Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szeretném kezdeni a Bibliát...

El szeretném kezdeni a Bibliát olvasni. Melyik résszel kezdjem, és a többit milyen sorrendben olvassam?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az első oldalon kezd, és a vége felé haladjál.
2013. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Erről megoszlanak a vélemények. Sokan azt javasolják, hogy kezdd az elejétől, de szerintem az nem az igazi, mert az Ószövetség sok helyen nehezen érthető, sőt, megkockáztatom, unalmas.

Én a helyedben valamelyik evangéliummal kezdeném (közülük is Máté, Márk vagy Lukács evangéliumával), aztán jöhet az Apostolok Cselekedetei, aztán tetszőleges sorrendben az apostoli levelek, az Ószövetségből Mózes első könyve, Zsoltárok, Példabeszédek. Ezeken végigrágni magadat is több hónapba telhet.

2013. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Több helyen olvastam már, hogy az Evangéliumokkal érdemes kezdeni, akkor az lesz.

És naponta mennyit olvassak? Még most nyáron ráérek, de suli időben szerintem naponta kb. fél órám lenne rá.

2013. aug. 5. 13:23
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én is elkezdtem olvasni a Bibliát az Ószövetséggel indítva.

Viszont pár nap után le is álltam vele. Vagyis váltottam.


Elkezdtem az Újszövetséget, Máté evangéliumát, és ahogy olvasom, lábjegyzetben vannak utalások ószövetségi részekre, azokat elolvasom - azt a fejezetet, amiben az adott igevers található. Aztán folytatom tovább az evangéliumi résszel.


De lehet, ez így nehéz. Nekem így jó.


Szerintem (és biztos mínuszban leszek emiatt) az Újszövetség a fontos számunkra, keresztényeknek. Ugyanis ami örök, állandó található az Ószövetségben, vagy fontos annak értéséhez, azt úgyis megismétli az Újszövetség, vagy legalább visszautal rá. A többi a zsidóság története.

2013. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
93%

Szervusz


Ha a keresztény tanításokról és életről akarsz olvasni, Mátéval kezdjed. De ne mondj le arról, hogy elolvasd az egész Bibliát.


A Biblia a mi (emberiség) élő történelmünk. Megírása 1600 évig tartott. Írói különböző korokban éltek, és sokféle társadalmi réteget képviseltek. Voltak közöttük földművesek, halászok és pásztorok, de próféták, bírák és királyok is. Lukács, az evangéliumíró orvos volt. Az írók eltérő körülményei ellenére a Bibliát az elejétől a végéig belső összhang jellemzi.

A Biblia első könyvéből megtudhatjuk, hogyan kezdődtek az emberiség gondjai. Az utolsó könyv elmondja, hogy az egész föld paradicsom, más szóval kert lesz. A Biblia egésze több ezer év történelmét öleli fel, és valamilyen módon mindegyik rész összefügg Isten szándékának a kibontakozásával. A Biblia belső összhangja lebilincselő, ami nem meglepő egy Istentől származó könyv esetében.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én is az evangéliumokat javasolnám első körben. Utána pedig az első egyházak történetéről szóló Apostolok Cselekedeteit. Mellette ha van időd olvass el egy fejezetet a Példabeszédekből minden napra jut egy. Sok-sok érett bölcsességet tartalmaz a mindennapokra. Nem baj ha nem értesz mindent első olvasásra. Fontos, hogy légy nyitott arra, miszerint Isten meg is szólít téged beszédén keresztül. Számomra ezek a legértékesebb dolgok.


Teológus!

2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is az Evangéliumokkal kezdj (Máté, Márk, Lukács közel azonos, János másképp meséli elé), majd az Apostolok cselekedetei és Pál lvelei. A Teremtés könyvét csak akkor olvasd el, ha már végeztél a telefonkönyvvel ;)
2013. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Újszövetséggel kell kezdeni.
2013. aug. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az elején kezded, úgy kerekebb lesz az egész. Látni fogod, hogy teljesülnek a Jézus Krisztusról leírtak, stb.
2013. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha először az Újtestamentumot olvassa, és azután az Ót, akkor is láthatja. Sőt így kisebb eséllyel adja fel.


Keresztények számára meg egyébként is az Újszövetség a mérvadó.

2013. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!