Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szcientológiában milyen...

A szcientológiában milyen szintek vannak és milyen sorrendben (Clear, OT stb. ) és Magyarországon mennyibe kerülnek a képzések a központban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak velük ne kezdj! Több nyugati országban betiltották a működésüket!
2013. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyetertek, a nemetek nagyon liberalisak, de a scientologusokat megis elkezdtek visszaszoritani - talan az egyhazi statuszt elvenni, vagy meg a tiltas is folmerult? nem kovettem vegig.
2013. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább válassz valami kevésbé költséges vallást. :)
2013. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Tisztázzuk azért, hogy a szcientológia nem vallás a klasszikus értelemben. Nem foglalkozik azzal, hogy miért vagyunk itt, nem foglalkozik halállal, nem tér ki Isten létére. Egyedül az ember, mint önös indentitás kerül szóba. Elhitetik veled, hogy vagy valaki, aki a tanfolyamaikon való részvétellel egyre feljebb kerül. Megnövelik benned az önbizalmat, és természetesen az oknak saját magukat állítják be. Ez ő auditálásaiknak köszönhető, hogy folyamatosan fejleszthetnek téged. Ehhez persze egyre több pénz kell, de hát a fejlődésnek ára van. Tehát nem vallás, hanem szimpla agymosás, ahol csak szerintük te számítasz, de a valóság az, hogy a te pénzed számít, semmi más.
2013. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
isten irgalmazzon a lelkednek ha te ebbe belemész
2013. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

-Mi a Szcientológia?

-A tudás. (=megtanulni tudni)


-Rögös az út a tudáshoz?

-Igen, rögös.


A Clear rehabitiláticója során az Alapszemélyiség állítólag helyre (és az időnyomon beiktatódott "démonáramkörök" kiiktatásra kerülnek).


Clear-szint elérése után az OT-fokozatok következnek. (=Operáló Thetán)


Az OT-fokozatokra csak nagyon magas és tiszta etikai szinten lehet menni (másképp problémák keletkeznek).


Az Etikának BENN kell lennie. (ekkor egyedül nem mechanikus az egyén etikája)


Ha az etika nincs benn, az egyén nem működhet/működik megfelelően.

Ez alapvető szabály.


-Mi az út?

-Az út az egyén (ön)rehabilitációja.

(=az öndetermináció visszaállítása)


Akinek az öndeterminációja visszaállt, az egy olyan felelős egyén, aki képes és tud.

(tehát nem külső hatások reaktív okozata)

A cél ez lenne.

2013. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%

javítás:

A Clear rehabilitációja során az Alapszemélyiség helyreállítódik (és az időnyomon beiktatódott "démonáramkörök" kiiktatásra kerülnek).


...


-Ki volt L Ron Hubbard?

-A fenálló összes ellentmondás ellenére a 20. század legkomolyabb és legmagasabb szintű gondolkodója volt.

Talán sokkal több is ennél.


-Én ki vagyok?

-Én egy filozófus vagyok, aki képes ezeket a magasrendű dolgokat/tanításokat felfogni/megérteni és valamilyen szinten alkalmazni.


-Tagja vagyok az egyháznak?

-Nem, soha nem voltam egyetlen egyház tagja sem és nem is akarok lenni.

-Miért?

-Nem hiszek bennük.


Egy tanítás:

az egyén (itt théta/létező stb.) dinamikái felülről lefelé omlanak be, omlanak össze.

Legelőször a 8. dinamika (=Isten) omlik össze, utána a 7. dinamika omlik össze (=a szellem = minden, ami nem MEST)... és így tovább, lefelé haladva.


A rehabilitációt a dinamikákon alulról felfelé kell elvégezni, tehát legelőször az 1. dinamika aberrációit kell kezelni, utána a másodikat ... és így haladhatunk felfelé.

Másképpen nem lehet.


-Milyen egy OT?

-Nagyon magas belső etikával rendelkezik.

Ha nem rendelkezik nagyon magas szintű belső etikával és megértéssel, képességgel, akkor nem lehet OT.


Etika - Megértés - Képesség

2013. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

A probléma viszont az lehet, hogy tele van a szci ostoba sznobokkal, akik kb. felét sem képesek megérteni annak, hogy miről is szólna ez a "dolog" valójában

és az egyház kb. nekik szolgáltat = a pénzükért.


Az OT-szint kb. annyit jelenthet ezeknek a buta sznoboknak, hogy növekszik a hatalmuk/hatalomérzetük és még több pénzük lesz, amit szolgáltatásokra és ceremóniákra költhetnek.

2013. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!