Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, milyen bibliai...

Adventisták, milyen bibliai ige alapján nem esztek húst? Jehova tanúi, milyen biblia vers alapján esztek húst?

Figyelt kérdés

Az én olvasatomban mindkét vallás próbál a biblia alapján élni. Ezt hogyan lehet ennyire másként értelmezni?

Tudom, van más eltérés is kettejük között, engem most kimondottan a húsevés érdekel.


2013. aug. 23. 22:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%

Mindenkinek szíve joga adventistának lenni, nem enni húst, de ha valaki ezt kérdezi, jó tisztázni, hogy ez nem biblikus és keresztényi tanítás.

Személyesen sosem hántorgatnám ezt fel adventista ismerősömnek, hiszen mindketten keresztények vagyunk, ha nem is értünk egyet.

De itt a fórum ezek tisztázására van.

2013. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

7 éven keresztül hallgattam az adventistáktól, hogy a disznóhús evés bűn!!!!! Miről beszélsz Péter?????

Ahogy azt is, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és a vega étrend is üdvösség kérdése!!!!! És ezt egy gyülekezet vezető tanította!!!! Ennyit az adventistákról!

Ellen White tanításait a Biblia fölé helyezitek, amiért el kell majd számolnotok! És ami a legborzasztóbb, hogy tanítjátok is!

2013. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Valóban, ez így van. Nehéz ezekről a dolgokról vitatkozni, mivel nagyon sokan tagadnak dolgokat, ami az egyházukkal kapcsoltatos.

Bár számos adventista felekezet van Magyarországon (legalább 3), és ezek tanítása merőben eltérő lehet, de ez akkor is gondot jelent, hogy a friss, mit sem tudó hívőknek hirdetik a vega életmódot, és hogy az ószövetségben megjelölt tisztátalan állatok fogyasztása bűn, ezt tagadják a vitákban.

Pont olyan, amikor a katolikusok tagadják, hogy ők Máriához, meg szentekhez imádkoznak, amikor vitára kerül sor, ugyanakkor folytatják ezt a tevékenységet.

És a legtöbb felekezet hívei így vannak ezzel.

Ez egy tény, nem akarok bántani senkit, az adventistákat meg végképp, bírom őket, vannak személyes ismerőseim is, jó dolgokat mondanak, és el kell ismerni, hogy mélyebbre menő a tanítás náluk, és sokszor érdekesebb is, hacsak nem az étkezésől, lélek halhatatlanságról, és a görcsös szombattartásról beszélnek.

A Jelenések könyvét is máshogyan gondolják, de nem tudom, hogy ők hogyan értelmezik ezt.

De nem kövtnek el bűnt, inkább több törvényt tartanak be, mint amennyit a Biblia elvár.

2013. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kedves mmkmmkk!


Már ne is haragudj, de kimondatlanul hazugsággal és képmutatással vádolsz bennünket. Bizonyára minden felekezetben találni szélsőségeseket, de talán nem róluk kellene véleményt alkotni a többségről. Az Adventista Egyház hitvallása nyilvánvaló, megtalálható a honlapokon is. Az étkezés nem üdvösség kérdés. Aki ezt csinál belőle az nyilvánvalóan szélsőséges. Vitázni arról lehet ami nyilvánvaló, és nem arról amit kitaláltok rólunk. Ez kb. olyan mintha én azt állítanám, hogy minden baptista wellness imádó amit bizonyít, hogy minden imaházukba medencét építenek.... ;-)


Üdv. Péter

2013. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Péter!

Sajnálom, de újra elolvastam az írásaimat, és nem találtam bennük semmilyen vádlást.

Ne tagadjuk azonban, hogy az egyház szerint nem bűn ugyan, de erősen ajánlott.

Sajnálom, de mint látod, itt is határozottan leírják a volt adventisták, hogy mit hallottak ott.

volt olyan válaszoló is, aki ezt írta:

"7 éven keresztül hallgattam az adventistáktól, hogy a disznóhús evés bűn!!!!! Miről beszélsz Péter?????

Ahogy azt is, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és a vega étrend is üdvösség kérdése!!!!! És ezt egy gyülekezet vezető tanította!!!! Ennyit az adventistákról!

Ellen White tanításait a Biblia fölé helyezitek, amiért el kell majd számolnotok! És ami a legborzasztóbb, hogy tanítjátok is!"

Na ő aztán elég szélsőségesnek mutatja be az adventista egyházat, pedig ő ott volt.

Vagy fel tudnál hozni példának valamit tőlem, ami valótlan, én meg állítottam?

Nem azért, hogy összevesszünk, semmi értelme nem lenne.

Volt, hogy nagyon érdekelt az adventista egyház, és könnyen hagytam volna, hogy meggyőzzenek, és ezeket hivatalos adventista helyekről olvastam.

Nem hírdetik konkrétan, hogy mi bűn, mi nem az étkezéssel kapcsolatban, de azért meg kell hagyni, hogy az egyház nagy erejű missziót folytat a vega életmód terjesztése céljából.

2013. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Isten a tízparancsolatban azt mondja: "Ne ölj!"

ez nem csupán a mások életének elvételét jelenti, hanem magában foglalja az öngyilkosság bűnét is!

Szerintetek az alkohol és a zsíros húsok fogyasztása nem öl??

Lehet nem napról napra, de szép lassan tönkre tesz..

2013. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
40%

Ajvé, 16-os!


Van kocsid? Tankoltál már? Tudod, hogy az emberi szervezetnek mit jelent a levegőszennyezés? „Lehet nem napról napra, de szép lassan tönkre tesz..”

