Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény férfiak! Van...

Keresztény férfiak! Van köztetek olyan, aki visszautasítana egy lányt csak azért, mert az már nem szűz?

Figyelt kérdés
Ha gondoljátok, részletesebben is kifejthetnétek a nézőpontotokat! Írjatok kort is, ha kérhetem. :)
2013. aug. 4. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem utasítanék vissza ezért senkit sem.

De nem szeretnék felkerülni egy listára sem.

Ez is igaz.

2013. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Csak emiatt biztosan nem.Ezt vallástól függetlenül mondom.

Viszont az megint más, ha a lány egy rib**c, mert nem szeretnék még egy kipipált pasi lenni az életében.

2013. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Mit jelent a visszautasítás? Hogy nem akar vele házasságon kívül dugni? Egy valódi keresztény nem akar, a kamukeresztények szerint ezt nem kell betartani, hisz ők maguk határozzák meg mi fontos a Bibliában és mi nem.

Meg azt nem értem, hogy visszautasítani csak azt lehet, aki felajánlkozik. Ez elég ku.vás dolog.

2013. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szeressük egymást ***** válasza:
96%

Mármint ha ismerkedés közben szóba jönne és kiderülne? Én ettől nem gondolnék rá másként. Azért mert én sem voltam szentéletű mielőtt megtértem.:-) Így elég nagy képmutatás lenne.

Nem gondolnék a múltjára mert azt lezártnak tekinteném mint ahogy nálam is az. Ezen csak akkor kellene aggódnod, ha Te is meg a férfi is másodgenerációs keresztények lennétek és nem közölnéd vele mielőtt hozzámennél, de szerintem túltenné akkor is magát rajta ha igazán szeret. Ha egy huszon-harminc évesen megtért keresztény hölggyel szemben egy férfinak vannak ilyen elvárásai hogy szűz legyen, akkor nem biztos hogy meg fog házasodni.

2013. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Lista??? Kipipált pasi???? Hol élek én, hogy így megfordult a világ, már a pasikat pipálgatják? Világosítsatok fel, kicsit eltévedve érzem magam. Nem vallásilag.
2013. aug. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
84%

Üdv!


Én nem utasítanám el. Nem az határoz meg egy embert (esetünkben lányt), hogy szűz-e vagy sem. Senki sem lehet tökéletes, nem lehet megfelelni minden egyes embernek.


22/F

2013. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
11%

Szervusz


Bár a kérdésedet eléggé úgy tetted föl, de nem lehet igennel, vagy nemmel válaszolni rá.


Egy lány (sajnos) nagyon sokféle módon veszítheti el a tisztaságát. Tragikusan. Hadd ne soroljam. Egy ilyen lányt is vissza lehet utasítani, de akkor ki az erkölcstelenebb?

Minden helyzet más. Annak alapján amit leírtál csak történeteket lehet leírni. De nem igen ez ez érdekel téged. Talán ha konkrétabb, vagy részletesebb lennél?

2013. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arra az eshetőségre gondoltam, ha egy férfi és egy nő ismerkedni kezdenek egymással egy párkapcsolat kialakításának céljából. Tegyük fel, hogy a lányt/nőt nem megerőszakolták, hanem ő is akarta azt az aktust.
2013. aug. 5. 20:40
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Én önmagában nem utasítanék vissza egy lányt azért, mert nem szűz, de proceed with caution lenne.


(Mivel a keresztyén fiúk sokszor hűségesek, és jó keresztyén családapák lesznek, ezért 25-26 év tájékán rengeteg lány feltűnik a gyülekezetekben, akik már nem szűzek, de úgy gondolják, hogy itt az idő, hogy valaki feleségül vegye őket is. Ez egy természetes dolog, de az ilyeneket kell kerülni.)


(Én még nem vagyok házas, de a keresztyén, házas ismerőseim - szüleim is :) - sokszor mondják, hogy a házasság sokszor azon áll vagy bukik, hogy mindkét fél mennyire engedelmes Istennek, és mennyire fogadja el az Igét feltétlen tekintélynek, mert nehéz helyzetekben az ige alapján döntesz. [Egyik kedves barátom mesélte, hogy pont akkor jött a munkahelyre a csinos kolléganő, amikor a felesége veszélyeztetett terhes volt, és nem tudott vele szexelni. És ezek igen emberi történetek ám!] Úgy gondolom tehát, hogy a jó házasság alapja az, hogy mindkét fél magára feltétlenül kötelezőnek ismerje el Isten ígéjét. Ezért is kiábrándítóak az olyan házasságok, ahol a feleség nem hajlandó szexelni a férjével, vagy csak nagyon ritkán. Házassággondozó ismerősöm mesélte, hogy ezt női heteken külön ki kell emelni 1) A feleségnek kötelessége rendszeresen szexelni a férjével. 2) A szex megvonását nem lehet büntetésként használni.)


