Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? És tenyleg...

Létezik Isten? És tenyleg szokott sgíteni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 14:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Nem megy a házi feladat? Kérdezz pontosan, segítünk benne.
2013. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Én suli időben gyakran imádkoztam (amúgy nem tudok, csak mondtam valamit :D) és úgy is lett.
2013. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
47%

"Létezik Isten?"


Talán igen, talán nem. Ezt senki nem tudja, van aki hiszi, van aki tudni véli azt is, hogy milyen, én viszont egy dologban vagyok biztos, hogy ha létezik, 100%, hogy nem olyan, mint ahogy bármely vallás beállítja. Hogy milyen, ha létezik? Fogalmam nincs.


"És tenyleg szokott sgíteni?"


Erre viszont egyszerű a válasz, az úgynevezett csodákról mind-mind kiderül idővel, hogy megmagyarázhatóak, amiről még nem, arról ki fog derülni, ezért minimálisnak tartom az esélyét, hogy az emberek életébe bármikor is beavatkozna.


Másrészt ha Isten létezik, még abból sem következik, hogy van túlvilági élet, ami szintén nem bizonyítható egyébként, hogy van-e.

2013. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
83%
nekem elhiheted,hogy valóban létezik!biztos vagyok benne,hogy az,hogy te ezt a kérdést feltetted,az azt jelenti,hogy keresed őt.és meg is fogod találni,ebben biztos vagyok!ne add fel,mert Ő most is veled van!
2013. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%

Miért várnál segítséget? S biztos vagy abban hogy nálad nincs aki jobban rászorulna a segítségére?


Beteg vagy? gyógyítsd önmagad és az orvosokkal.

nincs pénzed? kérj kölcsön vagy találj valami alkalmi munkát.


De tudod bármiben is hiányt szenvedsz van reá egy biztos megoldás; SEGÍTS MAGADON, ÉS ISTEN IS MEGSEGÍT

2013. jún. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Az, hogy valami sikerült, azt magadnak köszönheted, hogy felkészülsz valamire, az nem isten/ektől ered. Ha hülye vagy, nincs az az isten, aki a tananyagot a fejedbe lapátolná. Csak saját magadnak köszönheted azt, amit elérsz.
2013. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

De azért konkretizálnám a kérdésedhez a válaszomat.


Isten ahogy az ember nevezte el az élet Teremtőjét Létező! Csak épp nem az univerzumban, hanem itt a talpunk alatt a Föld közepén és onnan áramlik ki, átölelve védőn az életet-- Tehát nem valami szellemi lény, hanem a Földünk egyik csodálatos LÉLEK energiája.


De csak ennyi a segítése, mert nem avatkozik bele az életbe.


Ha valamiben néha segiteni szeretne, akkor az, abban nyilvánul mag hogy Energiájából hatalmas lovat formáz és mint HÍR vivő meg-megkeres olyan embert aki valami rendkívüli képességgel rendelkezik és figyelmeztetni szeretné, hogy egy aszteroida közeledik vagy épp egy üstökös tart a Föld felé.


Ezt az állatok is észlelik-- mint ahogy élt olyan ember aki szintén képes volt meglátni ezt, az isteni hírnök lovat-- de mivel még keveset értett a természetből, az illúzió képből, lehet hogy épp meghalt valaki a törzsből szóval nem tudom miért, de félre értelmezte az a régi korban élt indián varázsló-- azt hitte hogy az a hatalmas Ló amit látott megjelenni és fehéren ragyogni az a holtak lelkéért szokott jönni.... Igy maradhatott fent az észak-amerikai indiánok temetkezési szokása-- először magasra helyezik cölöpök építményére a holtakat és csak 1-2 nap mulva temetik el gondolva hogy a lélek már felült arra a lóra és elvitte a lelkét a holtnak.


Valószínűleg e-miatt a nem értés miatt, nagyon sok indián halhatott meg utána, mert bekövetkezett egy nagy katasztrófa!


Amit még kaphat az élet a Teremtőtől az majd a halál után lesz esedékes, de csak azok számára akiknek a halál után eljut a lélek az isteni Energiához és vele azonosulva, ő maga is isteni, Teremtő Energiává fog válni, halhatatlan, Tudatos Létezővé.

De nem itt ezen a bolygón! itt az élet egyszeri és megismételhetetlen!

2013. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Létezik és segít. Sok megmagyarázhatatlan dolog történik, sok fura esemény mindenki életében. Bíznod kell és hinned és minden amire szükséged van előtted lesz.Csak jól kell megválasztanod az Utat. Istennek mindenkivel terve van, felajánlja neked is, ahogy mindenkinek. A kérdés Rajtad áll, élsz ezzel a lehetőséggel vagy nem ? Ha gondolod írhatsz levelet és jobban kitudom fejteni. :)
2013. jún. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
Ez attól függ,hogy hiszel-e benne.Ha hiszed ,hogy létezik, akkor segíteni fog.Én is vallásos vagyok,én hiszek benne.
2013. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A kötelező hittan meghozta a várva várt agymosást!
2013. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!