Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elfogadni/ci...

Miért olyan nehéz elfogadni/ciki, hogy nem akarok gyereket? (Egyáltalán nem, nem fog változni) Létezik még Nő aki ugyanezt gondolja?

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló témát, de elég régi, frissítek egy kicsit. 24,5 éves srác vagyok 2013-ban. A téma adott, egyszerűen így döntöttem, és nem gondolom meg magam, mielőtt bárki írná, hogy „majd változik ez még”. Az OK:


1: Nem láttam rá jó példát, hogy családot alapítsak, ez már önmagában is elég húzós.


Emiatt--> 2: „Mutasd meg, hogy igenis lehet másképp”-> Alapból nincs türelmem se kreativitásom a gyerekekhez, ideig óráig elvagyok velük de ennyi. Foglalkoztam velük eleget ahhoz,hogy érzem, nekem nem való az apaság, egyszerűen nem tudom elképzelni, sok mást igen. A kamaszokkal jókat hülyülök de az nem ua.


3: erre még rátesz, hogy főleg a mai világba nem akarok, bedobni az enyémet a mai generációba, és meg vagyok lepődve, hogy sokan követik ezt a „birka módon muszáj mindenáron nyaggatós, az nem ember aki nem lesz szülő, ideális társadalmi modellt” szóval akkor inkább ne is legyen.. Sokan bele se gondolnak, hogy megvan e rá a megfelelő háttér, örülünk, ha meló után jut idő egy kis életre is,(tekintve az ország helyzetét) biztos ezt akarják e 1000%, és látni egy két „szép” eredményt… de inkább büszke vagyok a felelősségteljes hozzáállásomra és vállalom ami nem megy! És élek nyugiba gyerek nélkül, mint 2-3-al anyagilag jócskán megszorítva.


4: Ezt elmondom, és mintha a falnak beszélnék, ugyanúgy cseszegetnek tovább, egy kezemen meg tudom számolni hányan értettek meg. Pedig ez egy olyan kérdés amire nem is lehet a válasz. Aztán jön a húú meg haa, na és? Kapom a fejemhez a sok ultra pesszimista jelzőt, pedig csak realista vagyok aki minden lehetőséget felmér (mérnök hallgató). Sok lány megijed, de ez egy olyan ami hosszú távú cél, és ha az elején nem egyezik akkor nincs kompromisszum vagy van gyerek vagy nincs.


Nehezen találok párt emiatt de biztos, hogy nem vagyok egyedül.


Nem meggyőző érveket várok, csak élettapasztalatot, véleményt, miért van ez a sztereotípia szagú hozzáállás. Ne másszunk el politikába, és elsősorban korombeliek véleménye érdekel, de a trollokon kívül senki sincs kizárva).

Köszönöm, Powerade88



2013. febr. 9. 16:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam végig amit írtál, mert elég volt a fő kérdés és pár mondat.

Nem értem hogy miért kell ezt a lerágott témát újra és újra feszegetni.

Nem akarsz gyereket. OKÉ. Akkor nem lesz és kész.

Nem kell magyarázkodni vagy ragozni. Megemlíteni sem kell. Nem csinálsz, és nem foglalkozol vele.

Aki nem akar az ne szüljön, ne csináljon gyereket. Ma már senkit nem érdekel ha huszonévesen vagy harmincon felül nem vállal gyereket. Egy gonddal kevesebb..

2013. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

"Miért olyan nehéz elfogadni/ciki, hogy nem akarok gyereket?"

Mert Te vagy túl fiatal ahhoz, hogy elég erősen magabiztosan sugározd Magadból a saját meggyőződéseidet - annyira erősen, hogy senki ne merészeljen Beléd kötni! :D

Nekem is nehéz volt kiharcolni, hogy ne szóljanak meg, hogy jobbra teszem-e a virágládámat vagy balra a saját lakásomban.:)

Nem sikerült 35 éves korom előtt.


Ui.: Nő vagyok és azt hiszem, ugyanezt gondolom.

Szerintem bűn egy ártatlan lelket testbe hívni erre a gonosz bolygóra.

(És egyébként is a zavartalan szerelmeskedest szeretem, szóval legoptimálisabb lenne egy vasectomián átesett kedves..:))

2013. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Ha nem akarsz,nem lesz,kit érdekel más mit gondol?

