Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lehet bemenni egy...

Mikor lehet bemenni egy katolikus/református templomba? (miséken meg szertartásokon kívül)

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha mondjuk turista vagy, többed magaddal. Szeged Dóm. Vagy Eger. A templomokba általában csak a bejárati rácsig juthatsz el, mert a lopások miatt és az miatt is, hogy nem múzeum, tehát misén kívül ne mászkáljon senki. Mellesleg fel lehet hívni az adott templom plébánosát, vagy tiszteletesét, és lebeszélni vele egy templomlátogatást.
2013. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon kevés (katolikus) templomot ismerek, ahova ne lehetne nap közben is bármikor bemenni imádkozni... Szóval szerintem hajnali fél 1-kor valószínűleg nem, de emberi időben bármikor. A református templomokról nincs tapasztalatom. :)
2013. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Van néhány városban olyan katolikus templom, amelyik nyitva van napközben, reformátusoknál általában a parókián kell csengetni, ha be szeretnél menni. Ha otthon vannak és megengedik, bemehetsz akár nézelődni, akár imádkozni.
2013. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármikor, ha az nyitva van.
2013. aug. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!