Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megjelent Szűz Mária a Pápa...

Megjelent Szűz Mária a Pápa beiktatásával egyidőbe?

Figyelt kérdés

Pont a Pápa üdvözlő beszédével volt egyidőben, eza jelenség. Na, szkeptikusok ehhez mit szóltok ? Szűz Mária örül az új Pápának ott fennt ?


[link]


2013. márc. 20. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
én jézust láttam a tejbegrízemben. és igen, tuti nagyon örülnek.
2013. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%

Szkeptikus vagyok.


Meg vagyok róla győződve, hogy az nem Szűz Mária, hanem Pallasz Athéné, a bölcsesség, az igazságos háború, a jog, az igazságosság, a művészetek, a kézművesség és a képzés istennője a görög mitológiában. Ehhez mit szólsz?

2013. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Sztem meg a szárnyas Niké volt!
2013. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Palasz Aténé minek jelenne meg a Pápa beavatásán ? Ez teljesen más vallás.
2013. márc. 20. 22:35
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Pallasz Athéné rendszeresen megjelent az ókori görögöknek.


Én nagyon tisztelem az ókori görögök kultúráját.


Nem tudott arról, hogy a pápát avatják, simán kedve volt megjelenni.

2013. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Mi a fene köze van a vallásnak a felhőhöz? :D Speciel én monoteista vagyok, a szinkretizmus híve, és pallasz athénében, és a többi görög istenben hiszek. És megkérdőjelezem a pápa szerepét, sztem ő nem isten földi helytartója, mert nem csak egy isten van, hanem több.
2013. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező! A világ történelme folyamán sok milliárd felhő volt már. Tucatnyi "felismerhető" alakzattal. És arról is van fényképed, amikor az az "angyali ábrázatú" felhő feloszlott? És gnóm alakzattá foszlott? Vagy szempillantás alatt eltűnt, mert akkor van alapja a felvetésednek.

Tehát egyszerű a kérdésedre a válaszom, hogy ehhez mit szólok. Röhejes.


Szűz Mária alszik, nem támadt fel. Várja a feltámadást, nem tud semmit. Nem hall, nem lát, nem jut eszébe semmi. Krisztus az, aki feltámadt az örök életre a halottak közül, és nem Mária. A Mária-kultusz ellent mond a Bibliának, eretnek és hamis tanítás. Tehát a kérdésed másik feléhez a válaszom: Mária annyira örül, amennyire nem örül. Semennyire.

2013. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 kzs ***** válasza:
25%

@ előbbi válaszadó


Ezt írod: "Szűz Mária alszik, nem támadt fel. Várja a feltámadást, nem tud semmit. Nem hall, nem lát, nem jut eszébe semmi. Krisztus az, aki feltámadt az örök életre a halottak közül, és nem Mária. A Mária-kultusz ellent mond a Bibliának, eretnek és hamis tanítás. Tehát a kérdésed másik feléhez a válaszom: Mária annyira örül, amennyire nem örül. Semennyire"


> Húúú... merész kijelentés.

Vajon igazad van?

Nézzük meg, mit tanít a SzentÍrás a feltámadásról!


1.Kor 15/22-23-ban ezt mondja: Jézus „az első zsenge a halottak közül”, „Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek. Mindenki a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután, akik a Krisztuséi az ő eljövetelekor”.


Vagyis: a halottak feltámadása csak az Úr visszajövetelekor fog megtörténni, és nincs ezalól kivétel! Az egész szövegkörnyezetben nem esik egy árva szó se arról, hogy egyetlenegy teremtett lény (beleértve Máriát is) kivétel lenne.

-----

De ha már itt tartunk, nézzük meg, mit tanít a SzentÍrás Mária mennybemeneteléről!


> Hát bizony, bizony-bizony a nagy semmit! A SzentÍrás egyáltalán nem foglalkozik Mária elköltözésével.


Pál biztosította a keresztényeket, hogy tudomásukra hozott mindent, ami Isteni sugallatra jött, ami Istennek a kinyilatkozása: „Ti tudjátok, hogy semmitől sem vonogattam magamat, ami hasznos… mert nem vonogattam magamat hogy hirdessem néktek Istennek teljes akaratát” (Apcsel 20/20,27).


Mária mennybemenetelét viszont egyáltalán nem említi, és nemcsak ő nem, hanem egyik apostol sem.


Péter, pünkösd napján azt az örömhírt mondta, hogy Jézus feltámadott, és testi-lelki romolhatatlanságban ment fel az Atya jobbjára, a Mennybe: Apcsel 2/31-32.

De nem utal arra, hogy Jézus anyja is így fog felvitetni, és semmi ilyen nincs máshol se a SzentÍrásban.

-------------

Innentől kezdve bizony elmondhatjuk, hogy az előbbi válaszolónak IGAZA VAN.


És a SzentÍrás függvényében Mária NEM jelenhetett meg, és nem is teheti: Őrá is érvényes a SzentÍrás elmúlással, feltámadással kapcsolatos szabályai. Máriát a Fia fogja feltámasztani akkor, amikor megtörténik a visszajövetele (értsd: amikor Jézus visszajövetele megtörténik).

2013. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

kzs!


Idéznéd, hogy azt írtam volna, hogy Mária nem fog feltámadni? Én azt írtam, hogy Mária pillanatnyilag nem örül semminek sem, mert alszik, várva a feltámadást.

Miről beszélsz?

2013. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sorry! Nekem nem esett le a stílusod, félreértettelek, bocsánat! Egyről beszéltünk, ezt elhamarkodtam!
2013. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!