Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti mit tennétek?...

Jehova Tanúi, ti mit tennétek? Van egy hívő asszony, a férje viszont csapja a szelet nőknek, asszonyoknak. Mit tegyen?

Figyelt kérdés
Valós eset, nem kitaláció, vagy provokáció! Kíváncsi vagyok, hogy ti mit tennétek.
2013. aug. 12. 11:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdeznék én is valamit tőled kérdező.

Az az asszony aki már több mint 5 éve nem feküdt le a férjével, az mennyire szereti vajon a férjét? Ez nem megcsalás? A férfi azért házasodjon talán, hogy aztán a farkát a konnektorban kényeztesse, mert névleg ugyan van asszonya, de gyakorlatilag meg még sincs?


Egyetértek a válással ez esetben. Az asszony megcsalta a férjét, elhidegült tőle, és nem teljesíti házastársi kötelességét.

Sosem tudtam megérteni, hogy a frigid feleséget miért bántja az, ha a férje máshol oldja meg férfiúi szükségleteinek kielégítését. Az ilyen nő önmagának hazudik azzal, hogy egyáltalán nőnek képzeli magát, mikor már rég hiányzik belőle az, ami nővé tenné. Ha pedig ő már nem nő, akkor csak egy rossz beidegződés féltékenykedni egy másik nőre.

2013. aug. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ha te valamiért nem tudod kielégíteni a feleségedet mert például béna vagy, vagy egyszerűen a feleséged nem tud megnyilni neked teljes szívvel, akkor teljesen rendben van, ha félre kettyint az asszony olykor olykor.


Örülnék, ha nem szitu elemzésbe fognánk, hanem bibliai választ kaphatnék. Nyilván feltűnt neked is, hogy a tanuktól várom a választ. Úgy vélem te nem vagy az. Nem elég, hogy nem vagy az a célcsoport tagja, akit megneveztem, ráadásul ítélkezve nem a kérdésre felelsz. Légyszives a továbbiakban a hasonló hozzászólásoddal kerüld ezt a kérdést. Köszönöm.


Tanúk, kérlek titeket vegyétek figyelmen kívül ezt a hozzászólást és mondjátok el a véleményeteket az előző kommentemről. Köszönöm.

2013. aug. 13. 03:56
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Nagyon Kedves tőled, hogy szeretnél segíteni ennek a hölgynek.

Ám ha a hölgy Testvérnő, akkor neki tudnia kell azt, hogy mi a Teendője.Ha még sem biztos a dolgában, akkor minden bántás, vagy sértegetés nélkül írom, hogy neki a gyülekezet felvigyázóitól kell segítséget kérnie,


Egyebek mellett amit írtál az mind szép, és jó.

De a biblia az elkülönülésre akkor ad okot, és nem a válásra, ha az asszony és a gyermekek anyagilag, fizikailag, szellemileg bajban vannak.

Elválni akkor lehet ha szó szerint megtörtént a megcsalás, egyébként nem, és ezt bizonyítania tudnia kell.


Mivel nem tudjuk, hogy valójában mi történt, mert itt sok mindent olvastam, többek között, hogy a feleség nem adja meg a férjének ami jár...stb. ezért igazából nem lehet és nem tudok érdemi tanácsot adni.

Ezért lenne jó, ha a hölgy a gyülekezet felvigyázóival beszélne az ügy ide tartozik.

De ezt neki is tudnia kell, nem értem a Testvérnőt ebben


Esetleg még abban tudnék segíteni, hogy megfelelő Bibliai tanácsot kapjon, hogy írjon nekem itt a privátban és őszintén mindent írjon le, ami ide vezethetett,

Mert hát akkor lehet őszinte és pontos Biblia szerinti tanácsot adni, ha tudjuk a teljes diagnózist.


Talán tudtam segíteni.


Katy Weaver

2013. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Katy!


Szerintem teljesen mindegy ebben az esetben, hogy miképpen jutottak ide. Mint említettem is, ha elromlik egy házasság, az legtöbbször két emberen múlik. Az, hogy ujjal mutogatunk, hogy ez miattad volt, ez meg megint csak miattad, az nem vezet sehova. A múlt felhánytorgatása nem bölcs dolog.