Pedig meg van írva: Ne ölj!

De ha tömegközlekedési eszközt használsz, ne hidd, hogy jobb. Mivel leterheled a járművet, többet fog fogyasztani, ami több káros-anyag kibocsátással jár. Ugyan ott vagy szinte.


Tudod, hogy mit jelent a környezetnek, és közvetve az élővilágnak az, hogy bekapcsolod a tévét, pusztán a magad vagy a családod szórakoztatására? Tudod, hogy mit jelent, hogy ott ülsz a számítógép előtt, és használod a fosszilis tüzelésből kinyert elektromos áramot?


Ki beszélt zsíros húsról? Az Úr eleve kijelentette, hogy a kövérje az Úré. A csirkehús nem kövér, és a kövérjéről elválasztott bárányhús is fogyasztható. Jézus embert ölt azzal, hogy halat adott több ezer embernek? Isten embert ölt, persze nem rögtön, csak napról napra azzal, hogy a pászka vacsoránál egy az egybe meg kellett enni a bárányt? Illést a hollóval ölette, hogy húst hozatott vele? Isten embert ölt azzal, hogy az áldozati húst el kellett fogyasztaniuk a papoknak? Milyen ítélkezés ez, amivel etetitek egymást? Inkább maradj bölcs, és hallgass, ne vádold Istent!


Szia

2013. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Hajaj 17-es eléggé félre értetted a válaszom.

Képzeld nincs kocsim és tudom, hogy a levegőszennyezés káros az egészségre de amit csak lehet meg kell tennük a környezetünk megvédése érdekében (és tudod mit környezetvédelmis hallgató vagyok szóval erről ennyit).


Az adventisták pedig esznek húst, a tiszta állatok húsát, amelyek nem egészségtelenek annyira. (nem zsírosak)

2013. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
55%

Attól még fosszilis energiával előállított villamos energiát használsz a háztartásodba, és tömegközlekedési eszközt igénybe veszel, amikkel elősegíted az emberek lassú halálát.


Ezt nem őszintén írtam, mint vádat, hanem arra a felvetésedre reagáltam, amit írtál, hogy mennyire megalapozatlan az érved:

„Isten a tízparancsolatban azt mondja: "Ne ölj!"

ez nem csupán a mások életének elvételét jelenti, hanem magában foglalja az öngyilkosság bűnét is!

Szerintetek az alkohol és a zsíros húsok fogyasztása nem öl??

Lehet nem napról napra, de szép lassan tönkre tesz..”


„Az adventisták pedig esznek húst, a tiszta állatok húsát, amelyek nem egészségtelenek annyira. (nem zsírosak)”


Istennek hála, az Úr megmutatta, hogy mit lehet, és mit nem lehet enni. Viszont a gond az, hogy az általam meghallgatott adventista (kerak) előadások pont nem erről szóltak. És ha visszamenőleg megnéznéd a válaszokat, másnak is az a véleménye, hogy az adventisták egyik fő ága igen is azt hirdeti, hogy a hús fogyasztása káros az egészségre. Kivétel nélkül, és ezzel tanítását Isten fölébe helyezi. Isten nem ezt mondta, és nem ezt tanította.

Ami még nem is lenne feltétlen baj, hogy vegetáriánusok, a gond az, hogy mindezt vallási köntösben teszik. És jól tudom, hogy ezt teszik, mert saját fülemmel hallottam, és a saját szememmel láttam. Viszont ahogy Péternél is kibukik, ha ezt szóvá teszed, rögtön tagad, hogy mindez egészségügyi megfontolás, és nem vallási. Viszont ezzel Krisztus tanításán néz keresztül, ahogy már az egyik válaszomban írtam is. 9-es válasz.

2013. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet azonban akkor, ha az állatokat a táplálék miatt ölik meg? Az igaz, hogy az ember étrendje eredetileg vegetáriánus volt. Később azonban Jehova ezt kiterjesztette úgy, hogy az állathúst is magában foglalja. Mintegy 4000 évvel ezelőtt az igazságos Noé napjaiban Jehova világméretű vízözönt hozott el, és a földön véget vetett az akkor létező gonoszságnak. Noé, a családja és az általa bárkába vitt élőlények túlélték az Özönvizet. Miután előjöttek a bárkából, Jehova akkor mondta első alkalommal a következőket: Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat (1Mózes 9:3)

A Biblia nem itéli el a hus evést de a vér evését igen.

. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek mondja a Biblia az 1Mózes 9:4-ben. Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben! (Cselekedetek 15:28, 29).

Vagy egy másik Biblia vers Joppé városában voltam, és imádkoztam, és révületben láttam egy látomást: leszállt valamilyen edény, olyan, mint egy nagy lenvászon lepedő, amelyet a négy sarkánál fogva eresztettek le az égből, és lejött egészen énhozzám. Belenézve szemügyre vettem, és négylábú földi teremtményeket láttam, meg vadállatokat, csúszó-mászó állatokat és égi madarakat. Egy hangot is hallottam, amint így szólt hozzám: Kelj fel, Péter, vágd le, és egyél! Én azonban ezt mondtam: Semmiképpen nem, Uram, mert soha nem ment be a számba beszennyezett vagy tisztátalan dolog. Másodszor az égből jövő hang így felelt: Amit az Isten megtisztított, azt te ne hívd többé beszennyezettnek. Ez harmadszor is megtörtént, majd mindent felvontak, vissza az égbe(Cselekedetek 11:5-10).

2013. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!