Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok olyan könyvet ajánlani...

Tudtok olyan könyvet ajánlani ami kifejezetten olyan nőknek íródott akik a házasságuk után tértek meg, de a férjük nem hívő?!

Figyelt kérdés
Magyarul egyik fél hívő - másik fél (még) hitetlen. Nagyon szeretem pl. Linda Dillow könyveit, de mindig hívő hzaspárokról ír, nincs olyan támogatás tőle hogy mit tegyen egy nő hívő-hitetlen házasságnál.
2013. márc. 6. 12:06
 1/3 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de a Biblia kimondottan olyan nőknek(is) íródott, akik a házasságuk után tértek meg. Én is ilyen vagyok.

A feleségeknek kitűnő tanácsot ad a Biblia, hogyan tölthetik be a legjobban szerepüket mint feleség és anya.

Elmondom Neked, én mit tanultam:

A tökéletlen férfiak követnek el hibákat és gyakran nem viselkednek mintaszerű családfőként. Mit tegyen hát a feleség? Ne kicsinyelje le a férj erőfeszítéseit, és ne próbálja átvenni tőle a főséget. Tartsa észben, hogy Isten szemében nagy értéke van a "csendes és szelíd szellemnek." IPéter 3:4. Ilyen szellemet tanúsítva könnyebb lesz Istennek tetszően alárendelnie magát a férjének, még nehéz körülmények között is. A Biblia azt mondja:" a feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt" Efézus 5:33 A Biblia még így ösztönzi a feleségeket:"rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, HOGYHA VANNAK OLYANOK AKIK NEM ENGEDELMESKEDNEK A SZÓNAK, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek, miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek" 1Péter 3:1,2.


Ez már rólad és rólam is szól.

Ha őszintén érdekel, írom tovább, akár privátban is.

További szép napot!

2013. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, Zitus! A lelkipásztor is mindig az általad nagybetűssel kiemeltekkel vigasztalgat mikor a nemhívő férjem a téma :)


Te olvastad Linda Dillow : A társ c. könyvét?

2013. márc. 8. 14:48
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szia!


Nem, nem olvastam az említett könyvet.

Egyébként a saját tapasztalatom alapján, otthon a szeretteim között a legnehezebb a keresztényi életet gyakorolni (de a leghálásabb), a munkatársakkal, ismerősökkel, rokonokkal már sokkal könnyebb, hisz van gyakorlatod.


Szép napot kívánok Neked.

2013. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!