Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi, azaz honnan minősül...

Mi, azaz honnan minősül paráznaságnak az Úr szemével?

Figyelt kérdés
Ha megsimogatsz egy lányt/fiút, aki kedves neked, szerelmes vagy belé akkor az talán még nem bűn. Mi van, ha megcsókolod? Elég nehéz lesz párt találni így, hogy az Úrnak tetszene mellesleg. :(

2013. aug. 12. 19:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Tehát a petting az mehet?
2013. aug. 13. 19:43
 12/31 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem a petting az már olyan szintű önátadás, ami csak a házasságban helyes. Én is próbáltam már hivatalos véleményt szerezni arról, hogy az egyház véleménye szerint mi megengedett házasság előtt és mi nem, de sajnos az összes erről szóló előadó az ifjúsági találkozókon azzal kezdi, hogy "én nem azért jöttem, hogy megszabjam, hogy ezt még szabad, azt meg már nem, mint az óvodában". De akkor honnan tudjam? Bizonyos szerzők állítólag írnak erről a könyveikben, de itt is csak szélsőségekről hallottam (pl. aki szerint akik jegyben járnak, azok esetleg néha már megfoghatják egymás kezét - azért ez szerintem hülyeség, mert így túl nagy lesz a lépés az intimitásban a házassággal).


Amit még érdemes szerintem elolvasni, az a Spielhózni című könyv (de azért azt is kritikus szemmel), és ez az előadás: [link]


De ha nem csak az egyház hivatalos és lepecsételt véleménye érdekel, hanem egy gyakorló keresztényé is, leírom neked, hogy mi kb. hogyan csináljuk (de most pár napig nem fogok ide visszanézni, szóval ne várj gyors választ).

2013. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Most komolyan egy paptól vártok ilyen témában tanácsot? Nem csodálom hogy köntörfalaznak, valszeg a kérdést sem értik.
2013. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Türelmesen várom a választ. :)
2013. aug. 15. 08:11
 15/31 anonim ***** válasza:
2013. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
....... Ez ellentmond az eddigieknek. Szabad maszturbálni. Hiszen az nem bálványimádás, mivel szereted magad és ezt a biblia is írja hogy szeresd a "templomod! Nem bűn a csajoddal se lefeküdni, ha nem prosti és nem bálványként tekintesz rá. S már megint összezavarodtam. :(
2013. aug. 16. 12:00
 17/31 anonim ***** válasza:

Ki mondta ,hogy az önkielégítés bűn?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nos! Itt is megoszlanak a vélemények. Egy szóval sem említi az önkielégítést a Biblia. Az, hogy a magjaid így vagy úgy elpusztulnak a herezacskóban vagy odakinn tök mindegy. Nem önzőség. Nézd meg a fogalmát! Szóval azt mondom hogy 3 havonta egyszer azért bele fér. Ne ám, hogy azért kárhozzak el mert magányomban néha megadom a testemnek, Jézus templomának amit kell!
2013. aug. 17. 03:50
 19/31 anonim ***** válasza:
Kérdező,a paráznaság házasságtörést jelent,a házasságot viszont nem az úr találta ki,hanem az emberek.Isten nem foglalkozik vele,hogy te kit simogatsz,meg csókolsz meg.
2013. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
A paráznaság nem házasságtörést jelent! Bnőm nemrég ment férjhez, és meg kellett gyónnia előtte nap a bűneit, amibe bele tartozott az is, hogy a vőlegényével, akihez másnap férjhez megy, szexelt. Ezért is van az, hogy aki hívő katolikus, vagy legalább tartja a hagyományokat, a gyónás és az esküvő között már nem szexel, mert újra bűnt követne el, tehát paráználkodna. A paráználkodás lehet házasságon kívüli szex (megcsalás), de ugyanúgy házasság előtti is. Bűnös gondolat is lehet paráznaság, nem csak a szex. A terhesség elleni védekezésnek minden formája bűnnek számít, kivéve ezt a hőmérőzős dolgot, ami a termékenységi ciklusokat követi nyomon.
2013. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!