Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek keresztanya?

Lehetek keresztanya?

Figyelt kérdés

Párommal nem vagyunk házasok,élettársak vagyunk.ő katolikus én nem vagyok megkeresztelve.Párom nem jár templomba.

Egy ismerősünk minket akar felkérni kereszt szülőknek,én lehetek?

Ugyanez a helyzet tesómmal.A mi lányunk kereszt apjának őt szeretnénk felkérni,de ahogy én se ő sincs megkeresztelve.


2013. aug. 18. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Te és a testvéred a katolikus egyház szerint pogányok vagytok, nem lehettek keresztszülők, de ezen lehet segíteni. Keresztelkedjetek és bérmálkozzatok meg, akkor lehettek keresztszülők.

A feltételekről érdeklődj a plébánián!

2013. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A keresztszülő feladata a keresztény életre nevelés. Ha Te magad nem vagy az, akkor ezt nehezen tudnád megvalósítani. Akkor lehetsz keresztanya, ha magad is megkeresztelkedsz előbb. Testvéreddel ugyanez a helyzet. Ha szeretnéd, akkor érdeklődj egy plébánián vagy papnál, hogyan lehetséges.


Viszont ha csak rokoni szálak szorosabbra fűzéséről van szó, ahhoz nem kell hivatalosan keresztszülővé lenned, elég, ha a párod az, mivel elég egy keresztszülő is, nem kell pár, Te pedig vele tartasz a gyermek "kiegészítő nevelgetésében". :)

2013. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tudtam,elég ha egyik fél van megkeresztelve.
2013. aug. 18. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz elég, hogy az az egyik fél keresztszülő legyen. Hivatalosan nem lesz bejegyezve a másik fél így, viszont családi kapcsolatok fenntartásában rátok van bízva, hogy "keresztanya-féleként" viselkedsz-e vagy sem.
2013. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keresztszülő felnőtt, megkeresztelt, megbérmált személy lehet. De nem kötelező, hogy pár legyen, elég egy fő is (sőt, igazából nem is kötelező, hogy legyen, nekem sincs keresztszülőm).
2013. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémnek is én lettem a keresztszülője hivatalosan, de amúgy nővéremet tekinti annak, és ő is lesz, csak nincs megkeresztelve. Szóval ha úgymond hivatalosan nem is, de családilag lehetsz a keresztanyja, nem attól fog múlni, hogy lelocsolta-e egy pap vízzel.
2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!