Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szeretném kezdeni a Bibliát...

El szeretném kezdeni a Bibliát olvasni. Melyik résszel kezdjem, és a többit milyen sorrendben olvassam?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 13:03
1 2
 11/11 Melangi36 válasza:
Szerintem is az evangéliumokkal kezdj. Én internetes kutatással szedtem össze a saját egyéni olvasási tervemet, és eddig bevált. Sokan János evangéliumának olvasását ajánlották először, gondolom, azért, mert eléggé szájbarágós, csomó mindent megmagyaráz "Ezt pedig azért mondta" bevezető szófordulattal (farizeus didaktika). Ezek után Márk, Máté és Lukács, majd az Apostolok Cselekedeti, ezután Pál levelei következnek (kezdve a Kolossébeliekhez írt levéllel, mert itt a gyakorlati keresztény élet alapjait rakja le). Ezután Jakab, Péter jön, és ezután még mindig nem a Jelenések könyve, hanem az Ószövetség, a Teremtés könyvével (Mózes első könyve), majd Józsuétól a Krónikákig, eztán pedig a Zsoltároktól az Énekek énekéig. Ezt a prófétai könyvek követik. Eddig találtam meg, a kép nem teljes, és én mondjuk a Példabeszédeket meg a Prédikátorok könyvét rögtön a Teremtés könyve után beszúrnám (ha nem egyenesen azzal kezdeném az Ószövetséget). Sok áldást kívánok az Ige tanulmányozásából!
2019. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!