Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református lelkész házasodhat...

Református lelkész házasodhat nem református keresztyénnel?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. Ilyen nálunk is van a családban.
2013. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. Ha történelmi egyházhoz tartozik a személy, akkor igen. Ellenkező esetben nem. Ezt abból szűrtem le, hogy a helyi lelkész nekem azt mondta, hogy a történelmi egyházakon kívül minden szekta.
2013. ápr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

De szépen mondtad... keresztyén :) igazi "protestánsul" van mondva. Ma már nem sokan mondják így. Át van alakulva sajnos kereszténnyé, így a mai kor embere a kereszttel hozza kapcsolatba a szót, persze helytelenül.


Na de a lényegre. Nem, nem házasodhat. Apum ref lelkész és anyum katolikus volt. Református lett és ma az oldalán kántor.


Ha azóta a zsinat másképp nem határozott, akkor ez így van.

2013. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Megismételném, biztosan lehet. Közvetlen férfirokonom házasodott össze egy református lelkésszel, aki ma is igét hirdet. Minden nehézség és gond nélkül, holott soha nem volt református.
2013. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Történelmi protestáns egyház tagjával igen (tehát pl. evangélikus, baptista), katolikussal és újprotestánssal csak akkor, ha az illető áttér.
2013. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tyler913 ***** válasza:
100%
Az ötödik válaszoló írta jól. Gyakorló református lelkész csak olyan házastársat választhat, vagy maga is református,vagy olyan felekezet tagja,akivel úrvacsorai közösségünk van. Tehát nem csak a "szekta" nem játszik, hanem a katolikusok sem. Persze áttérésre lehetőség van.
2013. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mivel sokan sokfélét mondtatok, ezért megkerestem a Magyarországi Református Egyház Törvénytárát. A következőket találtam a lelkészekről szóló részben:


38. § A lelkész kötelessége, hogy:


e) tartózkodjék minden olyan tevékenységtől, amely

akadályozza a lelkészi szolgálat végzésében, vagy

amely a gyülekezet megosztásához vezethet,


h) családi életével is jó példát adjon, hogy mindenki előtt

nyilvánvalóvá legyen: ő és az ő háza népe az Úrnak

szolgálnak


*** És itt következik a lényeg: ***


(2) Házastársa csak református vagy evangélikus

egyháztag lehet

2013. ápr. 4. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad: csak református vagy evangélikus lehet a házastárs. De lehet, hogy változni fog... Ha igen akkor is inkább a hagyományos protestáns felekezetek kerülhetnek ide.
2013. ápr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak reformátussal vagy evangélikussal. Hitbeli kérdések és praktikussági okok miatt.
2014. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!