Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventista csak adventistával...

Adventista csak adventistával házasodhat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Természetesen nem. Ennek ellenére én arra biztatok minden fiatalt nálunk, hogy a közösségből szerezzen minél több barátot, ezeket ismerje meg a lehető legjobban, és majd kiderül, ki lesz az aki a legjobban illik hozzá.


Az adventistáknak ugyanis a többi keresztény és nem keresztény ember szemében furcsa szokásaik vannak, amiket sokan nem igazán tolerálnak. Persze mindig vannak kivételek, ezért nem szabad általánosítani...


Üdv. Péter

2013. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Péter!

Szerintetek mik ezek a szokások pl. a baptisták szemszögéből?

2013. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nos én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, tekintettel arra, hogy én nem született, hanem csatlakozott tag vagyok, aki református háttérrel jöttem úgy, hogy gyakorlatilag minden felekezetben megfordultam.


Az első a szombat. Egy kívülálló nem igazán tud vele mit kezdeni, én sem tudtam, vitáztam is rendesen róla, a vasárnapot védve. Egy adventistának a szombat köré rendeződik az élete, ennyire meghatározó időbeosztása egyetlen keresztény felekezetnek sincs. A vasárnapot nagyjából mindenki sokkal lazábban kezeli.


Aztán itt van ez a vegetáriánusság. Az adventisták túlnyomó többsége vega, mégpedig meggyőződéses, ami igazán sok gondot jelent egy olyannak, aki nem igazán érti, hogy mi értelme ennek...


Az adventisták óriási hangsúlyt helyeznek az egészséges életmódra, erre rendezkednek be, és nem csak az étkezés, de a mozgás, a sport, a jó levegő, a kirándulás, a táborozás, stb...persze ez nem felekezetfüggő, de egy olyannak aki számára ezek nem fontos dolgok, furcsa lehet...


Persze mindez elfogadás kérdése. Én simán elfogadtam ezeket reformátusként és lassan áttértem ezekre a dolgokra.


Direkt a végére hagytam a hitkérdéseket. Az adventistáknak komoly elhívástudatuk van, az egész végidő kérdésben alapvetően másképp gondolkodnak, mint pl. a baptisták. Volt szerencsém megismerni a baptista írásmagyarázatot a baptista teológián, és igen más alapokon nyugszik a történelem szemléletük. Míg az adventisták a folytatólagos történelmi beteljesedésben hisznek a baptisták az első három fejezet kivételével teljes Jelenések könyvét a jövőbe helyezik. Persze ezek érdekes témák lehetnek az elején, de én azt gondolom valakinek engedni kell...


Üdv. Péter

2013. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1Ti 4:3 Ezek azt tanítják, hogy

ne házasodjanak meg az

emberek, és bizonyos ételeket

ne egyenek. Pedig mindezt

Isten teremtette. Ezért a hívők,

akik megismerték az igazságot,

hálaadással és nyugodtan

megehetik ezeket.


Kár, hogy Ellen White határozza meg ezeknek az embereknek az életét és nem Isten.

2013. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...Kár hogy mindig van valaki aki úgy szól hozzá, hogy köze nincs a témához...
2013. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!