Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták nem hisznek...

KZitus kérdése:

Az ateisták nem hisznek Istenben. Akkor miért válaszolgatnak (elég sokszor) itt, a vallással kapcsolatos kérdésekre?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekel az ateisták véleménye.

2013. aug. 7. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
10%
Mert kell néhány fölkent a meggyötört és elnyomott potenciális ellenségnek.
2013. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben?
2013. aug. 7. 09:33
 3/26 anonim ***** válasza:
9%

Ne érezzék magukat az ateisták selejtesnek, gonosznak és sátáninak.

Mert néhányszor annak vannak megpecsételve.

Igazolni kell, hogy a másik a hülye!

De mi ennek az evolúciós előnye? Hisz.az ismeretlenek csak zabálják a kaját és elveszik tőlünk, amit csak lehet. Gondolom önvédelemre készülnek és a párkapcsolat is könnyebben építhető.


Meg az iskolában vagy a tv-ben hülyeséget hallanak. Vagy az Egyház valamibe beleszól. Stb...

2013. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen értem a kérdést.

Attól, hogy valaki nem hisz Istenben, miért ne válaszolhatna vallással kapcsolatos kérdésre?

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a legtöbb ateista sokkal inkább tisztában van a Bibliával, mint a legtöbb hívő, valamint legalább képesek is a racionális gondolkodásra, így a véleményük, válaszuk is sokkal mérvadóbb és hasznosabb lehet egy elvakult hívőnél.

2013. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Hm, mivel a keresztények 2000 éve ki akarják sajátítani a moralitás definicióját és annak meghatározásának jogát.

Mert 2000 éve megpróbálják a "jó ember=keresztény, és semmi sem kell ezért az egyenlőségért tennie" állítást beleültetni az emberekbe.

Mert a gyermekek vallásos nevelése, téveszmék és tudománytalan hazugságok terjesztése gyermekbántalmazás.

Mert ők akarják alakítani a házasság intézményét, mikor az az emberiséggel és nem a kereszténységgel egyidős.

Mert egyik tagjuk és egyházuk sem ismeri be a vallási okokól meggyilkolt, legyilkolt, halálba küldött százmilliók bizonyított létét.

És a legnagyobb bajom ez: "vannak jó és rossz emberek. A rossz embernek semmi sem kell, hogy rosszat tegyenek, de a jó embernek vallásra van szüksége hozzá." Nem emlékszem most kitől idéztem; és a vallást inkább hitre cserélném fel, hisz az ezó is káros.

2013. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Somewhere in Time válasza:

Fenti válaszoló megfogalmazásával teljesen egyetértek. Sajnos azt vettem észre, hogy épp a fanatikus vallásos emberek mennyire kevésbé ismerik a Bibliát.

Személy szerint én pl. azért tanulmányoztam nagyon sokat, hátha tudnék hinni a vallásban, (mert szerintem egy vallásos ember sokkal könnyebben elfogad olyan dolgokat (betegség, halál, stb.) amiket én nem), de sajnos ennek ellenére nem tudok hinni sem a vallásban, s főleg nem a papságnak.

2013. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha egy szektatag mondjuk rituális öngyilkosságra készülne, és előtte feljönne megkérdezni,hogy mit vegyen fel előtte. Akkor nehogy már ne írjuk le,hogy baromság amit csinál.


Mellesleg a legtöbb kérdés nem is vallásos kérdés. Csak belecsempészik az isten szót. Ha valaki magányos és várja hogy Isten keressen neki párt, akkor tegye fel a szerelem,szex kérdés körbe,hogy hol ismerkedjen.


Ha valakinek kételyei támadnak a hittel/vallással kapcsolatba. Akkor se egy oldalról halljon választ.


Egyébként ateistáknak feltett kérdésre és bőven jönnek térítők

2013. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
21%
Tessék, meg is van a válasz. Mert többnek érzik magukat a hívőknél.
2013. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
olyan ez mintha egy pusztán orvosi kérdésre megjelennének a természetgyógyászok.Szóval nem értek egyet azzal h vallással kapcsolatos kérdésekbe szóljon bele olyan aki nem érzi át a kérdésfeltevő kérdését sem, csak a saját szemüvegén keresztül, miközben a kérdező szemüveg nélküli válaszokra kíváncsi. Napokban elkövettem azt hogy a mostani pápa egy gyermekek szegénységére éhezésére figyelmet felhívó üzenetét közzétettem az FBmen. El sem olvasták az emberek, csak szidni kezdték a vallást. Az legkevéssé sem érdekelte őket hogy nem vallási oka volt a megosztásnak, hanem az éhező gyerekek....amely probléma vallási meggyőződéstől független megoldandó lenne.De ma már divat ateistának lenni, és szidni csuklóból, gondolkodás nélkül.
2013. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
Uhh, azért az nagyon meredek, mikor hívők dobálóznak olyannal, hogy "gondolkodás nélkül", mikor a kedvenc kitalált barátjuk szerint pont ez az egyik legnagyobb erény...
2013. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!