Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kiderülne hogy léteznek...

Mulder614 kérdése:

Ha kiderülne hogy léteznek földönkívüliek az azt jelentené hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
A kettő kizárja egymást?
2013. júl. 31. 08:47
1 2 3
 1/21 KZitus ***** válasza:
65%
Nem, mert Isten és a sok millió angyal is "földönkívüli"
2013. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A kereszténység pl azt mondja a Világot Isten teremtett. Ebből nekem az következik, hogy akkor az idegeneket is :)

A többi vallás nemtom hogy vélekedik erről, csak lesz valaki aki megírja ...

2013. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Egy kicsit módosítani kellene ugyan némelyik dogmán, de megoldanák...

2013. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Több vallásos ismerősöm is azt mondta hogy a földönkívüliek létezése cáfolná Istent mivel a Biblia nem beszél róluk. És ha nem teremtés által jöttek létre akkor evolúció történt.

De szerintem sem jelentené a létezésük azt hogy Isten nem létezik!

2013. júl. 31. 09:28
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
És ki fogja meghallgatni a földönkívüliek véleményét? Az igazi pofáraesés akkor lenne, amikor az ő saját hitüket próbálnák érvényesíteni.
2013. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

A Biblia (és minden régi vallásos irat) csomó mindenről nem ír amiről már tudjuk, hogy létezik. Rengeteg olyan dolog van amiről a Biblia keletkezése idején azt sem tudták, hogy eszik e vagy isszák. Szerintem pont hogy nem kell szó szerint venni őket mivel nem tudományos okfejtések, hanem vallásos iratok.

Az evolúcióról meg csak egy példát mondanék:

Képzelj el egy szobrászt, aki nekiáll egy szobrot készíteni. Időnként otthagyja és mással foglalkozik. Te meg ilyenkor benézel az ablakon, hogy lásd épp hol tart. A szobrászt nem látod csak az épp készülő művet ami egyre inkább tökéletesedik, egyre kiforrottabb és összetettebb lesz.

Én valahogy így képzelem el az evolúció és a teremtés "kapcsolatát". Persze a példa nem pontos bele lehet kötni több mindenbe, de nekem valami ilyesmi elképzelésem van a dologról. Persze ezzel most nem akarok vitát indítani azok közt akik az evolúcióban vagy a teremtésben hisznek. Csak azt mondom, hogy szerintem a kettő nem zárja ki egymást.

2013. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

"egyre inkább tökéletesedik, egyre kiforrottabb és összetettebb lesz."


Ezzel csak az a gond, hogy nem igaz. A "mű" nem tökéletesedik, csak alkalmazkodik.

2013. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%
Egyesek UFO fantáziája éppen a materializmusra épül, mindenáron azt akarják vele bizonyítani, hogy létezik az evolúció. De ez csak egy másik mese a materialista mítosz támogatására. Egyébként igen, léteznek "földönkívüliek", maga a Biblia is beszámol róluk - tehát tévedés, hogy nem ír róluk semmit.
2013. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7-es. Pont ezért írtam hogy a példa nem tökéletes és bele lehet kötni sok mindenbe. De azt hiszem te is érted mit akartam a példámmal. :)
2013. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen. Ha Isten elindított egy folyamatot akkor az automatikusan folytatódhat. És nincs kizárva hogy az állatok is és maga a világegyetem magától jött létre. Illetve csak attól a kezdőlökéstől amit Isten indított el.
2013. júl. 31. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!