Adott egy hívő asszony (egy szóval sem említettem, hogy Tanú lenne), aki nem csalta meg a férjét, van egy gyerekük, illetve van egy férje, aki nem bizonyíthatóan megcsalja a feleségét, és ateista. A Biblia alapján (!) mi a teendő? Ahhoz, hogy a Biblia tanácsát, utasítását tudjuk, nem kell semmiféle felvigyázó. Miután nagyon sok teológiai témához hozzá tudtok szólni, egy konkrét esetnél úgy véltem, hogy tudtok bibliai tanácsot adni. Egyetlen tanácsotok volt, hogy ha megcsalta, elhagyhatja. Viszont ezt nem egy oldalról megcáfoltam. A Biblia szerint az én értelmezésem alapján nem hagyhatja el.


„De a biblia az elkülönülésre akkor ad okot, és nem a válásra, ha az asszony és a gyermekek anyagilag, fizikailag, szellemileg bajban vannak.”


Azt írod, hogy a Biblia ad okot. Idéznéd? Én nem emlékszem ilyenre. Sokat segítene a továbbiakban.


Ha egy felvigyázóval meg is beszélné, mit tanácsolna? Ugyanis két variáció létezik, vagy elhagyja, vagy nála marad. Ő sem jutna bővebb információhoz, azon kívül, hogy a hölgy egyoldalúan mesélné el a történetet, a saját szemszögéből, így a felvigyázó részrehajlóan fog tanácsot adni úgy, hogy a tényektől elhajolhatnak. A lényeget pontosan leírtam, teljesen lényegtelen, hogy mi vezetett ide. Lehet az elhidegülés, a figyelem elterelése például a gyerek révén, a munkahelyi problémák, a lényegen mit sem változtat, hogy feltételezhetően házasságtörés történt az ateista férj részéről. A Biblia egyértelműen fogalmaz. Mi ilyen esetben a teendő szerintetek?

2013. aug. 13. 08:22
 15/21 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Attól függ, milyen viszonyban vagy a feleséggel. Próbálj neki segíteni. Buzdítsd, hogy próbáljon minél többet a férje kedvében járni, és imádkozzon Jehovához segítségért. Beszélgessenek sokat, töltsenek együtt több időt. Egyébként a feleség tud róla?
2013. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Én abban a tudatban voltam, a leírásod alapján, hogy a hölgy Testvérnő.

ezért is javasoltam a felvigyázókat,

Ha nem az és ennek ellenére helyesen akar eljárni, az igen dicséretes.

De akkor is kellene tudni mindenről, mind a férj és mind a feleség esetében, miért fajult el idáig a dolog.

Ha a férj hitetlen és a feleség pedig Istennek tetsző módon szeretne eljárni, akkor ahogy valaki helyesen írta, hogy imádkozzék Istenhez, és kérjen segítséget, egy ilyen ügyben jártas személytől, hogy Isten szava szerint történjen a tanács adás, és a megoldás, ne emberek szava szerint.


ezért bátorkodtam a segítségemet felajánlani teljes titok tartás mellett.

Katy Weaver

2013. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Őszintén megmondva a távgyógyításban nem hiszek, pedig most ezt próbáljuk.


Nekem tetszik az irány amerre elvitted a gondolatmenetet, egy kis segítség, hozzá:1 Korinthus 7:10,11


Ennek ellenére szeretném felhívni a figyelmedet, hogy kényes helyzetben valakit befolyásolni a döntési szabadságában nagyon-nagy felelősség és ha esetleg rosszul sül el akkor nagyon-nagy felelőtlenség is lehet.

Tudom, segíteni akarsz,de kérlek mélyedj el egy rövid versben

Galácia 6:5

2013. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű. A nő imádkozik a férjéért, amiért az ilyen útra tévedt, és elelmélkedik, hogy isten miért mérte őrá, a testvérnőre ezt a terhet, majd megbánja bneit, ahogy kell.
2013. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Isten senkire nem vet terhet meg bűnt, micsoda butaság.


Az Isten nem szórakozik azzal, hogy a házastársakat így büntesse meg, egymással, mikor Ő szentnek tartja a házasság intézményét, mivel maga hozta létre.

szörnyű.


Katy Weaver

2013. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Renben, akkor nem terhet, hanem következményt. Ő megm int jó keresztény, ugyebár megbánja, okoska.
2013. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!