Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenések 21,4: "És az Isten...

KZitus kérdése:

Jelenések 21,4: "És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás sem fájdalom. " Megszűnnek egyszer a bajok?

Figyelt kérdés

A minap kiírtam ezt a kérdést, de senki nem írt arról, mi okom lenne elhinni, mikor oly régen van minden szinte változatlanul, csak a sok fájdalom milyensége változik?


Akkor miért higgyem ezt el?



2013. aug. 23. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szerint igen

márpedig a Biblia Isten szava, van aki elhiszi, van aki nem

most is teljesednek a bibliai próféciák, azonban a negatívak

azért is érdemes elhinned, mert a Jézus Krisztusba vetett hit üdvözít, nem az egyház, nem a különböző felekezetek

a hit mellett szükség van a cselekedetekre

2013. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

hamar elkükdtem véletlenül

szóval szükség van a cselekedeteid megigazulására is, a Biblia által előírt életet kell követni

ez talán nehéznek tűnik elsőre, de ha megtartod, sokkal kiegyensúlyozottabb életed lehet

sajnos vannak manapság olyan szekták, felekezetek, akik az utóbbit hirdetik, megtartják, azonban Jézus Krisztus személyét igyekeznek elbagatelizálni, nem hajlandók kellő képpen imádni megváltójukat, nem is igazán hisznek a megváltásában, emberként tekintenek rá, testben sem támadt fel szerintük, néhány tanításuk pedig egyenesen viccgyűjteménybe illő

sajnos ez nagyban kockáztatja annak az üdvösséget, így lehet hogy néhány félrevezetett ember megtartja Isten törvényeit, de nem biztos, hogy részt kap ebből.

nem mondom hogy nincs is esélyük, de jó lenne biztosra menni

2013. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:
59%

Szia!


Kiben van a fájdalom?


Benned!


Mi okozza a benned lévő fájdalmat?


A valósághoz való viszonyod, ami az arról alkotott gondolataid és érzelmeid formájában ölt testet.


Kinek kell a benned lévő fájdalmat megismerni és felszámolni?


Neked.

2013. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
(Jelenések 21:5) És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”
2013. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismét eszünkbe juthatnak a korábbi ihletet igéretek.Ézsaiás is korábban várta azt az időt,amikor nem lesz többé halál és gyász a bánatot pedig ujongás váltja fel.

János ezúttal megerősíti,hogy ezek az ígéretek csodálatosan beteljesednek majd az ezeréves itélet nap alatt.Először a nagy sokaság részesül áldásokban.A bárány,aki a trón közepén van,továbra is legelteti őket elvezeti őket az élet forrásvizéhez.

És az Isten letöröl minden könyet a szemükről.Jel.7:9.De idővel mindazok,akik feltámadnak és hitet gyakorolnak Jehova gondoskodásában ,velűk együtt örvendhetnek majd mind a szellemi,mind a fizikai Paradicsomnak.

Akkor a vakok szemei megnyílnak ,és asüketek fülei megnyitatnak-jelenti ki Ézsaiás.Igen akkor szökkek a sánta,mint a szarvas,és a nyelve boldogan kiált Ézsaiás.35:5,6.

A szeretettelyes égi kormányzat alatt csodálatos áldások várnak a hűséges emberekre.

2016. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Én éppen kb. 2 órája(!) fedeztem fel a google keresőben böngészve a Magyar Katolikus Lexikonban a "Lélek sötét éjszakájának" magyarázatát. Itt Keresztes Szent Jánosról (+1591) írnak a lexikon.katolikus.hu honlapon.


Ekkor esett le az a bizonyos ÓRIÁSKŐ a szívemről. Én ugyanígy kerestem a választ hosszú-hosszú éveken át - amikor még nem volt elterjedt az internet.


(Csak alig 3 éve kezdtem el válaszolni itt ezen a fórumon kérdezőknek a legkülönfélébb témákban.)


Remélem, hogy számodra is lelki vigaszt nyújt, ha végigolvasod az ott található magyarázatot és apránként elkezded értelmezni. Más jótanáccsal sajnos nem tudok szolgálni. :(


Ui: Bízzunk benne, hogy még sok-sok jószándékú, segítőkész válasz érkezik számodra!


Üdv: 42/N

2016. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Akkor miért higgyem ezt el?"


Azért, mert Isten mondta. :)

2016. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Apexus


Írnál esetleg a kérdésre is, mi a nézeted?

2016. szept. 8. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Hitem szerint Isten minden dolgot megvalósít, amit előzőleg kijelent.

Isten sosem hazudik, sosem téved. Mi okom lenne hát kételkedni Őbenne?

Számomra minden amit Ő kijelentett az tény.

2016. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!