Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A rendszerváltás előtt hogyan...

A rendszerváltás előtt hogyan éltek a Jehova Tanúi Magyarországon, voltak-e egyáltalán, vagy mik voltak, mielőtt tanúk lettek?

Figyelt kérdés

Természetesen azokra vonatkozik a kérdésem, akik nem azóta születtek. Ha valaki 1982-ben volt kicsi gyerek, az sem számít.

Mik voltak: ateisták, reformátusok stb.


2013. jún. 25. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy társaságot ismertem. Sajátos vallási szokásaik voltak, barátságosak, segítőkészek és visszahúzódók. Egyébként pedig ugyanúgy viselkedtek a rendszerváltás előtt és után. A viselkedés emberi és nem politikai tulajdonság.
2013. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerbusz!

Termeszetesen voltak Jehova tanui Magyarorszagon mar a mult szazad elso elveiben is. Csak akkor meg kevesen.

Akkoriban, egeszen a 70-es evekig tiltva voltak. Azert mert a fiatalok nem vettek fel a katonai szolgalatot, es azert mert vegeztek a predikalo munkat. A 70-es evektol lettek legalizalva.

Termeszetesen sokfele vallasbol jottek ki, miutan megismertek a Biblia igazi tanitasat. Sok olyan szemely is van kozottunk, akik eleddig "ateistak" voltak.

Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Udvozollek: Judit!

2013. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időben barátkoztam egy tanú kislánnyal barátkoztam. Gyülekezeti alkalmak házaknál voltak. Nem épült még Királyság terem. Tanaikat gépelt papíron terjesztették. TV-t nem néztek. Világi könyveket, még kötelező olvasmányokat sem olvashattak. természetesen nem ünnepeltek. Osztálytársnőm nem volt úttörő, iskolán kívül nem vett részt semmi programban. Zészlót, ünnepi plakátot nem rajzolhatott. Kokárdát sem varrhatott. Sokszor a tanító néni nem tudott vele mit kezdeni. Amikor játszották a Himnuszt nem állt fel.
2013. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Osztálytársnőm rokonsága, nagymama, nagynéni, unokahúg is Jehova tanúk voltak. Az 1800-as évek végén már megjelent Mo-n ez a felekezet. Amerikás magyarok terjesztették. Közigazgatási hatóságok tiltották.
2013. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Voltak akik más "vallásokból" lettek Tanúk, de voltak akiknek már a nagyszülei is Jehova tanúi voltak bár ezt a nevet 1931-ben vették fel hivatalosan.

addig biblia kutatók néven voltak ismertek.


Ismerek nem egy Testvért akik 1940-s években keresztelkedett meg és azóta is aktív tagja Isten népének


sokan közölük voltak börtönökben, táborokban, különösen a II. világháború idején a semlegességük miatt.Pedig csak a hitük megtagadásról szóló iratot kellett volna alá írni, és haza mehettek volna.


Van egy Testvérem már nem fiatal aki ez miatt Szibériában volt száműzetésben, a férjével ott ismerkedett meg, együtt jöttek haza, amikor szabadultak.


Ugyan olyan életet éltek, mint bárki, kivétel, hogy világi ügyekbe akkor sem szóltak bele, ami miatt voltak az üldözések többnyire.


Katy Weaver

2013. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!