Vannak ilyen elfogult emberek,szerintük ezek az indokok változóképes kifogások.Ne törődj velük,és ennyi.

2013. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy "Te is voltál gyerek ne feledd" Az rendben van, de kb egy emberöltővel ezelőtti világban kezdődött, azóta kissé más a helyzet.
2013. febr. 9. 16:48
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Erős provokatív szaga van a dolognak.

Nem akarsz gyereket. Jó.

És most mennyivel jobb, hogy kiírtad? Mit vársz? Megerősítést? Akkor itt van: "Jól csinálod, ez az, hajrá!"

Vagy arra vagy kíváncsi, hogy vannak-e még mások, akik így gondolkodnak? Ááááá, nem! 7,000,000,000 emberből, csak TE nem akarsz gyereket!

2013. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Ugye tudod hogy csak magadnak kreálod a gondokat? Nem kellene úton-útfélen hangoztatni hogy márpedig neked sosem lesz gyereked. Ha kérdezik csak rájuk kell hagyni. "majd egyszer!" és ezzel le is lehet zárni a témát.

Ha meg nagyon lovagolsz rajta akkor köttesd el magad, és a gond megoldódott.

2013. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1.+1


ha nem érdekel a gyerek téma, akkor miért érzed mégis annyira fontosnak (azt, h nem érdekel), h itt kérdezgess róla és számításba vedd mások véleményét, meg hogy hány hozzád hasonszőrű vagy. azt szeretnéd, ha foglalkoznának veled. az, h nem akarsz gyereket, nem egy probléma. ráadásul magánügy. ha később sem akarsz, akkor ne is legyen. ennyi. senki sem fog megkövezni érte. kéozeld, nekem nagyon sokáig nem volt. még az okát sem kérdezték soha.

2013. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 yuda ***** válasza:
49%

Szerintem igazad van, nem fogsz megváltozni. Legalábbis én kizárólag csak olyan hihetetlenül kiforrott 25 éves srácokat ismertem, akik megmondták előre, hogy márpedig ők soha nem fognak megváltozni és megnéztem őket 62 év múlva és valóban nem változtak semmit. Felmerüla a kérdés: honnan tudták előre?


Örülök, hogy ekkora élettapasztalatod van és ebben a korban helyes is, hogy biztosan tudod mi fog történni 1 év múlva, 2 év..10 év..20 év múlva.

Egyébiránt pedig édesanyád éa apukád, miután megszülettél, fura mód olyan példát adtak eléd, hogy élhess és gondolkodj, de ez fura példa, hiszen ha ugyanígy gondolkodtak volna mint te, akkor nem élnél.

Ez utóbbi gondolatfolyamom, még nekem is magas volt, de te lehet érteni fogod. :)


Egyszer egy ember rávilágított arra, hogy amikor valaki túl határozott és biztosan tud valamit, tegyük fel neki azt az egyszerű kérdést, hogy véleménye szerint mekkora az ismerete a "minden ismerethez" képest és ha a válasz elenyésző sokadik milliomod, akkor hogyan lehet az illető úr annyira bizonyos a tévedhetetlenségében? :D


Nem folytatom, mert hetedik zsigeremben érzem, emberemre találtam benned és az intellektus olyan visszavágását fogom pillanatokon belül olvasni tőled, ami semmihez nem volt még fogható a világtörténelemben :D

A mindenkora "mai fiatalság" -rejtélyes oknál fogva mindig úgy érzi, ők a tévedhetetlenség ikonjai és az igazság letéteményesei.


Lehetséges ha lejjebb adnád, és leszállnál hozzánk, közönséges halandókhoz és időnként elismernéd, hogy talán mégis tévedsz és akár változhatsz az idők folyamán, akkor jobban elfogadna majd a környezeted embernek, de ez csak egy tipp. :)

2013. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
kit erdekel,hogy te nem akarsz gyereket.aaaa
2013. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Létezik ilyen nő, egyre több. Én sem akarok gyereket. Veled viszont az a probléma, hogy mindenféle kifogásod van, ami tényleg pesszimizmusta utal, és megváltozhat. Aki TÉNYLEG nem akar gyereket, az azért nem akar, mert neki ez a természetes, nincs benne vágy, nem azért mert kilogikázta, hogy nem lenne jó.
2013. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!