Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő katolikusok, valaki...

Hívő katolikusok, valaki elmagyarázná nekem hogy miért bűn természetgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam a neten hogy az.
2013. aug. 11. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem bűn, de legtöbb esetben ostobaság. Csak a pénzt húzzák le az emberekről.
2013. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

A "természetgyógyászat" egy elég tág fogalom, nem konkretizáltad, hogy mire gondoltál.


Nos, itt olvashatsz egy viszonylag rövid, de mégis lényegre törő kritikát a természetgyógyászatról általánosságban:

[link]

itt pedig számos konkrét módszer, eljárás, praktika vizsgálatát:

[link]

Isten áldjon!

2013. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem bűn, csak hülyeség
2013. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
A gyógynövénytől és táplálkozási tanácsoktól stb. nem leszed bajod. Csak a guruktól...
2013. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

konkrétan ő érdekelne

2013. aug. 11. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Azt a k'rva, már 10 éve nem láttam ilyen oldalt. Ezt egy majom csinálta, vagy egy gyermek, vagy mi?
2013. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább nekem küld el a pénzt, amit odaszánsz. Ugyanannyit érne, de nálam jobb helye van.
2013. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
A módszeri: bioenergia, relaxáció és homeopátia. Ebből az első okkult praktika, ami veszélyes. A homeopátiában pedig nincs semmi. Ezek után már a relaxációra is gyanakodni kell ennél az embernél.
2013. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért írták akik írták, mert van olyan természetgyógyász amelyik valamilyen valláshoz kötődhet. Tehát pl. buddhista vagy más vallás. Nyilván nem nézik jó szemmel a mélyen vallásosak, hogy egy keresztény mondjuk egy nem tudom milyen hívőhöz jár, aki esetleg belevonja az ő vallási spirituális dolgait a "gyógyításba", de ne aggódj nem hiszem, hogy bűn.
2013. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A természetgyógyászatnak is több fajtája van. Ha valaki nem szeretne mesterséges gyógyszereket szedni, hanem elmegy tanácsért egy olyan szakemberhez, aki ért a gyógynövényekhez, azzal semmi baj nincs. A gyógynövény ugyanúgy Isten ajándéka, mint sok más. Régen is csak az volt a gyógyszer. A baj ott kezdődik, ha mindenféle "energiákat" vonnak be a gyógyításba. Ilyen személytelen energiák nem léteznek és nem összeegyeztethető a keresztény tanítással.
2013. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!