Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ahol ketten vagy többen...

Ahol ketten vagy többen összejönnek Jézus nevében, ott tényleg jelen van köztük, vagy ezt csak mondta?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak olyan retorikai fogás volt, vagy költői kép, mert pl. mi is összejöttünk, amikor meghalt a nagymamám, és azt mondtuk, hogy köztünk van, de ezt csak úgy mondtuk.
2008. jún. 28. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

hittetek benne ezért ott volt köztetek.

ez ugyan olyan hogy egy kisgyerek hisz abban hogy a télepó hozza az ajándékot és tényleg az ö szemszögéböl ez meg is történt.

én hiszek istenben ai bennem él aki engem irányít és néha furi dolgokat müvel, van hogy fogja a kezem van hogy lök rajtam egyet. ezt hívhatnám a sorsnak is vagy budhának, vagy zeusnak. hogy az életemben jó dolgok történtek velem magamnak és a sorsnak, istennek, jézusnak, zeusnak, vagy budhának hívhatom. mindenki másképp hívja azt amit nem tud.

pl nagymamád meghalt ti azt mondtátok hogy jézus most már a nagyi lelkét jó helyre vidd . ha kevés szenvedéssel halt meg akkor hálásak voltatok hogy nem szenvedett, ha szenvedett sokat akkor meg hálásak voltatok hogy megszabaditotta szenvedéseitöl. de ezt mondhattátok volna a sorsnak istennek, vagy akár kinek amiben hisztek. ahogy kis gyerek is a télapohoz ír levelet mert azt hiszi ö hozza az ajándékot. #a hit a lényeg ami benned van.

2008. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez szerintem nem túl okos kérdés.

Ahol EGY ember 'összejön', és hozzá fordul - ott szerinted nincs jelen?

Már, ha létezik egyáltalán...

2008. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Igen, Jézus örömmel van jelen azok között akik hisznek benne.Ezért rendkívül fontos a hit szerepe az életben. Fel sem tudnám sorolni mennyi pozitiv dolgot ad az életemben a hit(Istenben és aző taníttásában).Az erő amit tőle kapoknagyon jó irányba tereli az életemet.
2008. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jézus használt példázatokat és egyéb stíluseszközöket a tanításában, de azokat általában megmagyarázta, vagy pedig ha valamit nem magyarázott meg, akkor általában azért nem, mert arról mindenki számára érthető volt, hogy képes beszéd.


Ezt, amiről írsz, a hívők egyértelmű és szó szerinti ígéretnek veszik - és tapasztalják; én is.


A különbséget a nagymamád és Jézus között abban látom, hogy a nagymamád a halála után is véges lény, Jézus pedig, mivel Isten, nincs akadályozva abban, hogy mindenütt jelen legyen.


Menj el egy istentiszteletre egy olyan ismerősöddel, aki komolyan veszi a hitét, és győződj meg róla magad, hogy ott van-e.


üdv: Gyuri

2008. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A válasz Osho-ban rejlik :) www.dudus.hu/osho.html
2008. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Osho egy álpróféta, akinek egy jó pár darab Rolls-Royce-ja volt, mert manipulálta fiatal és gazdag nyugati tanítványait. Amerikából a helyi törvények megszegése miatt ki lett utasítva. Akárhol idézi a Bibliát, kontextusból kirángatva, az eredeti értelmet kifordítva teszi.


Egy lapon sem lehet említeni Jézussal.

2008. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Osho álproféta? Erről vitatkozhatnánk egy darabig ;) Már ne is haragudj, de ahol olyanok vannak leírva hogy mit lehet és mit nem az messze nincs Osgho mellett(Biblia). Szerintem nézz egy kicsit utána, de ő soha nem volt próféta, ő csak megosztotta ő mit élt át és ezzel akart segíteni másokon :P
2008. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

(előző válaszoló lennék) Osho-t nem azért írtam,mert egy sorban akartam említeni Jézussal,mert nem lehet.... Mert Minden egy,minden isteni ergo mindenhol ott van és mindenkiben benne van, mindannyian a részei vagytok,de nem egy keresztény Jézusként, hanem mindenségként.

Ha még nem érthető nem baj,majd az lesz remélem :)

2008. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell utánanézzek, mert ismerem Osho könyveit és az életrajzát is.


Ha Osho tényleg egy megvilágosodott szent ember, akkor miért volt szüksége annyi Rolls Royce-ra? Miért utasították ki Amerikából a bevándorlási törvények többrendbeli megsértéséért és a bevándorlási hatóságoknak való többrendbeli hazudozásért?


És jobb, ha tudod, hogy mindez vádalku eredményeként született, mert így megúszta azzal, hogy kiutasítsák az USA-ból, és nem tartóztatták le sokkal súlyosabb bűncselekmény miatt. Konkrétan egy egész kisvárost fertőztek meg szalmonella vírussal a legközelebbi tanítványai, és ő jó eséllyel tudott a dologról.


Te meg ezeknek olvass utána. Én továbbra sem említeném őt egy lapon Jézussal.

2008. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jezus sohasem mondott csak ugy valamit,amit mondott az mind igaz es beteljesedik.
2008. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!