Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálási előkészület mit...

Bérmálási előkészület mit tartalmaz? Mit kell tanulni? Kell felelni, memorizálni valamit?

Figyelt kérdés
felnőtt korban

2013. aug. 4. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett tanulni, hanem ajánlott olvasmányokat olvastunk és beszéltünk meg. Memorizálni csak a szertartás szövegét kellett, hogy tudjam, mikor kell kimenni, mit kell válaszolni, és én voltam a sorban első, aki áldozott.(persze, elfelejtettem mondani azt, amit megtanultam, de így is meglett :))
2013. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MrPifta ***** válasza:
kérdezd meg a papodat, ő jobban tudja
2013. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Illik ismerni azt amiben hiszel...
2013. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez egy rendes hittan, egy-két év alatt átveszitek a katolikus egyház tanítását. Ezt tudnod kell, mert lehet, hogy vizsgázni is kell. De nem a bérmálkozáskor.
2013. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Béla7 ***** válasza:

Én is idén bérmálkoztam. Nekünk úgy volt, hogy adott a plébános kérdéseket válaszokkal, amiket otthon el kellett olvasni/megtanulni. Aztán egyszer összeültünk (többen is voltunk ugyebár), és átbeszéltük, de nem kérdezte ki, csak tisztáztunk mindent. Ez ilyen „gyorstalpaló” volt, de azt mondta, az Egyház meg szokta engedni, főleg felnőttek/egyetemisták esetében, akik már dolgoznak.

Aztán a bérmálkozást megelőző napon szintén összejöttünk a templomban egy „főpróbára”, hogy mi hogy fog zajlani + gyóntunk.

Illetve a védőszentünkről kellett tudnunk néhány mondatot, ha az érsek atya megkérdezné, hogy miért pont ő... de nem kérdezte senkitől. :)

2013. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és miért veszik ilyen lazán? az egyháznak nem fontos, hogy tényleg higgyen valaki benne, csak a látszat a lényeg, és hogy több tag legyen? Az egyház fennmaradása céljából van ez így?
2013. aug. 5. 10:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt vizsga,az extra készülődés annyi,hogy az egyik hittanon elpróbáltuk a szertartást és mindenki bemondott egy védőszentet,de az ő életébe se kérdezett bele a pap.

Sógorom csak megkeresztelve volt, nővérem akart templomi esküvőt(mert szép) és egy hétvége alatt lezavarta az elsőáldozást és bérmálkozást(nem tudom,hogy mennyit fizettek a papnak,ceremónia nem volt csak papírmunka).


Hallottam olyan papokról is akik komolyan vesznek mindent,jobban jársz,ha megkérdezed attól a paptól aki neked intézné.

2013. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az egyháznak nem fontos, hogy tényleg higgyen valaki benne


nem az egyházban kell hinni, egyébként én nem éreztem lazának. Felvételire gondoltál? Teljesítménymérésre? ez nem erről szól, ezt kellene megérteni. Az, hogy felvettek egy egyház soraiba, nem jelent még semmit sem. neked személyesen kell Jézus felé közeledned, az egyház jobb esetben ehhez segítséget nyújt. De ugye, nem is ez volt a kérdésed célja? ;)

2013. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jó de én azt hittem az egyház tagjai hívő emberek, ezek szerint nem baj ha valaki nem hívő, elég ha csak majd tervezi hogy az lesz, vagy ki tudja?
2013. aug. 5. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!