Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi, azaz honnan minősül...

Mi, azaz honnan minősül paráznaságnak az Úr szemével?

Figyelt kérdés
Ha megsimogatsz egy lányt/fiút, aki kedves neked, szerelmes vagy belé akkor az talán még nem bűn. Mi van, ha megcsókolod? Elég nehéz lesz párt találni így, hogy az Úrnak tetszene mellesleg. :(

2013. aug. 12. 19:02
1 2 3 4
 1/31 Shai-Hulud ***** válasza:
Nehéz dolog lehet betartani a szentírás előírásait... :-)
2013. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Szia !



Az együtt-járás alatt az erotika mentes simogatás

(tehát nem billenjen át bujálkodásba) és a csók is belefér ha tudtok önuralmat tanúsítani a házasságig.



Üdv: Alex

2013. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem azért szexelsz, hogy gyerek legyen belőle az paráznaság (illetve akkor is az, ha nem a férjeddel/feleségeddel csinálod). Gondolom innen jön az óvszer tiltása is, mivel akkor nem akarsz belőle gyereket. Éljen a 21. századi egyház, ámen.
2013. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

"Ha nem azért szexelsz, hogy gyerek legyen belőle az paráznaság"


Azért ez nem egészen így van, ez tévhit. Nem kell, hogy cél legyen a gyerek, de nem szabad teljesen megakadályozni. Az óvszer "túl jó" védelem. Viszont a női test ciklusának megfigyelését és a terméketlenebb napok kihasználását az egyház sem tiltja.


Mindemellett szerintem az óvszer tiltása is hülyeség, mert az sem 100% biztos módszer (elszakadhat), de ezt mindenki döntse el magának. Szerintem a lényeg az, hogy a már megfogant magzatot nem bántjuk (se abortusz, se esemény utáni), nem alkalmazunk olyan módszert, ami, ha mégis bekövetkezik a terhesség, árt a magzatnak (pl. spirál) és csak akkor szexelünk, ha egy gyermeket is el tudunk fogadni (ebből következően házasság előtt nem, anyagi indokokra hivatkozva viszont nem játszik ez az érv, mert kevés pénzből is fel lehet nevelni egy gyereket tisztességesen). Szerintem ez következik a Bibliából és a szeretet parancsából, nem az, amit az egyház mond.

2013. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Akkor szólj a katkóknak, hogy tévhitben leledzenek:

[link]

2013. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Hmm... Itt azt írják hogy a testi egyesülés. Szóval a közösülés. Tehát a petting az mehet? A Biblia nem a 21. bűnös században íródott mellesleg.
2013. aug. 12. 20:59
 7/31 anonim ***** válasza:
A paráznaság, házasságtörés. Amit a pároddal csinálsz, nem az. Csòk, tapi egészséges dolog. A szex már nem játék.
2013. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Világosabban ha kérhetem! Szóval a nem feleségemmel szexelhetek gond nélkül? Akkor minek nősüljek meg? Tisztára összezavarodtam. :S
2013. aug. 12. 22:24
 9/31 A kérdező kommentje:
S a maszturbálást még csak nem is említettem
2013. aug. 12. 23:23
 10/31 anonim ***** válasza:
A házasságon kívüli közösülés számít bűnnek. Továbbá a megfogant gyermek bántása. Ez az alap, a többi csak erre épül. Csak akkor közösülj, ha nem bánod, hogy gyerek lehet belőle.
2013. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!