Na ennyi szöveg után lássuk a szempontokat:


Akiket biztos visszautasítanék (és már volt olyan, hogy elkezdtem ismerkedni egy lánnyal, nyitott volna felém, de az alábbiak miatt következő randit már nem kértem):


- "Sokmindent csináltam a múltban, de engem Isten így tett olyan emberré, aki ma vagyok/megtanított, hogy mit nem szeretnék." Ez a mondat a bűnlátás teljes hiányáról tanúskodik. Ahogy a Példabeszédek 30:20 mondja: "Ilyen a paráználkodó asszonynak úta; eszik, azután megtörli száját és azt mondja: nem cselekedtem semmi gonoszt."


-Aki azt mondja, hogy őt Isten vezette az előző kapcsolatába. (Teljesen megdöbbentő, de van ilyen is.) Ebben az a veszélyes, hogy Isten nyilván nem fog senkinek olyat mondani a személyes csendességén keresztül, hogy kezdjen kapcsolatot egy hitetlennel, mert Isten utálja azt. Ha valaki mégis úgy érzi, hogy neki olyat mondott, akkor az valószínűleg a saját javára akarja kiforgatni az Ígét, és sajnos esélyes, hogy a veled való házasságban is ugyanezt fogja csinálni, amit te nem - vagy nehezen kérdőjelezhetsz meg, mert neki "Ezt mondta az Úr". (A furcsa dolgokat megértő emberektől egyébként is óvakodni kell. :))


-Aki azt mondja magáról, hogy hívő, de a szexet fontosnak tartja a kapcsolatban (házasság előtt). (Asszem ez no comment.)


- Aki semmit nem hajlandó mondani a múltjáról. (Nyilván nem kell minden apró részletről beszámolnia, de a lényeges pontokat legalább tudjam.) Ha valaki azt hozza fel, hogy "Ne ítélj, hogy ne ítéltessél", azt azonnal dobni kell.


- Aki korábban rád sem nézett, de 27 éves kora felé elkezded érdekelni. Ő nem téged szeret, hanem a férjhezmenés lehetőségét.


Akkor most jönnek a pozitívumok:


Mivel én nem tartom magam különösebben extrajó embernek, úgy gondolom, hogy egy kapcsolatban nagyon fontos, hogy mindkét fél Istenhez legyen hűséges, ezért számomra óriási jópont egy normális szolgálatban (nem gyerekek közti szolgálat, ami a vannabe anyukák kedvenc helye, és ahová néha meglepő lányokat engednek be, hogy a fiatal gyerekek tőlük vegyenek példát) eltöltött hosszú idő. Ha valaki hűséges egy nem túl menő szolgálatban, annak hamar híre megy, és igen, az kioltja azt is, ha egy lány nem szűz. Egy élőhitű, Istennek szolgáló, keresztyén lánynál kevés nagyobb kincs van, még akkor is, ha nem szűz. Azonkívül nagyon sok olyan lány is van, akik nem keresztyén nevelést kaptak, és felnőttként tértek meg.


Amint remélem ebből kitűnik, a nem szűz "hívő" lányokkal sajnos elsősorban nem az a probléma, hogy nem szüzek, hanem az, hogy nem Istent keresik a gyülekezetekben, hanem azokat az ismerkedési lehetőségeket, amiből azt remélik, hogy egy férfi hűséges lesz hozzájuk akkor is, ha "már lesz két gyerekem, és nem fogok úgy kinézni, mint ma." És sajnos ez többnyire nem tudatos gonoszság, hanem egy tőlik érthető húzás, de a férfiaknak nagyon résen kell lenniük, mert különben igen rosszul lehet járni.


(Sok keresztyén fúnak csak igen későn lesz barátnője, és őket könnyen betalálják az ilyesmi lányok. Óvatosnak kell lenni, na. :))


huszonéves hívő fiú

2014. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Előző válaszoló az ilyen emberek miatt menekülő a templomból mint TE vagy!!!!
2015. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!