti nyuszi nemtuti h van, de pl a télapó sztem simán van.
2013. júl. 27. 22:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Még valami:


Ha igazán rászoruló gyerekekhez megy csak el, ahogyan te mondod(nem megy, mert meghalt, de te ezt hiszed el), akkor gyakorlatilag az egész afrikai kontinens majdnem minden gyerekéhez nyugodtan benézhetne.

Ez máris nem kevés, de még közel sincs kihúzva minden "igazán" rászoruló gyerek.


Felesleges olyasmiben hinned, amit már a józan paraszti eszed is könnyedén megcáfol.

2013. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ennyi erővel a húsvéti nyuszi meg nem egy tojást rakó nyúl, hanem egy pasas nyúlfüles sapkával és két rugóval a lábain.


Sokféle baromságot ki lehet találni egy témára.

2013. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a fogtündér én vagyok, csak ezt még nem tudja a lányom. A mikulás pedig az apja. De ez titok ám.

Jézuska nekünk meg Húsvétkor jön a megváltással, aminek nagyon szoktunk örülni, hogy van remény. :)

2013. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
1 nekem nincs józan paraszti eszem, maximum józan eszem, de semmiféleképpen nem paraszti:) 2 nem érdekel a materialista felfogásod, rombold csak a többiek lelki világát, én kitartok amellett amiben hiszek, te fogsz rettegésben meghalni ;)
2013. júl. 28. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!