Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mennyi pénzért...

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Mennyi pénzért adnátok el egy Bibliát?

Figyelt kérdés
Remélem érthető, hogy válaszként pénzösszeget várok, és tudom magamtól is, hogy akár ingyen is adnak.
2013. aug. 21. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Jehova Tanúi nem folytatnak Kereskedelmi tevékenységet, semmilyen bibliai irodalommal, Non profit, az alapja.

Isten szaváért Jézus sem kért volna pénzt.

Semmilyen kiadvány hátulján nem találsz összeget, mert nem azért készült, hanem hogy az információk eljussanak az emberekhez, mert Istent nem lehet pénzzel megvásárolni.


De ha szeretnéd támogatni azt a világméretű munkát, amelyet Jehova Tanúi végeznek, az általad meghatározott összeget egy Tanú továbbítja, a megfelelő helyre.


Katy Weaver

2013. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Elsődleges cél alapból az lenne minden esetben, hogy a bevételek fedezzék a ráfordításokat. Legalábbis a fedezeti összeg ha lehet ne süllyedjen zérus alá.

Rövid távon céljuk a profi maximalizálás, de nem a bevételek növelésével, hanem a költségek és veszteségek csökkentésével.

Hosszútávú céljuk, hogy az üzembezárás elkerülése.


Stratégiájuk a Jehova orientált szemléletmódra épít.

Fő tevékenységük: házalni és hirdetni az Bibliájukat, melynek ára 7.800 Ft + Áfa. (33% akció a katolikusoknak)

2013. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló.

A kérdés Jehova Tanúinak szólt, és lehetnél annyira tisztelettel a felebarátaid iránt, hogy ha nem is értünk egyet, hogy nem írsz a nevükben hazugságokat.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt és kedves Katy:)


Szerintem mindenki tudja, hogy csak hülyeség volt, amit írtam. Nem hazugságnak szántam.

De rendben, a jövőben a kedvedért nem írok olyat, ami esetleg megbánthat:)


A kérdésben viszont a valóság ellenére várnak összeget.

Ha ingyen nem jó, akkor miért ne legyen mondjuk 27.873 Ft-?

2013. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, másodszor mondasz valótlanságot.


Jehova Tanúi nem várnak pénzt, erre magam is példa vagyok, ugyan is nem egy Bibliát adtam olyan embereknek, akik 10. forintot sem adtak érte,

S az is tény, hogy volt aki 500.- vagy 1000.- forintot adott.


Katy Weaver

2013. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most melyik mondatom nem volt igaz?
2013. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezret kérem és megvan télire a tüzelő
2013. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ingyen kapjuk, ingyen adjuk.
2013. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves tanúk!


Figyelembe véve ördögi világunkban uralkodó kereskedelmi rendszert, kijelenthetem, hogy semmi nincs ingyen. Ami ingyen van, azért valahol, valaki más megfizet helyettünk. A Bibliát a saját nyomdáitokban nyomtatjátok. Feltételezem, hogy az ottani munkások kapnak fizetést. A nyomda fizet adót, fizet a papírért,fizet a tintáért, fizet az áramért. Feltételezem, hogy a nyomdától a célszemélyig nem (kizárólag) gyalog jut el, így biztos van szállítási költség.


Nem igaz tehát, hogy ingyen kapjátok. Ingyen adhatjátok, de akkor ti fizettek helyettem, vagy ha ti nem, akkor a nyomdatulajdonos, vagy a dolgozó, aki a fizetést várja, vagy éppen az, aki a sor elején a gyártási folyamat kiadásának fedezését a bevételből várja. Így működik ez.


Tehát még egyszer: szeretném tudni (ha nem titok), hogy mennyibe kerül egy magyar nyelvű, Új Világ fordítású Biblia. Ha ez megnyugtat titeket, nem akarok egyelőre sem venni, sem "szerezni", csak kíváncsi vagyok.

2013. aug. 22. 23:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért vársz olyan választ amit magadtól is tudod h hazugság lenne? Tudod h ingyen kaphatsz, pénzösszeget válaszként ne várj, olyat Jehova Tanúitól nem fogsz kapni.
2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!