Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvesek egymással...

KZitus kérdése:

Miért nem kedvesek egymással az emberek? Miért teszünk mi emberek azért, hogy ez a negatív bibliai prófécia rajtunk teljesedjen?

Figyelt kérdés

Most olvastam el a 1János 4:8-at

Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet.

A kedvesség nem kerül semmibe, mégis úgy tűnik, hogy annyira ritkaság napjainkban.



2013. aug. 3. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Én már a tisztelettel is megelégednék :(
2013. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha mindenki szeretne mindenkit, akkor senki sem szeretne senkit. Mert nem létezne utálat.
2013. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos ez így van megírva ,ennek így kell teljesednie,ha tetszik ha nem.

Ezt az Isten íratta le,és ő tudja,hogy minek kell történnie.

Amit ő megjövendölt vagy jövendöltetett az mindig pontosan beteljesedett,ezt sem lesz másképp.

2013. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Isten nem azt mondta, hogy nem fogjuk szeretni egymást. Akkor miért adta parancsolatba, ha tudja, hogy képtelenek vagyunk rá? A szeretetlenség biztosan nem Isten akarata.
2013. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Én jobban szerettem az embereket, míg ide ne kezdtem járni. Itt elkezdtem utálni őket, ami nagyon nem jó. Szerintem ez az oldal nem mindenkinek való és ha kihozza belőlünk a jellemhibáinkat, mint nekem is tette, akkor kötelességünk az ilyet, mint bűnre vezető utat, kerülni. Főleg, mert akár függőséget okozhat.
2013. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 08:37


Jézus azt mondta, a betegnek van szüksége orvosra. Amikor találkozol olyan emberekkel, akik kihoznak a sodrodból, gondolkodj azon, vajon miért ilyen az az egyén? Lehet segítségre van szüksége.

Például lehet, hogy magányos, rossz kedvű, szeretetre vágyik, vagy csak egyszerűen rossz napja volt.

Mindannyiunkkal előfordul ilyesmi. Légy együttérző és toleráns. Mindjárt jobban fogod szeretni az embereket. Sok sikert hozzá.


Üdvözöllek.

2013. aug. 5. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert van más Biblia vers is ami bemutatja az embert,hogy milyen is valójában ,pld.Római levél,3.részében.


Micsoda tehát? Különbek vagyunk-é? Semmiképpen nem. Mert az elébb megmutattuk nyilván, hogy zsidók és görögök mindnyájan bűn alatt vannak;

10

Amint meg van írva, hogy nincsen csak egy igaz is;

11

Nincs, aki megértse, nincs, aki keresse az Istent.

12

Mindnyájan elhajlottak, egyetemben haszontalanokká lettek; nincs, aki jót cselekedjék, nincsen csak egy is.

13

Nyitott sír az ő torkuk; nyelvökkel álnokságot szólnak; áspis kígyó mérge van ajkaik alatt.

14

Szájok telve átkozódással és keserűséggel.

15

Lábaik gyorsak a vérontásra.

16

Útjaikon romlás és nyomorúság van.

17

És a békességnek útját nem ismerik.

18

Nincs isteni félelem az ő szemök előtt.

19

Tudjuk pedig, hogy amit a törvény mond, azoknak mondja, akik a törvény alatt vannak; hogy minden száj bedugassék, és az egész világ Isten ítélete alá essék.

20

Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte: mert a bűn ismerete a törvény által vagyon.

21

Most pedig törvény nélkül jelent meg az Istennek igazsága, amelyről tanúbizonyságot tesznek a törvény és a próféták;

22

Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, akik hisznek. Mert nincs különbség,

23

Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül.

24

Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által,

25

Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,

26

Az Isten hosszútűrésénél fogva, az ő igazságának megbizonyítására, a mostani időben, hogy igaz legyen Ő és megigazítsa azt, aki a Jézus hitéből való.

27

Hol van tehát a dicsekedés? Kirekesztetett. Mely törvény által? A cselekedeteké által? Nem; hanem a hit törvénye által.

28

Azt tartjuk tehát, hogy az ember hit által igazul meg, a törvény cselekedetei nélkül.

29

Avagy Isten csak a zsidóké-e? Avagy nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is.

30

Mivelhogy egy az Isten, aki megigazítja a zsidót hitből és a pogányt hit által.

2013. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szervusz "12-07 09:47"


A Bibliának mindig igaza van, az is amit idéztél. De nem reménytelen a helyzet, mert ha az lenne, nem halt volna értünk Krisztus.

Nem tökéleteséget vár tőlünk Isten, csak azt, hogy legyünk a Fia követői. Ő pedig sok olyan tulajdonságra tanított, ami ma hatalmas hiánycikk az emberi kapcsolatokban.

2013. dec. 14. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!